Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hepatitis A oltast mennyi...

Hepatitis A oltast mennyi idosen adjak be a gyereknek?

Figyelt kérdés
Allitolag ilyen virus van most es ajanlott beadatni. Valaki beadatta gyerekenek? Arban mennyi?
2014. ápr. 28. 22:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy éves kor fölött bármikor (felnőttkorban is) adható, nincs konkrét meghatározás, hogy milyen életkorban adják, mivel mindig akkor kap oltást valaki, ha a környezetében vagy a környéken felütötte fejét a betegség.


Én most kaptam Hepatitis A oltást (olyan országba utaztam, ahol gyakori a betegség), kb. talán 4000 forint körül volt, de erre nem mernék megesküdni, ráadásul a gyerekek más oltóanyagot kapnak (Havrix 720 a gyerekeknek és Havrix 1440 a felnőtteknek), aminek az ára is más lehet, mint az enyém.


Ami fontos, hogy ha kap egy oltást, akkor kapjon fél év múlva (de mindenképpen max. egy éven belül) egy második, emlékeztető oltást, mert egy oltás csak kb. 3 évig hat, nem is jó hatásossággal, de a két oltás együtt vagy élete végéig, de legalább 20-30 évig jó hatásosságú védelmet biztosít a betegség ellen (ezt az oltóorvos is majd biztosan elmondja).

2014. ápr. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom szepen, sokat segitettel. Megkerdezem a doktornot es beadatom neki.
2014. ápr. 30. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!