Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan döntenétek? Választanát...

Hogyan döntenétek? Választanátok másik ovit?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben kezdi az ovit. Egy csoportban 4 óvónő van. Egy délelőttös, egy délutános, egy délelőttös+délutános és egy dajka. Már voltam bent az óvodába, és megkérdeztem a szülőket is mi a véleményük, tapasztalatuk az óvodáról, óvónőkről stb. Több szülő is mondta ezeket:

A délelőttös óvónő: Szinte minden hétvégén bulizni járt, de szóltak a szülők ők nem bízzák ilyenre a gyereket, ezért az óvónő csak 1-2 havonta jár szórakozni. A gyerekekkel nem játszik.

A délutános óvónő: Van saját gyermeke, de olyan mint egy "anyatigris". Ha 1 perccel korábban kel fel a gyerek akkor azt mondja alvászavaros. Ha 1 kanállal többet eszik, akkor biztos éheztetve van stb.

A délelőttös+délutános óvónő: Nagyon kedves, nagyon aranyos. Szereti a gyerekeket, és a gyerekek is szeretik őt.

A dajka: Soha sem mosolyog, goromba. Nincs türelme.


Keressünk másik óvodát? Ti hogyan döntenétek?


2014. máj. 3. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Minden óvodában emberek dolgoznak, nem gépek. Már ne haragudj, de miért ne járhatna egy óvónő hétvégente szórakozni? Amúgy meg a gyerekek az oviban egymással szoktak játszani, nem az óvónőkkel. Az aggódós óvónéni sem fog ártani a gyereknek, maximum mosolyogtok időnként a túlzó megjegyzésein.
2014. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Hat ez eleg rossz kombinacio! Szerintem amig meg nem jar oda a gyerek,addig van valasztasi lehetoseg is(mert en mondjuk nem szivesen iratnam egyik ovibol a masikba).Inkabb keressetek egy masik ovodat....
2014. máj. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit sem zavarna, hogy a délelőttös óvónő bulizik, mi is néha elmegyünk a férjemmel, vagy én barátnőkkel, ő a barátaival bulizni, nincs ebben semmi rossz, amíg nem viszi az ovisokat is magukkal a buliba. Az aggódós óvónő had aggódjon, nem foglalkoznék vele. Ami egyedül zavarna az a dajka gorombasága, mert nekem is volt szerencsém goromba dadához gyerekkoromban, és mély nyomot hagyott bennem (rajzoltam neki egy rajzot és kidobta a kukába mindenki szeme láttára), de sajnos a lehetetlennel határos olyan csoportot találni, ahol mindenki aranyos, kedves és mosolygós.
2014. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Másik ovi. Egyikre sem bíznék gyereket.
2014. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a válaszokat!

Nekem sincs bajom azzal ha elmegy bulizni. Azt ìrtam le amit màs szülõk mondtak, ès kíváncsi voltam a vélemènyekre. A dèlutànos óvónõt meghallgatnàm, de kèsõbb kezdene idegesìteni.

2014. máj. 3. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem előbb legalább járjon oda pár hetet a gyermeked.Ő úgyis el fogja mondani,ha valami nem oké.Felesleges mások (ismeretlenek) véleményére adni,pláne olyanokéra akiknek probléma az,ha egy óvónő is bulizik (meg még tuti szexel is,fúj,tiszta fertő) Hidd el,dolgoztam oviban,ott ahol minden csupa máz volt,közben meg az óvónő szinte utálta a gyerekeket.Az a baj,hogy lutri az egész óvóda választás,majd akkor derül csak ki jó vagy rossz döntés-e ha a gyerek elkezd járni,és tapasztalni fogja.
2014. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%
Anyám. Miért ne járhatna hétvégente bulizni egy óvónő?
2014. máj. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Írtam, engem sem zavar ha bulizni jár csak a ti véleményetekre is kíváncsi voltam, mert más anyukát zavar.
2014. máj. 4. 11:51
 9/13 A kérdező kommentje:

Ezt elfelejtettem leírni:

Mivel ez àltalános iskola és óvoda, ezért egy udvar van, de az ovisoknak van elkerìtve egy külön rész, ahol van egy homokozó. Mûanyag csúzda, kishàz van. A 3 csoportnak 1 tágas mosdó van, nincs minden csoportnak külön mosdó.

2014. máj. 4. 16:19
 10/13 anonim ***** válasza:

Azt kellene megnézni, hogy fejlődik-e a lányod, tehát új meséket, verseket tud-e, hogyan viszonyul a többi gyerekhez stb. Sőt, neki tetszenek-e az óvónők, jól érzi-e magát az óvodában. Számomra ez lenne az elsődleges szempont.

Sőt nálam még az is mérvadó mennyire foglalkoznak az óvónők a gyerekek személyes higiéniájával, tehát fogat mos-e, mosdik-e stb.

2014. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!