Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Folyamatos fejtetvesség az...

Folyamatos fejtetvesség az óvodában, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Lányom, de csak az én lányom szeptember óta másodjára kapta el a fejtetvességet.

A védőnők tudják hogy a roma kislány aki persze terjeszti, állandóan tetves, és ne tesznek ellene semmit mert: másik óvodában is van tetű, nagyon körülményes ha valamit intézkedniük kell ez ügyben.

De mikor mondtam nekik térítsék meg a tetűírtó árát, mivel az egész családot kezelni kell ami olyan 10 ezer ft körül van, nem akarták.

Már el vagyok keseredve, mit tehetnék még???

Ráadásul babát várok aki nemsokára megszületik, és a lányom majd hozza haza a tetveket.



2014. máj. 8. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jelentsétek az ÁNTSZ felé, ha az óvónők nem tesznek semmit ez ügyben.
2014. máj. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem is mindenképp jelentsd az óvodát meg az óvónőket. ez lenne nekik is a dolguk de ha nem tesznek semmit a következményét vállalják.

szegény kislányod, neki se lehet egyszerű :( gyógyszertárba lehet kapni tetű megelőző port vagy valami hasonló nevűt. egy anyuka mesélte nekünk is a játszótéren hogy van ilyen, nekik is hasonló problémáik voltak. :(

2014. máj. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fejtetű riasztó azt hiszem ez a neve, nekem is a védőnő mondta, hogy van ilyen, nem tudom jó.
2014. máj. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Asszem a védőnőnek kötelessége alapból jelenteni a tetvességet az ÁNTSZ felé.

Sajnos törvényileg nem tilthatják ki a tetves gyereket az oviból, mint régen. :(

Viszont ha állandóan tetves a gyerek, a családvédelmisnek szólhattok, nálunk kimentek az ilyen családhoz és elbeszélgettek velük.

Amúgy mi végül óvónők kezeltük le a mindig tetves gyereket a védőnőtől kapott szerrel....

2014. máj. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A következő ilyen esetnél, addig nem hagyom békén a védőnőket amíg az ÁNTSZ-t nem értesítik.

Utolsó megoldásként vettem a patikában Paranit tetű riasztót, hátha beválik..

2014. máj. 8. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ovoda válltásra nincs lehetöségetek ha már nemfoglalkoznak veletek ? Falun éltek ugye ?
2014. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van váltásra lehetőség:

ez egy katolikus óvoda, és pont azért írattam ide mert nincs annyi roma, és kevesebb a fejtetvesség. Erre lányom pont abba a csoportba került, ahová ez a kis roma lányt is íratták, és aki az egyetlen az oviba aki behordja a tetveket tavaly óta.

Az állami óvoda csoportjai úgy néznek ki, hogy 30 gyerek, ebből 20 roma.

Csoport váltásra nem igazán van lehetőség, mert kis létszámú óvoda, és tetvesség miatt senkit nem rúghatnak ki.

2014. máj. 9. 10:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van lehetöség a válltásra semmi gond vagy keményits be jelentsd be ezt az ovodát hisz neked se ingyen adják a gyerekre a tetüre a gyógyszert.
2014. máj. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!