Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esetenkénti 7-9 közötti...

Esetenkénti 7-9 közötti vércukor miatt, volt probléma a babátokkal? Nem a folyamatos 7 feletti kockazatára vagyok kìváncsi, hanem ha két hetente kb.2x előfordul.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennyitől nem lesz baja, nekem ezt mondták, de figyelni kell. Honnan tudod, hogy csak két hetene 2-szer ennyi? Méred minden nap többször?
2014. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, minden etkezés után. De a 3 fő étkezés után biztos. Azt vettem észre, hogy ha a norbis kenyeret melegszendvicsnek eszem 8 koruli lesz a cukrom. Az elmult 2 hetben igy jartam 2x is. Egyebkent nem okoz problemat. De olyan ilyeszto dolgokat olvasok a 7 folotti ertekrol, hogy ilyenkor mindig megremulok.
2014. ápr. 8. 09:45
 3/13 anonim ***** válasza:
szia! Terhességi diabeteszed van? Nekem sajnos igen, múlt héten voltam a szokásos kontrollon,ahol a doki mondta, nem az 1-2x kiugró érték a baj, hanem a tartósan magas. Nálam sajna pont most az lett a probléma, hogy kevés lett a beállított ch diéta, ezért megemelték a reggelimet is 35 g ch-ra és az estit is, most méregetem szorgalmasan. amúgy étkezés után 1, vagy másfél órával méred? Itt Pécsett másfél órával kell nézni, az a mérvadó, annak kell 7 alatt lennie. de úgy mondta pontosan a doki, hogy az egy órás 7 alatt, a másfél órás 6,5 alatt legyen. Nekem hellyel közel jók az értékek, bár én is azt tapasztalom,hiába a mintaétrend alapján kikalkulált étel, vagy megengedett pékáru, van ami kiugrasztja. Nálam pl. az elején a ceres rozskenyér,amint ráadásul rajta van az egy szeletet tartalmazó ch érték, úgy felugrasztotta,hogy étkezés után másfél órával 9,8 lett az érték. azóta sem szerencsére, de nem is ettem több olyan kenyeret. Most a Bakony barna és a graham szintén előrecsomagolt kenyér ami bevált, azoktól nem ugrál a cukorértékem. Mondjuk én eléggé beparáztam és még a paradicsom,paprika, szóval mindent mérek mielőtt étkezem és számolog a grammokat, szénhidrátokat. a doki szerint azért lazíthatok,mert most az aceton megjelenése a vizeletben épp azt jelzi,hogy kevés a ch bevitel (bár én mozgok is sokat)és éheznek a sejtek, ez sem jó, ráadásul 55 kg-val kezdtem a terhességet, 59 voltam mikor 24 hetesen kiderült a gestaciós diabetes, múlt héten 3 hét alatt mínusz 1 kiló, 58-at mértek, és a doki azt mondta nem szabad fogynom egy dekát sem ,mert akkor szintén befektetnek, a baba mindent elvesz belőlem, viszont így én kerülök veszélybe...Most elég félek is, 24-én kell mennem akkor leszek 33 hetes , hogy ez a fránya aceton eltűnik e a vizeletemből...Nagyon féltem a babánkat...
2014. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, Utolső, nekem 3 keresztes aceton volt, szinte dicsértek érte, milyen jól tartom a diétát. Az nem veszélyes, elfogyni nyilván nem fog senki, a baba meg megkapja, ami kell.
2014. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nézd, én azt írtam le,amit a doki mondott. nem én vagyok a terhességi diabeteszes orvos, én csupán az általuk elmondottakat írtam ide. Nekem azt mondta,nem jó sem a fogyás, sem az aceton, hisz az aceton méreg, ketontestek,ami akkor keletkezik,ha már éhezel,zsírt bont a szervezeted, ez ugyanúgy károsítja a babát, mint a magas cukor. ezért emelték meg a szénhidrátot. csak nem mondtak hülyeséget, ráadásul itt Pécsett két doki is van a terhességi diabetológián, mindkettő nőgyógyász diabetológus, és plusszban még pont bent volt vagy öt orvostanhallgató is, szóval azért csak tudják mit mondtak,és gondolom nem a levegőbe beszéltek...
2014. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen terhességi cukrom van. És megesik, hogy a kenyereket hiába a ch határon belül fogyasztom mégis megdobják a cukrom. Ilyen volt a Bio teljes kiőrlésű sparos kenyér, meg most a norbi kenyér is. Nekem legjobban a Lidl-ben kapható fitneszkenyér jött be. Igazából az érdekelne, hogy járt e valaki így, és utána lett e baja a babának tőle.


Az acetont én sem hiszem, hogy jó. Gyerekeknél akkor szokott acetonos lenni a vizelet, amikor ki vannak száradva.

[link]

Itt írják is, hogy éhezés miatt emelkedik meg a szintje a vizeletben.

2014. ápr. 8. 12:46
 7/13 A kérdező kommentje:

[link]

Itt is írják, hogy méreg az aceton!

2014. ápr. 8. 12:48
 8/13 anonim ***** válasza:
szia! 2.válaszadó vagyok, a sajnos acetonos...köszi a linket, igen, én is így tudtam,hogy az aceton nem jó, meg mondták a dokik, erre kaptam itt a te kérdésed alatt meg egy kedves kérdezőtől,hogy nem érti az miért baj,mert nála örült a doki annak,hogy acetonos...hát nem kommentálom. Nos rád visszatérve, én beszélgettem ott a diabetológián lányokkal, akiknek már nem is első hanem második várandóságuk volt, és sajna ennél is terhességi diabeteszük lett. szinte mindegyiküknél volt már az előző terhességnél is olyan étel,ami meg megugrasztotta a cukrukat, de a babájuknak nem lett semmi baja. ahogy írtam, nekem a doki azt mondta, egy egy kiugrás nem okoz bajt, csak ha tartósan heteken át magas folyamatosan. akkor ugyebár inzulin jön szóba. Megírnád,hogy te egy vagy másfél órával utána nézed a vércukrod? én átlagban másfél órával, de volt egy hét amikor direktben egy órával néztem utána és mindig ok volt, na de a jelek szerint persze,hogy jó volt, viszont a ch bevitel meg kevés :-( most nézegetem a megemelt diéta mellett, reggel volt 6,3 most ebéd után (daragaluska leves répával, székelykáposzta és másfél szelet graham kenyér) 5,6 étkezés után egy órával. annyira igyekszem odafigyelni,és ezért is bánt,hogy mégse - még ha nem a cukor rosszabbodás terén - de nem jó az érték az aceton végett...szerintem ne izgulj tényleg, a soraidból is kitűnik, tényleg odafigyelsz rendesen a diétádra!
2014. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egy órával étkezés után kell mérnem. Igen próbálok odafigyelni. Viszont nekem is van, mikor kevesebb ch-t eszek mint amit kellene. Mondjuk ritka is, hogy magas a cukrom. Írnom kell mind az 5 étkezést, hogy mit mivel eszek. Nem szólt egyébként a diabetológus egy szót sem, hogy nem jókat és jó mennyiségben ennék, de még vizeletet sem néztek, majd most fognak. Remélem nem lesz vele gond.


Tízóraira és uzsonnára pl. én álltában csak egy-egy gyümölcsöt, vagy diabetikus túrórúdit, vagy joghurtot eszek. Elinte volt, mikor este nem ettem eleget és csak 4,.. volt a cukrom. Azt mondták, hogy az nem elég. egyébként nem könnyű, mert attól, hogy lemérem, még nem biztos, hogy ne viszi fel a cukrom. Lásd. a kenyérfélék. Utálom is az egészet, mert mindig attól kell tartanom, hogy mit fogok elrontani. Sok lesz vagy kevés!


Zöldséget hála istennek minden mennyiségben ehetek, attól nem szokott magas lenni.


Te hogy osztod be, hogy jó legyen? a 35g ch nem sok egy reggelire neked? Mit eszel, hogy meglegyen a mennyiség a cukrod viszont ne ugorjon ki?

2014. ápr. 8. 13:58
 10/13 A kérdező kommentje:
Én tejszínes gombás sertés pörköltöt, vajas galuskával ebédeltem. Egy órával étkezés után 6,3 volt, kettő órával étkezés után pedig 5,4. Egyébként az étkezések után 5-6,7 között szokott mozogni. Az a tanulság, hogy reggelire kevesebb kenyeret kell beiktatnom.
2014. ápr. 8. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!