Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért nincsenek ma már "klassz...

Miért nincsenek ma már "klasszikus" anyáknapi ünnepségek?

Figyelt kérdés

Egyre több oviból hallom,hogy nem akarják szerepeltetni a gyerekeket,nincsenek betanult dalok,versek amiket kiállva elszavalnak.Megtanulnak 1-2 mondókát és mikor anyuka jön elmondják neki.Ez miért jó?

Mikor még én voltam ovis nagyon komoly ünnepség volt(nem csak anyák napján) és szerintem akkoriban sokkal több verset,mondókát,dalt tudtak a gyerekek mint mostanában!

Az óvónők meg figyeltek,tudták ki az aki "gyengébb",vagy akinek nem megy,azt nem szerepeltették egyedül,mindig 2-3 gyerek szavalt egyszerre.


2014. máj. 26. 14:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
41%
Mert a nagyon okos és tanult Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kitalálta, hogy ezzel sértjük a gyerekek személyiségfejlődését, és nem lehet.
2014. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még most is van. Szerintem nem lehet általánosítani , ez ovitól függ.
2014. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekeimnél volt ünnepség, elég sok verset megtanultak a gyerekek, ügyesek voltak.

Nem tudtam, hogy van olyan hely ahol nem tartanak ilyet. Viszont arra emlékszem, hogy mikor én voltam gyerek, utáltam szerepelni.

2014. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
37%

Régen rendszeres kötött foglalkozások voltak, mondjuk anyanyelv heti 2x30 perc, ének-zene detto. Ma a legtöbb helyen egész délelőtt játék van, nincs verstanulás, bifláztatás.

Rengeteg gyerek beszédhibás, képtelen egy verset elmondani: selypek, pöszék, hadarnak.

Fegyelmezetlenek. Most láttam egy DVD-t, verseket mondtak középsősök. Mindegyik vakarózott, a gatyájában turkált, csavargatta a haját, soronként abbahagyta a verset, tekintgetett jobbra, balra.

Nagy munka egy anyák napi műsor betanítása, és elismerés meg nincs. És mivel nem kötelező, az óvónők is azt mondják, amit mindenki más: minek strapáljam magam?

2014. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Szerintem ezt nem Hoffman Rózsa vezette be,mikor 2005-ben a fősulin gyakorlaton voltam akkor is ez volt a "divat".Ill.akkor kezdték bevezetni.

Na ez meg a másik,hogy nincs kötött foglalkozás...persze az oviban még elsősorban a játéké a főszerep,de valahogy egyre nehezebb bírni a gyerekekkel,mindenhonnan az dől,hogy "csak óvatosan,nehogy sérüljön a személyisége",máris rossz anya az,aki felemeli a hangját a gyerekével szemben,az óvónők meg kínlódnak a neveletlen gyerekek miatt...

2014. máj. 26. 15:09
 6/38 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk van kötött foglalkozás. Minden nap más van, van "matematika, irodalom, rajz, torna" még van valami, de már meg nem mondom, hogy mi.
2014. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk az anyák napi műsor (vegyes csoport) 45-50 perces volt.

Az igaz, hogy nincs kötelező foglalkozás, de nagyon ügyes, rutinos óvónőink vannak, akik úgy intézik, hogy a gyerek AKARJON részt venni a foglalkozáson.

Ahonnan ide költöztünk, ott viszont szegény óvónénik azzal voltak elfoglalva, hogy - már bocsánat, de - próbálják "idomítani", az alapvető normákra tanítani, nevelni a gyerekeket. Többek között ezért is költöztünk el...

2014. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%

Környezet, ábrázolás:)

Ma sem tiltják, egyedül a tesi maradt mindenki számára kötelező, viszont lehet választani: aki akar, leül az óvónő mellé, aki akar, egész nap főz a babakonyhában.Én megdöbbentem, hogy a kisfiunk se egy verset, se egy dalt nem tudott felmutatni, az óvodás társa meg énekelt, mondókázott. A kérdésemre, hogy hol tanulta, azt mondta, az oviban. No, mentem az óvónőhöz. Ő mondta, hogy a mi drágaságunk egész délelőtt csak kisautót tologat két barátjával, nem érdekli a vers, ének. Akkor kértem, hogy rángassa maga mellé, mert nonszensz, hogy csak az legyen, amit ő akar. Iskolában is azt mondja szeptemberben, hogy nem akarok írni?

2014. máj. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
50%
Tényleg ez az 5. :)
2014. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi is rákérdeztünk az oviban, miért nincsen.Azt a választ kaptuk, hogy azért TILOS, mert a félénk gyerekek nem tudják feldolgozni, ha plénum előtt kell teljesíteniük és esetleg belesülnek a szerepükbe.

Ehhez képest az anyák napja után 2 héttel volt évzáró búcsúműsor a csoportban, ahol mindenki szerepelt.

Felfogni nem bírom.

2014. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!