Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy néz ki egy császármetszés...

Hogy néz ki egy császármetszés utáni heg? Csak egy vekony vonal? Vagy az a régi klasszikus mûtéti heg?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy halvány fehér, max. 1 mm-es vonal. Alig látszik. A barátnőmnek 4 évvel a műtét után kb. 6 mm vastag, égővörös, kidudorodó keloidos heg. Alkattól függ.
2014. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem meg 15cm-n belül mindegyik féle, amit az előző leírt. Abszolút alkatfüggő.
2014. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem a klasszikus műtéti heg, mert kétszer műtöttek 2 nap különbséggel komplikáció miatt, és másodszor már a sebet merőlegesen öltötték össze.
2014. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
engem 2szer császároztak,és biztos voltam benne,hogy ronda marad. de már alig látszik valami. nekem szerencsém volt
2014. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem két császárom volt, műtét előtt mondta a doki,hogy ilyenkor kivágják az előző heget,és ugyanugy csak egy vékony vonal marad! Nekem kb 13 cm hosszú, vékony, nagyon halvány vonal!
2014. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az első után szép maradt. A második 7 hét után egy darabon szét nyílt. Épp gyógyulgat de biztosan nem lesz már olyan,mint volt :(
2014. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak a két végén látszik két kis csík, de azt is keresni kell.
2014. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

annak vastag és csúnya, akinek a bőre valamiért hajlamosabb az un. keloidos hegek képzésére. Ez azt jelenti, hogy a hegszövet túlburjánzik, a bőr felszínéből kiemelkedik és égővörös, majd később (néha évek múltán) lilás színű marad. Sajnos ez genetikai adottság, több hajlamosító tényező van. A többi, ezt megelőző műtéti hegből, egyéb sérülés helyéből lehet valamennyire következtetni rá, hogy mennyire fog látszani.

Van un. atrópiás heggyógyulás is, mikor a heg halványlila, később gyöngyházszínűvé válik és a bőr felszínéből nem emelkedik ki ellenkezőleg, gyakran kissé besüllyed. A hófehér vékony bőrű, általában idősebb emberek hajlamosabbak inkább az ilyenfajta heggyógyulásra. Az ilyen hegek néha csak "nagyítóval" fedezhetőek fel. A keloidos hegeket sajnos plasztikai műtéttel is nehéz eltávolítani, mert annak a helye is látszódhat. Ma már szinte minden esetben bikinivonalban vágnak, de aki keloidképződésre hajlamos, annak ez is csúnya lehet.

2014. ápr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Félek töle nagyon. Engem nem zavar, de a párom rosszul van a mütéti hegektöl. Strandon is undorodik töle, fóbia nála nagyon. Aggódok, hogy mi lesz császár után.
2014. ápr. 16. 13:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó, hát ami már a strandon is látszik, az tényleg az atombrutál régivágású műtéti heg, akkor még keresztbe-hosszába felvágtak mindenkit mindenért.


Ne aggódj, most már nagyon picit vágnak, és azt is annyira lent, hogy nem látszik belőle semmi. Természetesen a férjed látni fogja, de ha a legrosszabb esetet is nézed, egy piros/lila csík marad utána. Ha meg nagyon zavar, úgy tudom, lehet plasztikáztatni a heget.

2014. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!