Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánóvoda vagy állami intézmény?

Magánóvoda vagy állami intézmény?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék mennyivel jobb egy magánovi,mennyivel ad többet,és milyen pluszt.Vagy semmiben nem különbözik az állami oviktól?
2014. jún. 9. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal intézménye válogatja. Az én fiam jelenleg magánoviba jár, szeptembertől megy át államiba, összehasonlítási alapom onnantól lesz, de azért elmondom, hogy ahova most jár, az milyen.

Kicsi, családias hely, 16-an vannak a csoportban, és van még ugyanennyi bölcsis a másik csoportban. Elvileg vegyes csoport, gyakorlatilag szinte mindenki kiscsoportos. Vannak különórák, pl. úszás, lovaglás, angol, télen vitték őket korizni. Nagyon jópofa dolgokat csinálnak, pl. sütit sütnek, gyakran kézműveskednek, ezeket haza is küldik. Ezek is jók, de ami számomra a legfontosabb, hogy ide "válogatott" gyerekek járnak, nincs agresszió, csúnya beszéd.

Nem azért járatjuk ide, mert ez a mániánk, hanem - mivel még itthon vagyok a kicsivel - nem vették fel állami oviba. Szeptembertől reményeim szerint munkába állok, ezért megy át az államiba. Egészen más lesz, ott sokkal több a gyerek, nagyobbak is lesznek, a pedagógusok is leterheltebbek, de nagyon remélem, hogy jó óvónőt fogunk majd ki, úgyis rajtuk múlik elsősorban minden.

2014. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sokkal. Kevesebb a gyerek, jobban odafigyelnek rájuk. Nálunk van úszás, karate, angol foglalkozás. Minden nap csinálnak valamit amit hazahozhatnak, nem leterheltek az óvónők. Imádja a fiam. 6-7 gyerek van egy csoportban 2 emberre.
2014. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Kb ugyanez a helyzet, mint előzőnél, kistesó van, így nem vették fel a nagyot, ezért jár magánoviba.

Nálunk: két épülete van az ovinak, ahova az enyém jár, ott két csoport van, kb 25-25 fővel. Ezek közül sok nem jár egész nap, sőt van aki csak heti 3 napot, így sosincs ennyi gyerek. Minden óvónéni ismer mindenkit, így nem okoz gondot a gyereknél az összevont csoport sem. Délelőtt van zenepedagógussal foglalkozás, jóga vagy úszás, 5 éves kortól heti két tsmt torna, délután karate, angol és néptánc. Az ételek minősége jó, odafigyelnek hogy ne túl sok cukrozott dolgot egyenek, ill elegendő gyümölcsöt. Sütnek sütit, állandóan kézműveskednek, fiam szeret oda járni.

Azon még gondolkozom, hogy átmenjen -e állami oviba ősztől (még nem tudom, hogy felvették -e). Kettős a dolog bennem. A fiamnak pl több olyan csopitársa van, aki államiban kezdett, aztán jöttek magánba, mert a gyereknek nem jött be. Nem tudom, hogy az enyém hogy reagálna nagyobb csoportra, más körülményekre, stb. Sokféle foglalkozás van a magánoviban, a karatét meg az angolt különösen szereti a gyerek. Most ha délutánonként ilyen foglalkozásokra is rohangálni kellene, 2-3 délután rohangálással telne (a kicsit is hurcolva), ahelyett hogy itthon játszanának.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, kérdezz ha érdekel még valami.

2014. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem intézménytől függ. Az enyémek állami oviba jártak, nagyon elégedett voltam, volt lehetőség külön foglalkozásokra is, az óvónők tüneményesek voltak. De hallottam rosszat más állami de magán oviról is, más magán ovit meg nagyon dicsértek. Én a többi szülő elbeszélése alapján nem láttam összefüggést, hogy állami ovi=rossz, magán ovi=jó.
2014. jún. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

re4. Persze, h nincs összefüggés.

Nálunk a két csoportos családias magánovi alternatívája a 14 csoportos hatalmas állami ovi lenne, ezer gyerekkel. Nekem ez még egy sarkalatos pont abban, hogy váltsunk -e ovit vagy sem.

2014. jún. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
3. voltam az előbb
2014. jún. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nalatok igen, nalunk meg az allami ovi sem volt zsufolt es ugyanugy 3 csoporttal mukodott. Ha figyelmesen olvastad volna, hogy mit irtam, latnad, hogy nem azt irtam, hogy az allami a jo, a magan meg rossz. En hallottam rosszat maganrol is, ahol a csoportban feleannyi gyerek volt, megsem foglalkoztak tobbet a veluk, az ovonok meg beszolongatosak es unottak voltak. Ez nem magan-allami kerdes, hanem az adott intezmenyektol, a vezetestol,az ovonoktol fugg.
2014. jún. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
re7. Most nem igazán értem miért ugrasz nekem, mikor igazat adtam nekem valamiben. Külön sorban hozzáfűztem a saját megjegyzésemet, kiegészítendő amit már a 3. válaszban írtam (miért félek a magán oviról államira váltástól).
2014. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket :)
2014. jún. 10. 13:10
 10/13 anonim ***** válasza:
kislányom csak államiba jár itt is vanak programok,lehet mindenféle szaköre járni,kb 20-25 gyerek jár egy csoportba ,és kedves családias ovoda.
2014. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!