Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A pedagógiai asszisztensekről...

A pedagógiai asszisztensekről hogyan vélekednek az óvónők és mi a feladatuk az oviban?

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

azért kérdezed,mert te is az vagy,vagy az oviban van nálatok?

én óvónőként azt gondolom,a legtöbb kedves,segitőkész,megcsinálja a rábizott feladatot-tényleg szereti a gyerekeket.főleg kiscsoportba,vagy "problémás " helyekre osztják be őket,ahol elkél egy plusz kéz.gyakorlatilag hasonlókat csinál,mint a pedagógus-öltöztet,kisér,játszik a gyerekekkel,-ill ha rábizzák sokszor foglalkozást is szervezhet

2014. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Én most annak készülök, és rosszindulatúak azt mondják, hogy gyakran lenézik őket, mert csak középfokú végzettségük van.
2014. júl. 11. 11:33
 3/12 anonim ***** válasza:
dehogy-nálunk legalábbis nem,de miért nem mész óvónőnek,ha szereted a gyerekeket?én sok előnyét is tudnám sorolni a szakmának,bár mindenki a negativ oldalát nézi.én is elvégeztem a ped.asszisztensit is ,de ezt csak pluszban,emellett van több más képesitésem is.az a baj szerintem,h nem tudják néha hova tenni őket-infót nem adhat a gyerekről,csak segitő,mindig máshol van-én ilyenekre gondolok
2014. júl. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan jó az érettségim, hogy felvegyenek, pedig biztos, hogy simán elvégezném, illetve nincs rá félévente 160.000 Ft-om, amúgy szívesen lennék óvónéni. Reménykedek, hátha visszavezetik a régi felvételi rendszert.
2014. júl. 11. 12:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Én gyerekekkel fogalkozom, sok óvónővel találkoztam már és egyáltalán nem nézik le ezt a szakmát!
2014. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ped.asszisztensként dolgozom, és nem néznek le az óvónénik, mert örülnek, hogy ott vagyok velük és segítem a munkájukat.

Csak tudni kell kezelni, , hogy kinek hol a helye a csoportban, tudni kell, hogy kinek mi a feladata: mit csinál az óvónéni, mit csinál a dadus, mit csinál a ped.asszisztens. Minden megbeszélés és munkaköri leírás kérdése.

Amúgy szerintem nem az óvónénikkel van a baj, inkább a dadusok húzzák (Húzhatják) a szájukat, hogy feléjük kerül valaki a ranglétrán a csoportban. De ez meg a dadus természetétől függ, legtöbb esetben azért ők is örülnek, ha van segítség.

2014. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok

Én az óvónéni munkáját segítem, vigyázok a gyerekekre, játszok velük, kreatívkodunk, kirándulni kísérem őket, fejlesztésekre kísérem őket, múzeumba, színházba megyünk.

Ebédnél segítek nekik, altatásnál segítek nekik (mármint a gyerekeknek).

2014. júl. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ped.asszisztensként az ovi konyhása vagyok! Szóval nem vagyok feljebb mint a dadusok. A gyerekekkel csak ritkán van kapcsolatom... 😢
2014. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző válaszolónak: de nyilván tudtad, hogy konyhás leszel, gondolom különben nem vállaltad volna el.
2014. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, tudtam. Csak azért írtam,hogy a ped.asszisztensek nem mindig a rendeltetésszerű helyükre kerülnek....
2014. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!