Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsiből oviba könnyen ment...

Bölcsiből oviba könnyen ment az átszokás? Tudnátok nekem kérlek konkrét történeteket írni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 26. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

óvónőként az a tapasztalatom,hogy a bölcsiből érkező gyerekeknél sokkal könnyebb,zökkenőmentesebb a beszoktatás,hisz tudja már a dolgok"menetét",csak a személyeket kell megszoknia,elfogadnia,mig egy otthoni gyerkőcnek minden új(ami 3 napig csoda-aztán jön az orditás)

a kérdésedre visszatérve-az én kisfiam 2.nap már ott aludt-és mivel előkészitettem neki a dolgokat(bölcsiben is,oviban is) igy nagyon lazán ment a dolog.

2014. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet általánosítani. A bölcsibe nem járó nagylányom 1 nap alatt beszokott, már első nap ott aludt, és sose volt gond. Volt olyan kis társa, aki bölcsiből jött, és csak a 3. héten tudott ott aludni. A középső lányom volt bölcsis is, és nagyon nehezen szokta meg az ovit, jó fél év volt, mire igazán jól érezte magát, és sírás nélkül ment be. A kicsi is bölcsiből megy majd oviba, ő is más természet, úgyhogy fogalmam sincs mi lesz... Szóval ez leginkább a gyerek természetétől függ, én semmiképp sem általánosítanék.

Van ami miatt megkönnyíti az ovit a bölcsi, de én azt látom, hogy a bölcsiben sokkal szabadabbak, több mindent megengednek, kevesebben vannak, sok gyerek meg nem jól tolerálja ezt (pl lányom óvónője mesélt regéket arról, hogy a lánya 1 évig sírta vissza a bölit). Ha megy abba a csoportba más is a bölcsijéből, az viszont midnenképp megkönnyítheti a helyzetet.

2014. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az én nagyobbik fiam volt bölcsisamit nagyon nehezen viselt!Nagyon sokáig sírva mentünk reggelente!Azthittem az ovikezdés nem lesz ilyen..ahha még októberben is sírva jártunk!Pedig a fél bölcsis csoport abba az oviba jött!

Egyszerűen ő ilyen,sok idő kell míg megszokja az új környezetet az új óvónéniket!meg azért hozzá kell tenni hogy a bölcsi és ovi közötti nyáron végig itthon volt velünk mert a kistesóval voltam(meg vagyok most is)gyesen és sok idő telt el úgy hogy itthon anyával és mikor menni kellett oviba tömény anyahiánya volt!

2014. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Takó Gréta válasza:
Nekem nagyon könnyen ment!Én szó szerint vártam az iskolát és az első pár osztályba nem is csalódtam de most......akkkor még nagyon lelkes voltam!:'(
2014. júl. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi különös nem volt. Egyik nap még bölcsibe jártunk, aztán oviba. Egyik gyerekem sem orditott soha.
2014. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!