Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Leírnátok ovis kisfiatok...

Leírnátok ovis kisfiatok ruhatárát?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megy oviba kisfiam, és már szeretnénk megvenni az őszi ruhatárát (nagyon gyorsan nő, mindenből venni kell).


- milyen nadrágot és hány db-ot érdemes beszerezni?

- cipőből mennyit? Milyen benti cipőt szoktatok venni?

- fölsők, pulcsik, kabátokból mennyit?


Minden érdekel. Köszönöm!


2014. aug. 18. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém már középsős lesz, de ugyanolyan a ruhatára:


- 7 db melegítőnadrágja van: vékonyabb 2 és 3 vastagabb és két bélelt (a fiam nem annyira fázós)

- 1 "ünneplős", ami nem fekete alkalmi nadrág

- trikó, gatya kb. 20 db

- rövid- és térdnadrágok: 7db + 1 ünneplős

- 2 db mintás ing: egy hosszú és egy rövid ujjú + 1 fehér ing

- hosszú ujjú vékony felső kb. 15 db

- rövid ujjú felső kb. 20 db (én úgy öltöztetem, hogy a hosszú felsőre adom a rövid ujjast, így, ha melege van, leveheti akármelyiket. Ő szereti, ha a karja takarva van)

- hosszú ujjú pulcsik (főleg cipzáras kapucnis) kb. 6-7 db

- cipők: egy sportcipő (még egyet venni kell,a másikat kinőtte) egy szandál, egy vászoncipő. A benti cipője szandál, ami tartja bokáját.

- bélelt overall nadrág 2 db

- téli kabát 1 db

- átmeneti kabát 2 db: egy vastagabb és egy vékonyabb dzseki

- 1 esőkabát

- sapik többféle változatban

- kesztyű: csakis 5ujjas változatban, télen egy vékonyabb és egy vastagabb egymáson

- 2 bakancs (tavaly 1 volt, egyszer úgy átázott, mire mentem érte az oviba, hogy másnapra nem száradt meg, szerencsére tudtunk neki venni még egyet)

- a tornaruhája: tornacipő, fehér póló, sötétkék rövidnadrág

- pizsamák: vékony mind, mert az oviban dögmeleg van télen: 3 rövid ujjas és 3 hosszú ujjas

- zokni: 10-10 db sportzokni, száras zokni és 5 db hosszú szárú télire.


- nálunk váltóruhát kérnek az oviszsákba: 2 db póló; 1 db rövidnadrág, majd melegítő; 2 db gatya; 2 db zokni és 1 db pulcsi


Azt hiszem, ennyi.

2014. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

10 szabadidő nadrág. Ez kényelmes neki, jól tud benne mozogni, mászni, szaladgálni, s ha hidegebb lesz, ez nem veszi fel a hideget mint a farmer, ez tényleg melegítő:) farmert nem is veszek neki. Felesleges.

3 zipzáros pamut kapucnis kardigán


3 polár pulcsi


14 vékony hosszú ujjú felső


Minden nap Tisza ruhában megy el, déli van oviban, ha haza jön átöltöztetem, mert koszos homokos, le ette magát, vagy fogkrémes, de ez is koszos lesz, mert délután megint kimegyünk játszóterezni, szóval napi 2 garnitúra ruha kell.


Heti 2x mosok. Ha bejön a hideg, kimosod hétfőn, az szerdára szárad meg, csütörtökön kivasalom, pénteken tudja felvenni!

2014. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
off,de érdekel engem is :)
2014. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a részletes válaszokat, sokat segítettetek!
2014. aug. 19. 13:50
 5/10 anonim ***** válasza:

Én farmerben vagy vászon nadrágban viszem a fiamat oviba és abban is marad. Van 5-6 db, minden napra tiszta. Felsője van 5-6 ami ovis, de olyan is amit máshova vesz fel. Alá fehért trikó 5-6 db, gatyesz-zokni sok! 3 db kapucnis kardigán, az oviban szandálban van, amúgy egy cipő amiben az utcára kimegy. Van külön játszós cipő is.. Vékonyabb, közepes, vastag kabátok vannak több...sapka is ,,, kaptam..

Azért van minden napra egy, mert nem mindig mosok olyat,amivel épp azokat egybe mosom(5-en vagyunk.). Pláne ősztől tavaszig lassabban is száradnak a ruhák és gáz lenne,ha nem lenne száraz vagy tiszta ruhája.!

2014. aug. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


A fiam középsős lesz, tavaly sok mindenbe belefutottam amire nem gondoltam korábban. PL hogy bár elég önálló volt kiscsopisnak is (bölcsis tapsztalttal...), azért volt egy-két dolog, ami menet közben alakult ki:

pl - a harisnya . Erre azt találtam ki, hogy harisnya helyett legginst használt, mert ezt egyedül is tudta le-fel venni, illetve erre csak felhúzta az overált, nem kellet külön levenni mint mondjuk egy melegítőalsót, amire nem tudta volna felhúzni az overált.... Illetve ő nem szerette a harisnya+rövidgatya kombót magán, a fiús fazonú legginsben vagányabbnak vélte magát vagy kényelmesebb volt neki egyszerűen. Wc-zésnél is egyszerűbb, mit rángatni a harisnyát... és az sem utolsó szempont szerintem, hogy mivel ez lábfej nélküli, nem növi ki olyan hamar.

- el kell döntened, hogy az éppen aktuálisan használt lábbelit befogod-e udvaros nyúzósnak. Én úgy vagyok vele, hogy kb csak egy órát vannak kint délelőtt (és ugye nem is minden nap), de iszonyat strapa éri a cipőt, és sajnáltam elnyúzatni a nagyon minőségit amit hord, ezért vettünk egy decathlonost, ami jól bírja a strapát és kényelmes is erre egy decathlonost, az jól bírta a terhelést és kényelmes volt a kevés időre amit benne tölt.

- a benti lábbleije viszont legyen nagyon jó és kényelmes, odabent meleg van, ezért lehetőleg nem zárt, hanem szellőzzön a lába pl szadál, v zártorrú de szandálcipő. Papucsfélék kizárva! A hajlékony talprész azért előny, mert sokat térdelnek/ücsörögnek-fetrengnek különböző pozíciókban, amiin nagyon merev az nem túl kényelmes... Ha kis hebrencs tipus a gyerek, akkor zártorrút javaslok, szandálcipőt, vagy vászon kis bentit.

- nadrágból legyen több darab vékonyabb és vastagabb is, mert egyrészt ugye kell a zsákba is tartalék. a puha anyagú nacik kényelmesebbek, ha farmert szeret, akkor se a hagyományos vastag-merev fajtát vedd neki, főleg bentinek, hanem a puhább anyagút. Kintre nem árt, ha strapabíróbb nacikkal készülsz. Én abban a gatyában szoktam vinni reggel, amiben az udvaron lesz, meg amiben aztán hazajövünk-játszózunk. Így reggel könnyebben definiálja, hogy ugye amiben van az kinti, ugyan húz bentit érkezéskor, de mindig megmutatom, hogy amit levesz , ez lesz a kinti naci(a polcon van helye mindig ugyanott)... könnyebb észben tartani és nem a vékonyban megy ki a sárba stb.

bélelt nadrág sem árt legalább kettő, meg egy csinibb, amit fotózásra-ünnepekkor stb ráadhatsz.

- pólóból és hosszú ujjúból nálunk vagy 10-12 db fajtánként, mert egy vadmalac a fiam :D

- trikóval bekészültem 7 db-al, de végül csak a legnagyobb zimankóban hordta, amúgy nem, mert nagyon izzadós, amikor a többi gyerek trikó+póló+hosszú ujjúban volt a csoportszobában, akkor ő levetette a trikóját a póló alól, hogy csak egy szál valamiben legyen és így is csatak víz volt mindig.

- kardigán-pulcsiféle kell vastagabb-vékonyabb több db-ok, hogy variálhasd. Meg csinibb is kell szerintem 1 vékony 1 vastag, ha színházba mennek stb. De a zöme nyúzós kategória...

- kisgatyák-zoknik: kell a zsákba ebből is, szerintem praktikus, ha eleve két-három váltást készítesz bele, meg melléjük egy kis nejlonzacsit, ha esetleg a dadusnak nincs kapacitása mosogatni-szárítani.

- kabát-overál: szintén érdemes udvarra külön beszerzi legalább overálgatyát, a kabátból úgy is kell váltás is, ha nem szárad ki stb. Legyen szél-vízálló dzsekije, ha mennek kirándulni be kell készíteni a zsákba, de ez lehet a sima átmeneti kabija egyeben, vagy külön esőkabátka, rajtad múlik. Sapiból-kesztyűből is készülj vékonnyal-vastaggal és két garnitúra nekünk elkelt eddig minden télen, amit intézményben töltött. Sőt, kesztyűt elhagytunk egy csomót, pedig gumival mindig rögzítem a kabátujjhoz stb és mégis.

Kell majd tornázáshoz ruha és cipő, el fogják mondani,van-e valami intézményi megkötés pl van ahol csak fűzős lehet, van ahol meg mezítláb tornáznak... de pamut rövidgatya+póló szokott kelleni, esetleg intézményi logós, nemtom nálatok van-e ilyen. De a nyári nacik közül biztos van amit tudtok majd erre használni.

- ugyanígy fogják mondani, hogy pl ágynemű kell-e. Nálunk saját kispárnát és arra huzatot lehetett csak vinni, semmi mást.

- ovis zsák: nézd meg, mekkora az öltözőszekrényük, van olyan, amibe csak a gyerekvállfa szélességű zsák fér el rendesen! Praktikus, ha van rajta zseb, illetve ha a gyerek egyedül tudja nyitni-zárni, tehát ne legyen szoros a cippzárja stb...

2014. aug. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolsó,hol vettél fiú leggings-t?
2014. aug. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tőlem kérdezted,de a scamp.hu-n van sok fiú legging is,én is onnan szoktam rendelni mindig.
2014. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köszi a választ neked is.Néztem a scamp oldalát is,szeretem is ezt a márkát,van is jó pár a fiamnak,de a leggings-t még nem próbáltuk
2014. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Messze a legjobb minőség leggingsek terén (is) ,egyedül a színeket találom kicsit egyhangúnak,bár most ahogy láttam van piros is,ami haladás :)
2014. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!