Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők, tapasztalt anyukák,...

Óvónők, tapasztalt anyukák, az ovis tisztasági csomagban mik a reális mennyiségek?

Figyelt kérdés

Nem most kezdjük az ovit, tavaly már jártunk, de az elején nem kérdeztem, az év közepe fele sokat volt beteg a gyerekem, utána pedig ilyen-olyan szünetek, hosszú hétvégék miatt voltak rövid hónapok, és nem gondolkoztam ezen. DE: az első 4 hónapban mindig 8 gurigás wcpapír csomagot (nem a legolcsóbbat) vittem, 1 csomag pzs-t, 1 folyékony szappant, 1 csomag szalvétát. Nem kötelező ezeket vinni, de a házirendben benne van, hogy önkéntes alapon vihető, és nagy segítség az ovinak, valamint a csoportban a többi szülő és az óvónők részéről is érezhető volt, hogy ez hozzátartozik az oviba járáshoz, ugyanúgy, ahogy az ebédet be kell fizetni.

Ezzel semmi gond, csak azon gondolkodtam, hogy ha minden gyerekhez beviszik ezeket a mennyiségeket minden hónapban, akkor az egy hónapra 19 csomag pzs, 19x valamennyi tekercs wcpapír, stb. Elhasználnak ennyit egy hónapban?


2014. aug. 13. 13:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Tudom, van olyan, ahol szólnak, hogy most nem kell, vagy nem ez kell, vagy inkább ceruzát, gyurmát, stb. vegyenek a szülők a tisztasági csomag helyett.


Nem is ez érdekelne, hanem ha valaki tudja, hogy milyen mennyiségek fogynak 1 hónap alatt, írja már meg légyszi.

2014. aug. 13. 13:46
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Nos, egy ovodas -ha nincs senki a kozelben- lazan elhasznal egy alkalomra egy tekercs wc papirt. Klasszul be lehet vele tekerni a wc cseszet, vagy csak siman beledobni a kagyloba.... De alapesetben is eleg sokat hasznalnak.

Nalunk havonta egy 4dbos wc papir kellett, 1cs 100dbos zsepi -telen 2- , szazas szalveta, 2 havonta egy folyekony szappan

2014. aug. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

nálunk csak nyáron az ügyeleti időre kértek ami 1 hónap volt. 4tekercses wc papír, 1cs. papírzsepi, 1kis flakon folyékony szappan, 1cs. szalvéta vagy 1 guriga papírtörlő.


igazából szerintem ez a mennyiség elfogy. wc papírnál a lányok használják el, mert nem 2 cikket tépnek hanem legurítják és úgy jó, folyékony szappant 6x nyomnak legalább mert tök buli, hogy habzik, na meg nem tartotta alá a kezét... :)

papírzsepi az télen sok fogy, nyáron max tartalékolnak.

és ugye a szalvéta, azt se sajnálják, ráadásul sokszor a gyümölcsöt, uszihoz a kiflit, stb arra teszik, mert mosogatni kellemetlenebb mint bekérni szalvétát ;) plusz ugye akik malacmód esznek azok még jópárat elhasználnak :)


ne felejtsd el, hogy 3-5 éves kicsikről kérdezel, akiknek nem áll a fejük fölött az anyukájuk, hogy hogyan csinálják, az óvónők meg nem tudnak 19 gyerekre egyszerre figyelni :)

2014. aug. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazatok van!


Nálunk is volt az oviban ebben az évben, hogy eldugult a wc a sok beledobott wcpapírtól.

2014. aug. 13. 14:03
 5/15 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy a wc használat közben nem állnak az óvónők vagy a dadus a gyerek mellett, hanem önállóan intézik azt a gyerekek.
2014. aug. 13. 14:04
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban az óvónők (vagy a dadus) feltépkedik a wc papírt két cikkes egységekre, és így kell elvinni magukkal egyet, amikor pisilnek. Szerintem emiatt lehet, hogy nem kell túl nagy mennyiség.


Én egyedül a fogkrémen akadtam ki, mert bevittünk egy fél évre 2 tubust, és szóltak később, hogy vigyünk még, mert kevés. Pedig elvileg az óvónő nyomja ki a fogkefékre, csak nála van tubus.

Nálunk 3 gyerekkel elég 3-4 hónapra egy tubus, szóval ezen akadtam fenn kicsit... :)


Papírzsepi szerintem napi 100-200 db biztosan elfogy. Főleg hogy úgy csinálják hogy egy fújás után kuka.

2014. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egész évre kellett bevinni:

- 10 tekercs wcpapír (valami puhább, jobb minőségű, de DM vagy rossmann saját márkás is ugyanúgy jó, mint a zewa)

- 2 csomag papírzsepi

- 1 csomag gastro szalvéta (tudjátok, ami nem 3-4 rétegű, hanem darabolt)

- 1 csomag 4 tekercses papírtörlő

- 2 csomag folyékony szappan utántöltő tasak

- 2 fogkrém

- 2 csomag nedves törlőkendő vagy nedves wcpapír


Év vége felé már vettek papírzsepit a csoportpénzből és talán fogkrém fogyott még el, míg wcpapírból inkább maradt.

2014. aug. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz mindenkinek!
2014. aug. 13. 14:55
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 2x kell vinni egy évben (kezdéskor és februárban) 1 cs. zebkendő, 4 guriga WC papír, foly. szappan, fogkrém alkalmanként.
2014. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 havonta kell vinni (nem csak ajánlott...) általában a következőket, az arányok változnak, mikot miből van több-kevesebb:

4-8 tekercs Wc papír

2-4 100-as papír zsepi

1-2 liter folyékony szappan

1-2 csomag szalvéta

1 fogkrém

2014. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!