Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gáz, ha a gyerekemnek szép,...

Gáz, ha a gyerekemnek szép, új ruha tárat állítottam össze az ovira?

Figyelt kérdés
Egy kérdés kapcsán merült fel bennem,ahol sokan írták,hogy ők használt,esetleg foltos ruhákat adnak bent az oviba a gyerekre.Az én gyerekemnek is vannak turis ruhái (újszerűek,jó állapotúak) de a 80%-a új ruha,csinos,csajos,de kényelmes,mind akciós,sajnos teljes áron én sem tudok mindenből ilyet venni,de most elbizonytalanodtam kicsit.Nem elit oviba fog járni,ugye nem fognak kinézni minket emiatt?
2014. aug. 21. 21:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%

Ott én is válaszoltam, hogy 4 fiú által használt ruhát is ráadok.Sok darabon egyáltalán nem látszik,hogy ennyit használták, persze én is járok Hádába, vásárolok neki a Tesco-ban és rendelek a Scamp-től.


Mindenkinek egyéni döntése, mit ad a gyerekre.

2014. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
74%

Még a szegényebb szülőknek sem kellene foltos, elhasznált ruhákban járatni a gyereket. Ők sem olyanban mennek a munkahelyükre.

Turiból is lehet potom pénzért csinos dolgokat venni. Egyszerűen nem gondolnak bele, hogy a gyerekük ízlésvilágát rombolják.

Azt gondolom, minden óvodában vannak drága holmikban járatott gyerekek is. Nem érdemes törődnöd a kinézéssel. neked ez a szinted és kész.

2014. aug. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem géz egyáltalán, csak készülj fel rá, hogy koszosan-foltosan-sárosan hozod majd haza.

Az oviban sok "koszolós" játék meg kézműveskedés van, és az óvónők nem tudnak arra is figyelni, hogy tiszta maradjon a ruhájuk.

Én pusztán emiatt nem szeretem a "legjobb ruhákat" beküldeni.

2014. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

Esetleg az irigy anyukák fognak kinézni emiatt, akik ahelyett, hogy betérnének a turiba és betáraznának, fúrják a másikat. :)

A gyerekeknek mindegy, hogy a másikon mi van, ha szépen mosolyog és nem önző, játszik a többivel, akkor lehetne Prada bundában is, nem fogják kinézni. Neked pedig ez legyen a lényeg. ;)

2014. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
Én mindig minőségi új ruhákat adok rá és az volt/lesz a bölcsiben is.
2014. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Otthon is foltos lesz, ha leeszi magát, nem? A fiam eddig 1 évet járt oviba, két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor jött haza koszosan, pedig mindig gyártanak valamit, festenek, ragasztanak és az udvaron is sokat vannak. Oda tudnak figyelni ők is és az óvónők is, ha akarnak. A foltos ruha kérdést meg nem értem, annyiféle folttisztító létezik, tényleg leginkább csak akarat kérdése eltűntetni őket. 1-1 db van, ami makacsabb és megpróbál kifogni rajtam.

Én se adok turis ruhát a gyerekekre. Magamnak se veszek. Én ilyen vagyok. Miért lenne gáz?

2014. aug. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem jo az sem, ha nagyon kirí a többiek között mert megszolnak az ovonok. Tapasztalatból mondom, sajnos a mi ovinkban az a normális ha agyonhordott ruhába jár egy gyerek. Ha valaki egy kicsit ad a gyerekere azt megjegyzik, nem durván, de érezni azon. Nem tudom miért kell ezt csinálni, engem nem érdekel ha összekoszolja a szép ruhát vagy foltos lesz, csak ezert, meg szolidaritásból nem fogom en sem szedett vedett ruhákba járatni.
2014. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
17%
Ez a kérdés engem is érdekel, most kezdi a gyerekem az állami ovit. Én sohasem vennék turiból gyerekeknek ruhát. (megjegyzem, magamnak szoktam ritkán, de én sem onnan öltozködöm). A gyerekeimet nagyon divatosan, minőségi ruhába öltöztetem, igaz a kicsi örökli a nagy szép állapotú ruháit. Nem szeretném, ha e miatt megszólnának, vagy a gyerek látná kárát. Tényleg lehet ebből ilyen probléma?
2014. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én már túlzásnak érzem ezt a hisztit ezen a téren.

Miért szólnának meg, mert nem 20.000 Ft-os ruhát adok a gyerekre? Magamnak sem vennék annyi pénzért,mert teljesen felesleges. Rá van írva a gyerek homlokára,hogy örökölt, netán turkálós a ruhája? Nálunk szerencsére nem szólnak meg ezért senkit, mert nincs is miért!

1. voltam

2014. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%

4 éves fiam van. Nagyon nem tudom elképzelni, hogy az oviban arról beszélgessenek, hogy ki honnan hány ezerért, használtan vagy újan kapja-e a ruháit, ezért úgy érzem, hogy ezen legfeljebb a - ne haragudjatok, de - idióta anyukák kattognak. Ha ti nem foglalkoznátok azzal, hogy a Julcsikán márkás ruha van, aminek darabja tízezer, míg a Gizikét bezzeg turiból öltöztetik, a gyereknek sem lenne ez téma.

Az én fiam kedvenc pólója egy elég kopott darab, már legalább két kisfiú horda előtte, én szívem szerint csak itthon adnám rá, de nem, ő mindig ebben akar oviba menni, ugyanis Thomas van rajta, és ettől hihetetlen menőnek érzi magát.

2014. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!