Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vásárolom túl magam...

Csak én vásárolom túl magam ruhából mindig a gyerekeknek? Aki nem vásárolgat, csak a legszükségesebbet, nem rossz érzés hogy mindig ugyanaz a ruha van a gyereken, vagy nem olyan szép?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem már hogy nálunk jobban álló családoknál sokaknál egyáltalán nem számít a ruha, a kislány a fiú ruháit hordja, nem lényeges hogy az fiúruha.Szinte mindegy, csak valami legyen a gyereken. Én meg rendszeresen túlvásárolom magam, mert imádom öltöztetni őket, és jó érzés ha mindig szépnek látom őket, úgyis olyan hamar eljön amikor nem fogják azt felvenni amit én veszek. Most pl. már a nyári ruhákat gyűjtöm, és nyárig tuti megint sok lesz. Valami trükk, tipp hogyan tudnám magamat lebeszélni erről vagy megváltoztatni ezt? Írjak listát miből mennyi kell? Vagy egyszerűen kerüljem el a boltokat? (webáruházból, turiból, néha c&a,h&m, tesco öltözködnek amúgy,nem butikból)
2012. febr. 22. 08:37
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Egyébként még annyi hogy lenne mire költeni ezt a pénzt, havi 10ezret biztos elköltök ruhákra (jó mondjuk ebben ha van egy cipő vagy épp egy kabát az már sokat dob az összegen). ha ezt mind félretettem volna eddig az évek alatt...már nyaralhattunk volna egyet pl.
2012. febr. 22. 08:39
 2/25 anonim ***** válasza:
Én nem vettem kisfiamnak sok ruhát, csak amennyi kell. Így is volt olyan ami csak 1-2x volt rajta. Na meg főleg duriba vásárolok neki rucikat, és nagyon vagányakat találok. Már 3 éves, tehát most már egyre kevesebbet találok neki duriba szépeket, de míg kisebb volt onnan öltöztettem. Kivéve a body, zokni, cipő az mindég új volt. Most meg amióta nincs pelus a trikó, és gatyó az mindég új. Én inkább nyaralni mennék, gondolj arra:-)
2012. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
első vagyok, Egyébként én lányra nem adnék fiú ruhát. Max bodyt télen, ami nem látszik a pulcsi alatt, illetve otthonra.
2012. febr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Mi ennél lényegesen jobban állunk anyagilag és nem is kell semmire sem. rengeteg s oliver, kranz, chicco ruhája van. anyós is mindig márkásat vesz neki.


De amire én is anyós is vigyázunk mindig kombinálható legyen szinben fazonban.

Pl olyan body-t szeretek amin van egy fodor, egy masni. ehhez jól lehet feladni egy kisruhát, egy nadrágot, egy polót. nekem szinte mindig csinosan jar a lányom de azért túl sok ruhája nincsen.

lehet simán kombinálni a ruhákat, és mivel nálunk sok a márkás ruha, nem lesz bajuk, mindig szépek és nem nyúlnak vagy ilyesmi.


most pl a kiscipö kell majd ami nem bundás, az tuti lesz 20-25 ezer Ft, és aztán szandi is kell majd, az talán csak olyan 10-12 körül lesz. Viszont most láttam hogy aldiban lesz kiskabátok amik nagyon jólnéznek ki. aldiban sok dolgot vettem már és szuper ruhák. habár ez német aldni, mert németországban élünk.


nekem még itthon is csinos pamut nadrágban van a gyerek.

2012. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nem zavar hogy "mindig" ugyanaz van a gyereken vagy nem olyan szép, itthon játszósban van, ha valami alkalom van, kiöltöztetem,csak a legszükségesebbeket vesszük méretenként, sőt fiús ruhákat is ráadok egy-egy lányos felsővel.Házra spórolunk. Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy te le akarod beszélni magad a vásárlásokról, szerintem élvezed nagyon:-), de ha szeretnéd, írj listát mi kell és amit nem veszel meg (de megtennéd), annak az árát tedd félre valami konkrétra, nyaralás, iskolakezdés, talán így könnyebb lesz.
2012. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Itt felénk a minőségi turiban darabárasak a dolgok és kislány fari meg egybe ruci attól függ mennyire szép de simán 1500 darabja (és ezeken kívül csak a nagyon gagyi típusú turi van.)

A fiam 4 éves neki meg már a darabárasban is alig találok vmit. Őrá csak webáruházban vagy tescóban ilyesmi helyeken ÚJAN tudok vásárolni.

2012. febr. 22. 08:49
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi rengeteg ruhát kapunk, és soha nem veszek, vannak közte szépek, és kicsit bolyhosabbak is. De így is van egy pár kedvenc, és szinte azokban van mindig. Rengeteg ruha van, amit egyszer sem vett fel, pedig gyönyörűek.

Itthonra jó a bolhyos melegítő.

De azok sem rosszak, szépek azok is.

Szerintem totál felesleges kölTENI erre sokat. Én inkább félrerakom nekik egy számlára, és megkapják, ha 18 lesznek.

Asszem jobban fogják értékelni, mintha azt mondanám, hogy nem kaptok semmit, de sok baromságot vettem, amíg kicsik voltatok.

2012. febr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Egyrészt igazad van ebben hogy én úgy érzem néha hogy nekem ez már olyan mint egy hobbi szinte hogy végiggondolom mit mivel fogok ráadni mi mihez illik. De a másik dolog meg ez nagyon jó ötlet hogy inkább ezt írom le mit NEM VETTEM MEG amit lehetett volna és azt gyűjtögetném vmi biztos helyen.
2012. febr. 22. 08:52
 9/25 anonim ***** válasza:

Én is mindig vásárolgatok,de néha azt veszem észre,hogy fölöslegesen.Van,hogy rá se adom s már ki is nőtte.

De mivel én mindig nagyon szép ruhákat veszek,így már kialakult egy vásárlóköröm s mindig átveszik,amit mi már kinöttünk.


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem zavar, ha kék ruha van a lányomon. Az jobban zavarna, ha nem tudnánk félretenni és elköltözni, és emiatt nem lenne kistestvér.

Az is zavar, amikor emiatt "rossz anya" vagyok.

2012. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!