Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hódmezővásárhelyi, Szeremlei...

Hódmezővásárhelyi, Szeremlei Sámuel oviról tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam jelenleg bölcsődés és úgy gondoltuk hogy jó helyen van még ott 1 évig mert nagyon szereti. Nehezen ment a beszokás; ez volt a fő indok hogy ne váltsunk neki intézményt (februárban tölti majd a 3. évet). DE!

Közben a bölcsiből a nagyobb gyerekek mind elballagtak ugye, maradtak és jöttek az apróbbak ami normális nyilván. Az eddigi határozott meggyőződésünk, hoy jó ha marad még 1 évet,megdőlni látszik és mielőbb oviba szeretnénk íratni.

Nagy vonalakban ennyi a kerettörténet. :)

Akinek bármiféle tapasztalata van a fenti intézménnyel kapcsolatban,KÉREM mielőbb írja meg!

Köszönöm előre is!


2014. aug. 25. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz vásárhelyi vagyok,de az ovit nem ismerem...és nem is kérdezted a véleményem erről...de nagyon pici még az ovihoz. Az enyém júniusi (tehát 3 évesen ment oviba),mégis ő volt a legkisebb,és mindenben hátrányban volt :(

Nem babusgatják őket...nagy önállóságot várnak el tőlük.

Gondolkoztam én is a bölcsiben tartáson,viszont értelmesebbnek láttam,minthogy nem beszélő gyerekek közt legyen egész nap. Gondolom ti is hasonlóképpen gondolkoztok...nem lehetne a bölcsiben kérni,hogy a korosztályához jobban tartozó csoportba tegyék????

2014. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm hogy írtál. Az a baj hogy mi kisebb városban élünk,ahol egyetlen bölcsi van. Nyilván itt is vannak csoportok, de ezekben annyira vegyesen vannak a gyerekek hogy nagyon nem "különülnek" el a korcsoportokat tekintve.Kisfiam a csoportjában a legnagyobb jelenleg és ő az egyetlen aki folyékonyan beszél,kommunikál minden gond nélkül,önálló, stb.Én is jobban örültem volna ha marad a bölcsiben mert valóban kicsi; de így több hátránya származik mint előnye. Napról napra látjuk rajta a visszafejlődést (pl. ki sem szakad a cumi a szájából, elkezdett megint gagyarászni,utánozza a kisebbek viselkedését,problémák lettek az evőeszköz használattal...és még hosszasan sorolhatnám).Eddig volt húzóerő,de mivel elballagott a bölcsiből az összes vele egykoróú és idősebb gyermek,így maradtak a kicsik....plusz még ugye ezekhez jöttek az újak,akik kicsik és szokatóban vannak...Szóval sehogy sem jó ez így.

:(

2014. aug. 25. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem,hogy mire jutottatok? Sikerült oviba adni vagy maradt a bölcsi?
2015. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia én 13 éves vagyok és abba az óvodába jártam, az én csoportom egy vegyes csoport volt kicsik és nagyok! Nagyon imádtam:) Még ma is vissza mennék szívesen:) Szoktam belátogatni a hangulat, a türelem, a kedvesség a gyerekek felé nem változott. Csak ajánlani tudom:))
2016. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!