Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit lehet hiányozni az...

Mennyit lehet hiányozni az oviból?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy először is 33 hetes terhes vagyok van egy 2 éves kislányom és a fiam meg 6 mult aki most kezdi az ovi utolsó évét ,apa meg korán megy dolgozni tehát nem tudja elvinni a fiamat ,anyukám elköltözött tehát no segítségem!!

Nagyon nehéz ,nem is tudom hogy fogom megoldani ha megszületik a baba már most ezen görcsölök kivagyok már!!

Nos a gondom az hogy ha nem lennének betegségek nem érdekelne de mivel a fiamnak kötelező az ovi utálom ezt a kifejezést kötelező fujj

mennyi napig lehet igazolással igazolni hogy nem ment mert, nyilván nem fogok egy ujszülöttel oviba rohangálni !

Doktornő azt mondta 6 hetes hiányzást javasol valóban!!

Ez azt jelenti hogy 6 hétig nem megy oviba ,de a vezetőnő nem valami megértő sőt bunkó!!

Már most ezen görcsölök hogy hogy fogom megoldani!!!

Ki volt még ilyen helyzetben kérem segítsen!!Köszönöm előre is októberben fog megszületni a baby elvileg


2014. szept. 1. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
ez engem is érdekel...
2014. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
én nem hallottam még olyanról, hogy azért nem mehetett iskolába egy iskola érett gyermek, mert sokat hiányzott oviból... nyilván nem fogsz rohangálni egy újszülöttel, de amikor csak tudod vinni fogod... (esetleg nem lakik egy ovistárs a közeletekben akinek anyukáját meg lehetne kérni hogy segítsen az elején?) vezetőnő mit tud tenni? doktornő leigazolja a hiányzásokat... ha meg év végén az iskola érettségi felmérésen megfelel, akkor mehet iskolába... szóval nyugodj meg, semmi probléma nem lesz belőle...
2014. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
csak annyit tennék még hozzá, hogy nyilván "kötelező" az óvoda de ez még nem iskola, ahol a hiányzások miatt, bármiféle hátrányotok származna... hány gyerek van, akik 2 hetet mennek 2 nem mert betegek... a vezetőnek csak az a problémája, hogy nem tudja lekérni a normatívát arra a napra amikor nem mentek :) ezzel meg te nem foglalkozz majd lenyugszik :D "2"
2014. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Mert a vezetőnő közölte hogy őt nem érdekli csak a reggeli 4 órás foglalkozáson legyen ott a fiam és délben el is hozhatom ,mondom ja majd ujszülöttel meg a 2 éves kislányommal rohangálok reggel 8 ra hogy beérjek és 12 re meg ujra megyek érte na f....sza szép is lenne!!

Nincs mindenki elköltözött ,akinek gyereke volt ,de aki meg van az teljesen másfele lakik, másrészt nem is adnám senkinek oda!!

Hát nem tom elég szigoru a vezetőnő mert mult évben is sokat hiányzott a fiam mivel ha kicsit is beteg lett én nem vittem mert normális vagyok ,és nem akartam hogy betegebb legyen!!

Állítólag megvonhatja a mocsok önkormányzat a családit!!

De gondolom csak egy gyerek utánit vonhatja meg nem!??

2014. szept. 1. 09:55
 5/12 A kérdező kommentje:

Na örülök hogy megértetek, és nem leugatást kapok mert mindig csak azt kapok ezen az oldalon!!Meg a sok okoskodást!

A témához visszatérve azért nem értem a dolgot hogy miért veszik szigorúan mert nyilván aki tudja az tudja hogy 3 gyerekkel milyen nehéz megoldani hogy minden klappul mejen ,és összehozni mindent, főleg hogy nem legyenek állandóan betegek a gyerekek!!Mert erre az a válasz lrgtöbb embernek hogy minek kellett ennyi gyerek ,na ekkor a flara tudnék mászni, nyilván nem ahoz igazítom a gyerekeim számát hogy van egy anyós após meg segítségem!!

Hát nekünk anyósom akkor halt meg mikor a kisfiam született ,apósom Vidéken él , apukám szintén vidéken messze él, anyukám meg elköltözött szintén más kerületbe ahonnan nem tud minden nap hozzám eljönni hogy vigye a fiamat oviba!

Szóval annyira elegem van hogy azon kell görcsölnöm hogy oldom meg ,sajnos nem egészséges a terhességem ezért is aggódom ennyire!!

2014. szept. 1. 10:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszel igazolást, nem vonhatják meg !
2014. szept. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ovi utolsó évében ugyanúgy van a hiányzás, ahogy az általános iskolában: évente 5 alkalmat igazolhat a szülő, a többi hiányzást orvosnak kell igazolnia.

Ennek az az oka, hogy a gyerek felkészüljön az iskolára. Nem akarlak lehurrogni, de a védőnő meg mindenki óhatatlanul arra gondol, ha most nem tudod megoldani, mi lesz az iskolával. Igen, 3 gyerek mellett nehezebb, de iskolába is el kell majd jutnia.

2014. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazad van kedves utolsó ,itt a gond a kicsi baby van aki még olyan pici lesz ,tehát őt féltem annyira ,mert nem biztos hogy olyan jó lesz ha már 1.2 hetesen beteg lesz!!

Köszönöm szépen mindenkinek

2014. szept. 1. 10:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz gond, de ne legyél ennyire elutasító a kötelező ovival szemben, a gyereked érdeke is!

Ha van olyan ovis társa akinek a szüleivel jóban vagy, esetleg beszéld meg velük, hogy ha megszületik a pici pár hétig vihetnék ők az oviba a fiadat, vagy hazahozhatnák, amelyik neked jobb.

2014. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
én megértelek de jövöre iskolás lesz a gyerek onnan meg nem hiányozhat mert valamelyik gyerek beteg lett,
2014. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!