Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a teendő, ha a gyerek...

Mi a teendő, ha a gyerek hazahozza a tetűt az oviból? Hogyan írtsam ki?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy falun laktunk, augusztusban voltak 4 napot oviban, és tegnap vettük észre. Ma vettem tetűírtót, bekentem, fésűvel átfésültem, megmostam a hajukat, ágyneműt cseréltem. Még sosem kapták el. Tegnap egy nagyobb városba költöztünk, itt járnak majd oviba. Mikor mehetnek majd oviba? Kell valahonnan igazolás, hogy tiszták? Hogy lehet ezt megelőzni? Olyan ciki! :-( Pedig tiszták vagyunk, és mégis.
2014. aug. 18. 22:38
 1/7 A kérdező kommentje:
És ha esetleg nem sikerült kiírtani, bár most nem látok a hajukba, hány nap után jöhetnek vissza?
2014. aug. 18. 22:40
 2/7 anonim ***** válasza:

védőnőkhöz kell elvinni, és ők adnak igazolást arról hogy már nem fertőznek

én paranit tetűriasztót vettem, egy ideje használ, de meddig nem tudom

2014. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha megfelelően kiirtottad az élőket és leszedted a serkéket is a hajszálakról, akkor nem fognak "vissza jönni.

A fejtetvességet sajnos nem tudod azzal megelőzni, hogy te tiszta vagy. Előfordul még iskolában is sajnos.

2014. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2014. aug. 18. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem elég egyszer megmosni a hajukat, a tetűírtóra rá kell írva legyen, hogy mennyi idő múlva kell egyszer megismételni a kezelést. És nem árt, ha Te és párod is hajat mostok egyszer vele.
2014. aug. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha teljesen tiszta (serkementes is) a hajuk, fejbőrük, akkor lehet menni.

És igen, ahogy az utolsó írta: ismétlő kezelés, és a családtagoknak is egy biztonsági kezelés.


(Tetű szempontjából teljesen irreleváns, hogy falun vagy városon laktok. Mi Bp-en élünk, és mindkét gyerekem volt már tetves, pedig elég kulturált oviba járnak, tiszta gyerekek közé. Hidd el, a nagyobb város ovijában is volt már tetűjárvány, emiatt nem fognak csúnyán nézni rátok.)

2014. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. aug. 19. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!