Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van egy 5 éves óvodás kis...

Hajni1984 kérdése:

Van egy 5 éves óvodás kis fiam, de nincsenek barátai . Hogy segítsek neki, hogy nyitottabb legyen, és merjen beszélgetni és barátkozni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 3. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ovisoknál ez nem ritka. Azt tudod csinálni, hogy szervezel közös programokat ovistársakkal, hogy csak két gyerek legyen.
2014. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj ,hogy én már ilyeneken túl vagyok, egész nyáron játszótérre jártunk, És ha bekerül egy olyan környezetbe ahol nincs ismerős meghúzza magát, és ha kérdezik válaszol de ő nem mer kezdeményezni. Fél hogy azt a választ kapja hogy nem játszanak vele.
2014. szept. 3. 09:19
 3/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam már rá ,hogy szakembert kellene keresek.
2014. szept. 3. 09:20
 4/14 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget az óvónőktől vagy a dadustól. Ők tudják melyik kisgyerek hasonló érdeklődésű és Ővele próbálják meg összehozni.
2014. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Gondotam igen. Lehet az lenne a megoldás??
2014. szept. 3. 09:31
 6/14 anonim ***** válasza:

A félénk gyerekeknek az jelent biztonságot, ha világos korlátok vannak felállítva. Így tudja, hogy meddig mehet el, nem ijed meg az ismeretlentől.

Ezeken érdemes dolgozni, ez alapvetően fel fogja bátorítani.


A nagyon érdeklődő, kockázatvállalásra hajlamosabb típusú gyerekeknél ugyanezek a határok ellentétes, frusztráló hatást váltanak ki, így velük óvatosabbnak kell lenni és kissé tágabb határokat kijelölni.

2014. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egyszer már bevált, és most is bízom benne.

Kisfiam kétszer járta a középsőt, és amikor lemaradt nem tudott beilleszkedni. Megkértem az óvónőket, hogy segítsenek neki. Volt egy kisfiú, aki akkor került a csoportba, hasonló érdeklődéssel (könyvek, autók, betűk, számok), érettebb gondolkodással. Úgy intézte az óvónéni, hogy párszor közös feladatot kaptak. Azóta elválaszthatatlan barátok, nyáron is többször összehoztuk Őket játszani.

Most újra ehhez folyamodtam. Kislányom kezdte a kiscsoportot. Első nap sírva jött haza, hogy vele senki sem barátkozott, nem játszottak vele. Kedden reggel beszéltem a dadussal, csináljon valamit. Tegnap délután már tele volt élménnyel, hogy neki mennyi barátja van, és hogy egész nap játszott a gyerekekkel. Ma reggel közölte velem az óvónéni, hogy kezdjük el gyűjteni a gyerek hozományát, mert szerelmesek egymásba az egyik kisfiúval. :)

2014. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Egy-egy szimpatikus ovistársat hívjatok el magatokhoz vagy játszóházban vagy hétvégén egy közös biciklizésre, kis kirándulásra, közös játszóterezésre.


Ha lesz szülinapja, akkor szervezz neki bulit, hívjon meg neki szimpatikus kis ovistársakat vagy ismerős gyerekeket a játszótérről stb. KÉszítsetek nekik kis köszönőajándékokat, rajzot stb.- a szülőkkel pedig te is legyél kedves, nyitott.

Néha a gyerekek közötti jó barátságok a szülők szimpátiáján is múlik.


Merrefelé laktok egyébként?

2014. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is félénkebb... Most azt próbáltam, hogy tegnap láttam a csoportban egy másik kislányt akiről azt mondták az óvónők, hogy nagyon félénk és egész nap velük van, és a lányomnak elmondtam , hogy ez a kislány milyen bátortalan és nem mer velük játszani, és megkértem hogy próbáljon vele összebarátkozni.

Plusz ma reggel korábban vittem, hogy ne legyen nagy a társaság, mert sokkal jobban szereti ha kevesen vannak, ő volt az első a csoportban és így több lehetősége lesz alaposabban megismerkedni legalább az első néhány gyerekkel.

2014. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A játszótér nem jó, ott neki kellene kezdeményeznie. Ezért kell olyan programot szervezni ahol a kiszemelt gyerkőccel lennének kettesben, pláne ha esetleg van valami program nem csak játszanak otthon (állatkert, strand stb), akkor biztosan kommunikálnak, kialakul egy szorosabb kapcsolat.
2014. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!