Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet, hogy buta kérdés, de...

Lehet, hogy buta kérdés, de az óvodákban létezik őszi, téli, tavaszi, nyári szünet?

Figyelt kérdés

Mármint, amikor az iskolákban van a szünet, akkor az ovikban is van?


Valahogy úgy rémlik, hogy igen, de nem vagyok benne biztos.


2014. szept. 5. 17:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk csak téli és nyári szünet van.
2014. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%
Elvileg akkor is kellene ügyeletet biztosítani az óvodáknak, de nálunk pl. tavaly nem volt ilyen. Úgyhogy mi vittük magunkkal a gyereket, ugyanis az iskolában mi biztosítunk felügyeletet, igény szerint.
2014. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen. Nyaron van ugyeletes ovoda, ez mindig valtozo, hogy hol. Telen evidens, hogy karacsonykor, szilveszterkor es az unnepek kozott nincs nyitva es ugyelet sincs. Tavasszal husvet miatt vannak zarva. Sok oviban egyebkent ilyenkorra, vagyois az iskolai szunetek idejere teszik a neveles nelkuli munkanapokat is. Egyebkent elso szuloi ertekezleten el kellett mondaniuk, hogy mikor van szunet.
2014. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

van mindegyik

de a tavaszi, nyári és az őszi szünetre biztosítanak ügyeletet

nyáron van 4-5 hét leállás akkor másik oviban van az ügyelet

2014. szept. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

nálunk van mind a 4. tavaszi és őszi szünet alatt van rendes ügyelet. télen, a 2 ünnep között nincs ügyelet, de igazodik az iskolás téli szünethez, tehát ha nekik mondjuk dec. 20-tól nincs suli akkor arra a 4 napra adnak ügyeletet. viszont a téli szünetben másik oviban fogadják a gyerekeket, nálunk 6 óvoda van, az van összevonva olyankor.


nyár az szintén húzós, mert 2,5 hónap a nyáriszünet, ebből 5 hét a teljes leállás, a többiben van ügyelet.

a teljes leállás alatt lehet kérni, hogy egy másik ovi fogadja a gyereket, mert a 6 ovi csúsztatással tartja a leállást, tehát mindig van egy nyitva.


ezen kívül évi 5 nevelés mentes nap van, amire nem kell ügyeletet biztosítani, bár jobb helyeken azért van erre is lehetőség, de törvényileg nem kötelesek. és vannak még a szombati munkanapok, amikor nálunk csak akkor van ügyelet ha min. 5 gyerek jelentkezik

2014. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 zabmester ***** válasza:
74%
Hivatalosan nincs, csak nyári zárvatartás, de persze amikor az iskolákban szünet van, akkor sok óvodában olyan alacsony a gyereklétszám, hogy csak összevont csoport van. De be nem zárhatnak, ha akár csak egy gyereket is vinni akarnak a szülei. Más kérdés, hogy vannak óvodák, ahol mégis megteszik, de nem jogszerűen.
2014. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
nyári szünet van,meg téli,de ősszi szünetben általában összevont csoportok vanak mert akkor kevesebb gyerek megy esetleg mert ahol iskolás teso van ott kicsit sem viszik az őszi szünetben ,tavaszi szünet esetében is ugyan ez a helyzet.
2014. szept. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 zabmester ***** válasza:
Most komolyan, az én válaszommal mi volt a baj?
2014. szept. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Zabmester!

Hat szerintem az, hogy hulyeseget irtal. Van szunet es be is zarhatnak, adott letszamu jelentkezo eseten kell ugyeletet tartani, de azt sem minden intezmenyben, hanem egy kijeloltben. Egy gyereknek nem fognak nyitva tartani. Mellesleg ilyen az iskolas koru gyerekeknek is van, az onkormanyzat jeloli ki az intezmeny, 5 jelentkezo eseten indul az ugyelet.

2014. szept. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 zabmester ***** válasza:
72%
Áhááá, ééértem. Hát jó, biztos én vagyok a hülye, de egészen véletlenül pontosan tudom, hogy az óvodák nem tarthatnak olyan szüneteket, mint az iskolák, kivéve a nyári pár hetes zárva tartást. Tehát hivatalosan NINCS őszi- meg egyéb szünet, csak legfeljebb összevont csoport, ha alacsony a létszám, vagy ha nincs gyerek, akkor lehet bezárni.
2014. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!