Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan egy párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan egy párkapcsolatban, hogy szünet, mely után sokkal jobbá válhat akár a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Vannak olyan élethelyzetek, amelyek egy kapcsolat bomlását eredményezhetik, lehet ez egy betegség, anyagi problémák, munkahelyi stressz, bármi, ami kiválthat egyfajta elhidegülést és bomlást. Nem megcsalásra, vagy az érzelmek elmúlására gondolok, hanem amikor valamelyik fél akár külső tényezők miatt feszültebb,nem tudja a párjának megadni amire annak szüksége van, így több lesz a konfliktus... Ilyenkor talán jobb külön, amíg ezek a dolgok rendeződnek.Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

2014. máj. 4. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

létezhet, de ez a ritkábbik eset

a szünetet a legtöbb esetben szakítás követ

2014. máj. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

5%-ban létezik.

95%-ban pedig rosszul sül el.

2014. máj. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén? Szünet=szakítás, kíméletesebb, gyávább megfogalmazásban, kinek vérmérséklete szerint.
2014. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
lehetséges.
2014. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nem igazán lesz jobb a kapcsolat.

Szerintem, ha valamelyik félnek gondja van, akkor sokkal jobb, ha támogatja a másik, mintha magára hagyja. A kapcsolat gyengülése szerintem ott kezdődik, ha ezt a támogató fél nem tudja elfogadni,felismerni és picit félretenni a saját vágyait.

2014. máj. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ASOT ***** válasza:

szerintem pedig csak a könnyebbik utat választják.


részemről a szünet = szakítás.


persze van az ritka 2-3% akinél bevált. De nem javaslom. A problémákat akkro kell megoldani, nem töprengeni a válaszokon és a cselekvéseken.

2014. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szünet = időhúzás! Rosszabbik eset az, amikor a szünetet kérő személy már kinézte magának az új partnernek valót, de még nem teljesen 100%, hogy lesz belőle valami. Ilyenkor bedobják a szünet kártyalapot, és alakítják az új kapcsolatukat. Általában a szünet erről szokott szólni.
2014. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Néha mindenkinek kell egy kis szünet, de a hosszú szünet nem hiszem hogy jót tenne. Max annyit tudnék elképzelni hogy egy hétre elmegyek haverokkal nyaralni, és ezalatt kicsit külön is voltam, és rá is jövök, hogy a vége felé már hiányzik.
2014. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen esetben tartom elfogadhatónak a szünetet: ha mindkettőnkre túl nagy stressz nehezedik és emiatt nem tudjuk átmenetileg kezelni a konfliktusokat. Nekem volt már olyan, hogy időt kértem amiatt, hogy tisztán lássam a helyzetet, némi távolságból és jobban meg tudjam érteni a másik helyzetét.

De itt a szünet nem a probléma szőnyeg alá söpréséről szólt, hanem arról, hogy át tudjam gondolni és megoldást keressek.

Ha csak az egyik fél feszültebb, akkor a másiknak meg kell értenie, támogatni. A megoldatlan konfliktusok pedig újabbakat szülnek, tehát mindig érdemes a megoldásra törekedni. Maguktól soha nem múlnak el.

2014. máj. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PearlDiver ***** válasza:
Szerintem sem lehet olyan élethelyzetet elképzelni, ahol jobb a kapcsolatnak a távolság, mint az együttműködés. Bár pont most láttam rá pozitív példát, én sosem kockaztatnám ezt. Szakítás, vagy problémamegoldás, nincs köztes állapot.
2014. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!