Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Holnap beveszik a lányomat az...

Holnap beveszik a lányomat az oviba, ha ismeretlen eredetű csípésnek látszó kiütései vannak?

Figyelt kérdés
Most ugye vasárnap lévén nem jutottunk el dokihoz, délutánra a 3 éves lányom lábán nagy piros kiütések jelentek meg, később kemény közepű, gennyes hólyagokká változott némelyik. vannak apróbb hólyagok is, kemények. Mi valamilyen rovarcsípésre gondolunk, de vajon holnap az oviból nem fogják így elküldeni?
2014. szept. 7. 19:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben megoldható, és nem múlik el holnapra, én inkább elvinném orvoshoz.
2014. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gennyes hólyagokkal nem oviba, hanem orvoshoz kéne vinni.
2014. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
El fogjuk vinni de holnap délután, ovi után akartuk. Nem fáj és nem viszket neki, saját bevallása szerint egyáltalán...Én két hétig szabin voltam, ezen a héten szokott be az oviba, holnap mennék először dolgozni szóval nem maradhatok itthon.
2014. szept. 7. 20:23
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha mégsem rovarcsípés, akkor nem kellene a fél ovit elfertőzni.
2014. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy meg kellene oldani a munkát, mert gennyes hólyagokkal nem kellene oviba menni. Tudom, hogy nehéz, de ez ilyen.

Középsős fiamat pénteken lázasan hoztam haza délután az oviból, hozzáteszem óvónők nem is látták, hogy nem érzi jól magát. Erre ma este a lányom is kezd kidőlni, pedig ő 1 hete ovis még csak, múlt héten szokott be, most meg úgy néz ki, hogy ő is beteg lesz. Tök jó. Nagyi lett volna a fiammal, de 2 beteg gyereket már nem akarok rábízni, el kell a lányomat is szerintem reggel orvoshoz vigyem, azt meg szeretném én megtenni, így szerintem gyerekápolási táppénz lesz a vége. Főnökök nem örülnek majd, de ezt hozta az élet, mit tudsz tenni?

2014. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

:-( Hát igen, nagyon rossz így az ovikezdés. Jobbulást nektek, utolsó!

Nem szeretném végigfertőzni a fél ovit, de szerintem nem bőrbetegség. Persze nem vagyok orvos, de végigtúrtam a netet és nem hasonlít egyik fertőző betegségre sem. Reggel megnézi az óvónő, ha azt gondolják, hogy szerintük lehet fertőző is, akkor nyilván nem hagyom ott.

2014. szept. 7. 21:09
 7/14 anonim ***** válasza:

nálunk egy hét alatt 3 orvos 3 diagnózist mondott a gyerekre a pöttyei miatt.

elkapta a kicsi a fsós-hányós vírust, és aztán még pettyes is lett.

elsőre melegkiütésnek mondta egy orvos (heimpálügyeletes)

másodikra meg ekcémásnak, allergiás ekcémának mondta a gyerekorvosunk, elküldött a bőrgyógyira

a bőrgyógyász meg mondta, igen, ekcéma, és kéz.láb-száj betegség is, ami nagyon fertőző, és eltiltott minket a közösségtől.


szóval ha pötty van, mindenképpen irány az orvos, ne vidd közösségbe.


a kézlábszájbetegségről:

nálunk nem volt még hőemelkedés se. a gyerek előszőr tényleg melegkiütésesnek nézett ki, aztán eléggé ragyás lett - főként a lábszáron és könyöktájt voltak puklisok a pöttyök, de a kézfején és a lábfején például csak halovány rózsaszín,alig észrevehető pettyecskék voltak (én pl. észre se vettem, csak a bőrgyógyász)

gyanús más nem volt, hisz a fosósvírus miatt is gyenge volt az étvágya - de amúgy ez a szájban is okoz fájdalmat, tehát egy étvágytalanságnak ez is lehet az oka. illetve fáradékony és nyügisebb volt a gyerek (de mi ezt is a fsós vírus következményének gondoltuk)

nálunk is volt sima pötty, ragya, és szárazkás pötyike is egyszerre.


nézd meg, hogy a keze feje, lába, talán még a kis szája körül nem ilyen-e.


de én azért egy bőrgyógyászt megkeresnék.


heim pálban ha reggel 8-kor kérsz egy sorszámot, úgy 10 óra tájban sorra kerülsz kábé.

2014. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
bárányhimlő nem lehet esetleg????
2014. szept. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is mimlőre gondoltam nem feltétlen kell sok és a lányombak a hátán és a lábán jött ki és percről percre lett egyre több. De hallottam olyat is, hogy csak pár pöty volt.
2014. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Na, reggel nem is kíséreltük meg az ovit mert sokkal csúnyábbak lettek a kiütések. A doktornő (bőrgyógyász) kizárta a rovarcsípést és a fertőző betegséget, mérgező növény csípésére tippel pl. szömörce :-( az a fura hogy szegény kicsim váltig állítja, hogy nem fáj és nem viszket neki! Kaptunk egészséges igazolást és krémet amivel kenhetjük.

Köszönöm a tippeket, még ha úgy néz ki, nem is trafáltunk bele, a növényre én sem gondoltam.

2014. szept. 8. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!