Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit kell nezni, h jo ovit...

Mit kell nezni, h jo ovit valasszak? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 14:41
 1/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Bár még sok tapasztalatunk nincs, mert csak egy ovisunk van, de azért megpróbálok segíteni.

Nálunk fontos volt, hogy lehetőleg az otthonunkhoz közel legyen és korcsoportos.

Nem zárkóztunk el a magánovi elöl sem, de ezek nálunk abszolút nem dolgozóbarátként működnek (fél9 körül vigyed, de 4-kor hozd már el a gyerkőcöt).

Az önkormányzatinál gyakorlatilag 6-tól 6-ig van felügyelet.


Nyílt napra mindenképp menj el. Nézd meg milyen az ovi maga. Csoportszoba, udvar, mosdó. Óvónők, óvodai vezetés hozzáállása.

Volt olyan ovi, ahol 2 óvónőn kívül senkivel nem találkoztunk, ráadásul nem volt biztos, hogy hozzájuk kerül a gyerkőc.

Ahova végül jár, ott mindenki (óvodai vezetés, óvónők, dada) bemutatkozott, elmondta, hogy milyen ovi, mit fognak csinálni a kicsik, mik az ovi távolabbi tervei, stb. Nagyon gyerekbarát volt az egész hozzáállás, és szimpatikus volt mindenki. A fiunk természete hasonló a mienkhez, így az óvodai léttel nincs gondunk, szeret járni, szereti az óvónéniket, a dadát, az egész közeget.

Meg is lepődtünk milyen egyszerűen ment az egész.

Az óvónők még azon se akadnak fent, hogy én itthon vagyok a kicsivel. Még ők mondták első nap, hogy délutáni alvás után menjek.

2014. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a két legfontosabb (fontossági sorrendben) a jó óvónő és a jó megközelíthetőség. Minden más eltörpül mellette. Állami ovik között is vannak különbségek, némelyik nagyon lelakott, de még mindig fontosabb, hogy hogy érzi magát ott a gyerek. Mi ovit váltottunk (tavaly kiscsoportos volt a fiam) és nagyon örülök, hogy megszabadultunk az óvónőktől, pedig az ovit most újították fel.. Most egy gyalog 5 percre lévő oviba kerültünk, ami teljesen átlagos, de a fiam sokkal jobban érzi ott magát, és a szülőt is emberszámba veszik...

Igen, mindenképp menj el nyílt napra, esetleg érdeklődj szülőktől, melyik pedagógust ajánlják, melyiket nem.

2014. szept. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Az óvónő a legfontosabb. Ha csak egy kis ellenérzésed is van, ne vidd oda a gyereked.
2014. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az óvónő személye a fontos, a többi eltörpül ezek mellett.


Egyik gyerekemnél nem volt választásunk. Jól felszerelt ovi, gyönyörű kerttel, játékokkal, 10 perc sétára tőlünk. Nagyon rossz óvónénit fogtunk ki, ez sajnos az elején még sokáig nem látszódott, nagycsoportosként átvittem volna máshová (pedig nem vagyok az a "pampogós", mindenbe belekötős szülő), de a gyerek annyira megszokta, lettek kis barátai, hogy végül nem tettem meg.

2. gyereknél már volt választási lehetőségem, ezúttal jó helyre kerültünk, rosszul felszerelt pici óvoda, sajnos picit messzebb is van, de nem vészes, viszont mindkét óvónó fantasztikus és ez a fontos.


Nyílt napokra mászkálj el mindenképp, de ne csak pár percre, hanem ameddig csak lehetőséged van maradj ott, beszélgess az óvónőkkel, dadusokkal, igazgatóval. Sajnos ilyenkor sem lehet teljesen megítélni, hogy milyen az ovi, de jobbak az esélyeid mindenképp!

2014. szept. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én korcsoportos ovit választotam ez számomra fontos volt illetve kedvesek voltak az óvonénik dajka néni ,és normális a vezetőnő .számomra ez a fontos .
2014. okt. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mazsacica válasza:
A legfontosabb az óvónő személyisége, szimpatikus-e neked. Amire még én figyelnék: hogyan viszonyul, közeledik a többi gyerek az óvónénihez, hiszen a felnőtt tudja mire kell figyelnie arra a rövid időre amíg te ott vagy, de a gyerekeket ez nem foglalkoztatja. Ahogy a többiek is mondták, a nyílt napokra menj el, és kérdezz meg más szülőket is, mi a véleményük! Sok sikert!
2014. okt. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!