Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen porszívót válasszak?...

Milyen porszívót válasszak? Én már a porzsák nélküli felé hajlok. De abból is mi az, amire figyeljek? 1200 W elég?

Figyelt kérdés

Ma sokat kutakodtam ebben a témában,hogy mégis melyik fajta a jó és sok tapasztalatot el is olvastam. Én még a hagyományosaknál vagyok "lemaradva" de manapság már 1000 féle a választék....Nekem legutóbb egy 1600 W-os porzsákos Zanussi volt,szerettem (bár a porzsákot üríteni azért annyira nem:),de a teljesítményre,wattra értem,hogy 1600-hoz vagyok szokva).


Lényeg a lényeg,ma végül kinéztem egy 1200 wattos, porzsák nélküli kis készüléket HEPA szűrővel 2 év garanciával. Mit gondoltok,jó paraméterek? Köszi!


2013. nov. 21. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

lényeg a szívási teljesítmény ami 300w-tól elég jó, 400-450w-os már nagyon drága gépek.ez a legfontosabb adat amivel összetudod hasonlítani őket, hogy mennyire szívnak. az 1200w-1600w-os motor teljesítmény nem mond semmit sem, egy kisebb teljesítményű gépnek is lehet nagyobb szívási teljesítménye.

valamint a porzsák nélküli gép szűrőjét is kell tisztítani, van amit mosni is lehet.a HEPA filter fél-egy év alatt telítődik és erősen csökken a szívási teljesítmény ezt ilyenkor cserélni kell.

keresd a szívási teljesítményeket!! ha máshol nem, akkor a gyártók honlapján, de általában már megadják mindenhol

2013. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! Eddig amiket néztem,sehol nincs feltüntetve ez a szívási teljesítmény,de majd megpróbálok mindenhol rákérdezni/utána nézni.

Ez a HEPA filter sem teljesen egyértelmű.Most találtam egy 1600W-os "Mosható mikrofilter"-eset.Ezt (meg amihez oda van írva,hogy "mosható") nem kell cserélni? Vagy a sima HEPA is mosható? Meg van valami "porleválasztó ciklonnal felszerelt porszívó" mellyel elvileg ritkábban kell cserélni,de nem tudom mit jelent ez a ritkábban!?

Nem szeretnék olyan készüléket vásárolni,amihez rendszerességgel (akár évente is) mondjuk szűrőre vagy bármire kell plusz költséget fordítani.Ha HEPA csak ilyen lehet,akkor ebben az esetben hiába olvasom,hogy ez ma már alap,inkább kihagyom.Akkor meg olvastam olyan porzsákosról,amiben van cirkótartály (bár ennek meg nem tudom mi a hivatalos megnevezése?),ez meg olyan,hogy felfogja a nagyobb koszokat így a porzsákot tényleg nagyon ritkán kell üríteni.Szóval akkor ha a HEPA ilyen relatíve drága dolog,akkor inkább ez utóbbit választom majd.Köszi!

2013. nov. 21. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem porzsák nélküli porszívóm van. Igaz, hogy a a tárolóját egy mozdulattal lehet üríteni, de a szűrő tisztítása kész macera. A szűrőben rakódik le a púder finomságú por. A következő porszívó amit veszek megint eldobható papírporzsákos lesz.
2013. nov. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Porzsák nélkülit soha. Nekem az van, jó is mert tudom tisztitani ,van komplesszorom Neked van? Finom port hagyományosan képtelenség belőle kirázni és ne tudd meg hogy leveszi a motor teljesitményét .Porzsákos a jó föképp amelyikhez van vászonzsák is, mert ezt lehet tisztitani ha drágállod a papirzsákot
2013. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!