Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ilyet megtehet az óvoda?

Ilyet megtehet az óvoda?

Figyelt kérdés

9re járok dolgozni, 8kor indulunk az oviba, 20 perc alatt beérünk, átöltözik, elköszönünk, stb. 8:30kor indulok a munkahelyemre. így kényelmesen beérek.


idén az egyik tornaórájuk reggel 8-9-ig van és kitalálták, hogy ebben az időben nem lehet őket "leadni", vagy 7:50-ig beérünk, vagy 9-ig ottmaradunk, míg ők feljönnek a tornateremből.

nem is értem... én nem szeretnék előbb indulni, se hazajönni nem tudnék, se a munkahelyem előtt nem akarok télen a hidegben egy tornaóra miatt ácsorogni, elkésni meg végképp nem szeretnék emiatt :)


szóval ti hogy csinálnátok?


szerintetek ilyet csinálhat egy óvoda, hogy hetente 1x 1 órát nem fogad gyerekeket? ráadásul elég forgalmas időpont, elég sokan érünk oda reggel ebben az időben...



2014. okt. 4. 23:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Ha többen vagytok akik ebben az időben érkeztek, akkor kérdezzétek meg, hogy nem lehetne-e más időpontban a torna. Ha nem, akkor én a helyedben hamarabb vinném. Nem tudom, hogy törvényileg lehet-e, de a mi ovinkban is van házirend. Vannak időszakok, amikor lehetőség szerint ne vigyük/hozzuk a gyerekeket, ilyen pl. az evések, alvásidő, illetve megkértek mindenkit, hogy lehetőség szerint 8-ra érjenek be a gyerekek, mert 8-tól kezdik a foglalkozásokat és zavaró, ha olyankor jövés-menés van. Szerintem amúgy ez teljesen rendben van, hiszen ott is kell legyen egy rendszer, amihez a gyerekeknek alkalmazkodniuk kell. Neked csak heti egy alkalom, esetleg arra a fél órára leülsz az oviban, hogy ne kelljen hazamenned, vagy a munkahely előtt fagyoskodni.
2014. okt. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Házirendtől függ. Nekünk nagycsoportban kérték csak, hogy szigorúan tartsuk be, 8-ra be kellett érni a foglalkozások miatt.


Heti 1 alkalmon nem vacakolnék a kicsik szeretik a tornafoglalkozást, hadd menjen, indulnék korábban, én meg arra a fél órára találnék elfoglaltságot (boltok, újságolvasás, stb.)

Nem beszéltek erről szülőin?

2014. okt. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
68%
Minden stimmel, úgyhogy ez a Csipkebokor ovi Bárányka csoport lehet. Nekem ugyan nem jelent gondot 8 előtt odaérni szerdán a templomhoz a tornaterembe, de ha beszélnél a vezetőnővel, akkor biztos megengedné, hogy 9-ig beadd a Halacska csoportba a gyereked. Mivel a szülői értekezleten senki nem tiltakozott, azt gondolták, hogy vállalható ez mindenkinek. Nem is éttem miért itt kérdezel meg ilyet. Még mindig mindent meg lehetett az oviban beszélni, ez sem kivétel! Ez pont nem az az ovi, ahol rákényszerìtenének bámit bárkire. Ha nem találtam el az ovit, akkor is ugyanez a megoldás. A vezető óvónővel beszélni és addig tuti vállalja a gyermeked egy másik csoport!
2014. okt. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
Nos, nálunk 8ra bent kell lenni a csoport szobában. Aki késik, az 9ig var az öltözőben.
2014. okt. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%

Miért gondolod hogy hozzád alkalmazkodjon az ovi? 8 ra bizony be kell érni .

Bölcsiben 8.30-9 ig nem lehetett bevinni a gyereet mert reggeliztek és bizony nagyon oda kell figyelnie a nevelőnek,nem mehet ki gyereket fogadni

2014. okt. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
45%
1.es na nehogy már 1 ember miatt más időpont legyen ,mert nem bír felkelni egy felnőtt ember?
2014. okt. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%
Én nem látok ebben kivetnivalót,bár nem tudom ilyet lehet-e tenni vagy nem,de heti 1 nap nem a világ vége.Ha iskolás lesz akkor meg 7.45-re be kell majd érnie.Azt is meg fogod oldani.Ezt is!
2014. okt. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Iskolába hogy viszed majd?
2014. okt. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%

Édes istenem hát nagyon irigykedem hogy ilyen gondjaid vannak! Gyere, éld az én életem 2 hétig. Véged lenne ezt garantálom....


3 gyerekes anyuka

2014. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%

Igen, az iskola is általában 8-kor kezdődik, szóval nem az a lényeg, hogy mennyire kényelmesen érsz be. 7.50-re beérsz, ez heti 1 nap, nem lehet akkora gond. Várd ki az oviban azt az időt a téli hidegben, olvass addig valamit pl.

Én bevinném, és még kényelmesebben mennék munkába.

2014. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!