Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Legálisan szedhetünk csoportpé...

Legálisan szedhetünk csoportpénzt? A ti ovitokban ez hogy működik?

Figyelt kérdés

2014. okt. 3. 07:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Mi az hogy legálisan?Adózni akarsz utána?Mindenhol van csopotpénz.
2014. okt. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Csoportpénzt szedni nem törvényes...
2014. okt. 3. 07:50
 3/19 A kérdező kommentje:

Nincs mindenhol, nálunk sincs. Évek óta. Anno a vezető óvónő megtiltotta.

Úgy tudnám elképzelni, hogy a szülőkkel abszolút óvodán kívül szednénk össze, hogy ne lehessen belekötni. Persze rendesen dokumentálva, aláírva.

2014. okt. 3. 07:54
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A csoportpénz arra szolgál pl hogy az óvónőknek bizonyos alkalmakkor pl karácsony vegyetek valami apróságot.Meg mikuláskor a gyerekeknek mikulás csomagot stb.De ez óvoda függő.Van ahol a szalvétát pótolják stb. Vagy bankszámlára utaltok biznyos összeget havonta és ott gyűjtitek vagy az óvoda kapujában beszeded.De ez elég tortúrás így érdemesebb minimum 3 havikat szedni.
2014. okt. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Nyissatok egy számlát, utalja arra mindenki, előre mondjuk a félévre vagy amennyit tud aktuálisan!
2014. okt. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk épp tegnap volt szülői az oviban és a szülők megszavaztak gyerekenként 10 000 ft-ot ! játékokra, bármire ami évközben kellhet ...
2014. okt. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a lényegen nem változtat, hogy hol szeded össze. Óvodán kívül vagy belül, de lehet csak én gondolom rosszul.
2014. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Én nem értem miért akarod? Ha kell valamire nyilván össze lehet legálisan is szedni, pl. programokra, minek külön előre gyűjteni cél nélkül?
2014. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azért, kedves utolsó, mert hozzánk többségében hátrányos helyzetű gyerekek járnak. Hónap elején még mindenki be tudna adni 300 Ft-ot, de huszadika után esélytelen...
2014. okt. 3. 09:11
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Felnőtt embereknél ez nem kéne, hogy probléma legyen...akkor előre határozzatok meg minden kiadást tételesen költségekkel, és azt osszátok le, így nem csoportpénz címszó lesz, hanem az elfogadott programok, eszközök ára.
2014. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!