Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi van, ha nincs óvodai ügyelet?

Mi van, ha nincs óvodai ügyelet?

Figyelt kérdés
Most hallottam,hogy az óvodába csak 3-an kérték az ügyeletet.Ők erre azt mondták,hogy 3 gyerekre nem nyitnak ki és oldják meg a szülők.Ráadásul ezt pont egy egyedülálló férfi igényelte,akinek senkije sincs a környéken.Engem még csak elméletben érint,de megijedtem,mi lesz ha visszamegyek dolgozni.

2014. okt. 24. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van több ovi a városba, akkor kijelölnek egyet, oda lehet vinni a gyerekeket. A mi városunkba 5 ovi van. Általában az van nyitva, az lesz az ügyeletes ovi, ahonnan a legtöbben kérik a felügyeletet. A mi ovink általában nincs nyitva szombati munkanapokon, mert csak 2-3 gyermeknem kérik, azért nálunk sem nyitják ki az ovit. Lehet vinni az ügyeletes oviba. Jövőhéten nyitva leszünk, kb. 20-25 gyerek lesz a 120-ból.
2014. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk is megy a cirkusz minden egyes szombaton, és iskolai szünetben. Mindig arra hivatkoznak, hogy a suliba is szünet van. Könyörgöm, és akinek nincs iskolás gyereke?! Volt már, hogy nálunk is öt-hat gyerek volt, de kinyitottak. Nekem már nem szólnak be, mert leosztottam őket egyszer-kétszer. Egyedül nevelem a gyereket, úgyhogy nem tudom másképp megoldani én sem. Egyébként a törvényben le van szabályozva, hogy kötelesek biztosítani az óvodai elhelyezést, és az oviban NINCS őszi szünet, meg tavaszi.
2014. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Nade 3 gyerek miatt futeni, villanyt hasznalni, munkabert fiozetni kicsit rohelyes....
2014. okt. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha 3 gyerek, akkor 3! Nekik is meg kell oldani a felügyeletüket. Az önkormányzatnak KÖTELESSÉGE gondoskodni ügyeletről.
2014. okt. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

nálunk is az van, hogy min. 5 gyerek kell ahhoz, hogy biztosítsanak ügyeletet. ilyenkor táppénz...

nálunk évi 5 tanítás mentes nap van az oviban! ekkor meg se kérdezik, hogy igényt tartunk-e ügyeletre, nincs és kész...

szóval kapásból 5 nap, hozzá jön a téli szünet amikor karácsony előtti nappal indítanak, vagy ahogy kijön, van, hogy 2-3, a két ünnep között nincs ügyelet és nyáron 5 hét teljes leállás van. plusz ugye azok az 1-1 napok amikor nincs 5 gyerek.

nekem is az a kérdésem, hogy kinek van 8 hét szabija?

nálunk nincs nagyszülő, így felváltva szabizunk, plusz lebetegszünk ha olyan.

2014. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs óvodai ügyelet lehet vinni az ügyeletes óviba ,nálunk jővöhéten összevont ügyelet lesz az óviban mert sokan ilyenkor nem viszik.amugy sem .de nyitva van.
2014. okt. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Egy bizonyos létszám felett koteles. 3 gyerek miatt nem.
2014. okt. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom melyik válaszoló írta a költségeket, nálunk pl. távfűtés van, szóval mindegy, szerintem ha ki nyit, vagy nem nyit ki, akkor is ugyanannyi. Fizetést is szerintem kap az óvónő, ha otthon van meg szabival ugynannyit.A kaját meg úgyis ki kell fizetni, a villany meg elenyésző lehet 1 napra, 1 teremre. Csak épp ott kell lenniük, ez fáj nekik. Nálunk is mindig mondogatják, hogy nem szeretik a gyerekek az összevont csoportot, hát jóhogy nem ha a csapból is ez folyik! Felháborító, hogy az óvónők sokkolják ezzel a gyerekeket és csodálkozunk, hogy nem szeret járni!!! :(

Nálunk is van helyettes ovi egyébként, de ott még szerencsére nem jártunk.

2014. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22%
En irtam. Ha szunet van, lekapcsoljak, vagy legalabb lentebb veszik a futest, nem kapcsolnak villanyt, nem hasznalnak vizet. A szabadsagra amugy kevesebbet fizet a munkaltato, mint a munkanapra, ugyhogy ebben sem volt igazad. Az meg, hogy ket ovono, ket dadus, minimum egy konyhas menjen be 3 gyerek miatt, kimondottan nevetseges elgondolas.
2014. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!