Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 1,5 éves gyerek oviba?

1,5 éves gyerek oviba?

Figyelt kérdés
Kaptam egy nagyon jó munkalehetőséget júniusi munkába állással. Igen ám de a kicsi még csak 1 éves lesz. Menjen a tesóhoz oviba? Külön bölcsibe? Csanába? Küldte valaki kicsi babáját a tesóhoz oviba?
2014. nov. 19. 13:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 év alatti nem szobatiszta kisgyereket nem vesznek fel az oviba. Szerintem bölcsi, vagy Csana.
2014. nov. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ez milyen óvoda, de bevesznek ilyen pici gyereket is? Én inkább bölcsibe vagy csanába vinném, az való neki még.
2014. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bölcsi vagy csana. Ovi ilyen kicsinél nincs.
2014. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Oviba? 1 évesen nem mehet még oviba, nem veszik be. A jófejebb ovik is 2,5 éves kortól veszik be a szobatiszta gyerkőcöket úgynevezett apró csoportba, olyan, mint egy ovielőkészítő csoport.

A bölcsi járható út lenne.

Azt kell mérlegelned, hogy mennyit nyertek azzal, ha elfogadod az állást. Ha nagyon szükségetek van a pénzre, nem is lehet kérdés. Vmint hosszú távon sem mindegy, hogy lenne egy munkaviszonyod, ahonnan még eljöhetnél szülni, ha tervben van esetleg.

Én nem adnám a 19 hós fiamat bölcsibe, mert megtehetem, hogy itthon legyek Vele. Stabil, nagyon jól fizető munkahelyem van, bármikor visszavárnak, de maradhatok itthon is /ezt is teszem, most várjuk a 2. babócát/. De járunk a fiammal egy bölcsis játszócsoportba foglalkozásra, és látom, hogy egy másfél éves már vígan elvan a bölcsiben. Persze olyan gyereket is láttam, aki egész délelőtt az anyukája után pityergett. Te ismered a gyermeked.

Azt tudom, hogyha nem lenne stabil, határozatlan idejű munkaszerződésem egy stabil állami cégnél, akkor erőteljesen gondolkodóba esnék a helyedben, és végül vszleg elfogadnám az állást.

2014. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem mehet oviba, törvény határozza meg, van oviérettségi elvárás és kor is. akkor mehet oviba egy gyerek, ha tud beszélni, szobatiszta, egyedül eszik, hajlandóságot mutat egyedül öltözésre (magyarul próbálkozik) és adott évben betölti a 3 évet. ezek közül egynek sem felel megy egy egy éves, de mivel közel sincs a 3 évhez, így nincs is min gondolkozni. azért mert neked esetleg kényelmesebb lenne, nem fognak törvényt sérteni és ezzel megkockáztatni, hogy esetleg bezárják az ovit. nem is megoldható, hisz mondjuk pelust nem cserélhetnek.

nem is értem hogy jutott ez eszedbe :)

2014. nov. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
csak bölcsibe mehet .
2014. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Óvodába majd 2,5 éves korától viheted, addig bölcsőde.
2014. nov. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy januártól az utcánkban nyílik egy csana... tök jóóóó
2014. nov. 20. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

" Küldte valaki kicsi babáját a tesóhoz oviba?""


Ezt én nem is értem...te azt gondoltad beteheted a nagytesó mellé a kistesót oviba??


hahóóó ez itt a Föld nevű bolygó!!!

2014. nov. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha már óvoda: akad néhány magánovi, ahova beteheted, de sok értelme nincs, másfél évesen. (Ahogy látom, csak a tesója miatt tennéd esetleg oviba, ha jól értelek.)
2014. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!