Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ment már valakinek úgy óvodába...

H.Orsolya kérdése:

Ment már valakinek úgy óvodába a gyermeke, hogy még nem beszélt? Csak pár alap szót mondott?

Figyelt kérdés

Az óvoda hatására elkezdett beszélni? Mennyi idő alatt?

Mindent megért a kisfiam, de nem nagyon beszél. Apa, anya, mama, papa, bumm, vau, hamm, nem , aha, ennyi a kis szókincse. December elején kezdi az ovit.



2014. nov. 16. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben lesz három éves? Szerintem logopédust fognak hívni hozzá. Fejlesztésre nem gondoltad, hogy viszed? Lehet nem ártott volna, vagy esetleg jár valahová?
2014. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem meg hagynak neki egy kis időt, pár hónapot és ha akkor sem indul be, akkor fognak hozzá logopédust hívni. Nekem a védőnőm kisebbik lánya volt úgy, hogy nem beszélt még az oviban sem fél évig, és utána indult be. Semmi baja nem lett. Most iskolás és nagyon szorgalmas tanuló. Az én lányom 3,5 évesem kezdte az ovit, és ő 3 évesen pont úgy beszélt, mint a te fiad. fél évvel később még nem volt ovis, de magától beindult a beszéde. Azóta is töretlen és sokkal többet beszél és több a szókincse is, mint a fiú unokatestvérének, aki már másfél évesen tisztán beszélt. Lekörözte :)
2014. nov. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
februárba lesz 3 éves. Nem vittük fejlesztésre, mert mindent megért, megcsinál. azt mondták várjuk meg az óvodát.
2014. nov. 16. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk se beszélt még csak pár szó volt amit mondott. Simán felvették, semmi gond ne volt ebből, mert megértett mindent, szépen evett stb. Logopédushoz sem kellett vinni, azt mondták ennyi idősen nem kell még. Azután szépen beindult idővel a beszéde, nem azonnal, de szépen folyamatosan. 5 évesen már le se lehetett lőni annyit beszélt. 5 évesen kezdett egyébként logopédushoz járni, nála a L és a R hangokkal volt gond. A L már megy, a R-vel még van gond, azt nem tudja kimondani. Most 6,5 éves, jövőre megy suliba és ha még akkor se megy esetleg neki akkor az iskolában is jár majd logopédushoz.
2014. nov. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém is igy ment oviba, kiscsoportban végig csak halandzsazott. Kiscsoport végen küldtek el nevelési tanácsadóba, onnan tmst tornára, ott indult meg a beszedfejlődése. 6 evesen ment iskolába, nem is tartottak vissza egy evet oviba, mert szépen behozta a lemaradását. Most elsőbe nagyon ügyes, dicsérik a tanárok. 3-4 evesen nem gondoltam volna hogy 6 es fel evesen ilyen okos es értelmes gyerek lesz belőle.
2014. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én lányom 2 hónappal a 3. szülinapja előtt kezdte az ovit (tehát így, ahogy a te gyereked).

Hát kb 20 szót mondott.

De mire a 3. szülinapja eljött, már szépen beszélt mondatokban :)

Nálunk 3 évesen még nem hívnak se fejlesztőt, de logopédust, hanem csak 4 évesen.

2014. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 éves 2 hónaposan kezdte az ovit tavaly szeptemberbe a kislányom, keveset beszélt nagyon. November közepén felmérte a logopédus,decembertől foglalkozott is vele 2 hetente 1x. Vennünk kellett egy könyvet, abból tanultak, otthon meg gyakorolni kellett. Május végéig járt, de kb. 2 hónap után már egyszerűbb mondókákat mondott. 4 évesen behozta a lemaradást, már nem kell neki foglalkozás.
2014. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!