Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Játékidőben milyen mikulásos...

Játékidőben milyen mikulásos játékot játsszunk?

Figyelt kérdés
Nem kell vizuálishoz motiválás,ének foglalkozás,csak szimpla játék.Ez mi legyen?Gondolkoztam szerepjátékon(mikulás,rénszarvasok stb) de miket kérdezgessek a gyerekektől,hogyan játsszunk?

2014. dec. 1. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Én keresnék egy mesét, vagy kitalálnék egyet, elmesélném, és eljátszanánk.
2014. dec. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%

eljászani egy mikulásos mesét

kiosztani a szerepeket


előtte meg mindenki csinálhat egy ajándékot, amit egy másik gyerek fog megkapni(karácsonyfát készíteni színezni, kivágni, angyalkákat pl wc papírgurigából, plusz pinponglabda fej, vag hasonló, rénszarvast is lehet valami anyagdarabokból ragasztani, szoktak fekete papírra cukorból havat csinálni, hóembert krétával, stb)


bele a zsákba és mikulás megy háztetőkön át..


mindenkinek mondani kel dalt, v mondókát (habár pont e van a kédésből kizárva..)



vagy mindenki csinálhat a társának mikulás sisakot, piros lap, ragaszt, rá valami bojt

2014. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos játékidőben nem mesélhetek,mert az majd utána lesz fejből(még csak hallgató vagyok):/ Játékidőben a feladatunk:játszani.És ilyenkor az a lényeg hogy játékba be kell vezetni a heti témát,ami a mikulás.
2014. dec. 1. 20:54
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

állítólag egy szerepjáték gyerekeknél akkor fejestő hatású, ha a gyerekek beleszólhatnak változtathatnak a történeten, aktív részesei lehetnek


pl megsúghatják, hol bújt el a krampusz

2014. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
nem is arról volt szó, hogy te mesélj...!
2014. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló írta,neki szólt a válasz!:) Pedig ez az ötlet lenne a legkézenfekvőbb.Csak tudjátok ilyenkor beülnek a hallgatótársak,és azt nézik mit tudsz "játszani".Ha már éneklek nekik valamit(pedig fogok :D) akkor az foglalkozásnak számít,ami nem kell.Ha készítek velük valamit,az már vizuális,ami szintén nem kell.
2014. dec. 1. 20:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Akkor válogathatnátok tárgyakat aszerint, hogy mi van a Mikulás zsákjában, és mi nincs. Hányan vannak? Mert ha nem túl sokan, akkor csinálhatnál egy társasjátékot is, mondjuk ha szaloncukorra lép, még egyet dobhat, ha virgácsra, kimarad a dobásból.
2014. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Csinálhatnál memória játékot is.
2014. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megtanulni közösen egy mikulásos dalt (pl. télapó itt van vagy a mikulás, mikulás, kedves mikulás stb.) és lehet mutogatni is a dal közben a télapó szakállát, úgy menni, hogy a hátán húzza a zsákot stb.

Esetleg egy kis körjátékkal, körtánccal is megbolondíthatod :)

2014. dec. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kartonra ragaszthatsz egy mikulásos képet, és kivághatod kirakónak :)

Nálunk nagyon tetszett a gyerekeknek :)

2014. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!