Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Beilleszkedési problémánk...

Beilleszkedési problémánk van, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
4 éves kislányom középsős. Tavalyi év végig betegségekkel telt el. Idén még nem volt beteg, folyamatosan mentünk az oviba. Pár hete kezdődött a probléma. Hetente egyszer minden előzmény nélkül hányik a lányom az oviban. Elküldtek kivizsgálásra hogy mi okozza, de teljesen egészséges. Na itt vált pokollá az életem. Az egyik óvónő megjegyezte hogy lehet pszichés dolog van mögötte. Ez teljesen mellbe vágott hisz addig minden jónak tűnt. Hozzá kell tennem, kislányomnak az ovi tabu téma, tehát sok mindent nem mesélt róla. Én ezt jeleztem is az óvónőknek, egy legyintéssel elintézték. Majd mikor ismét felhívtak hogyy azonnal menjek mert megint hányt, megkérdeztem de mégis mi okozza?? Mi volt az előzménye? Azt a választ kaptam hogy ide oda táncikál egész nap nem csinál semmit. Kérdeztem mióta? Válasz: hááát. Régen is volt ilyen? : nem tudom. Sírva mentem haza...Majd fél mondatokból sikerült összeraknom: Tulajdonképpen szeptember eleje óta nem csinál semmit, nem vesz részt a foglalkozásokban, nem játszik senkivel. Én ezt december elején tudtam meg!!! Otthon nem vettem észre semmit a kislányomon, boldog kiegyensúlyozott gyermek, sokat járunk közösségbe, mindenhol kezdeményező, barátkozós. Mintha nem egy gyerekről beszélnénk :( Kérdeztem miért nem szóltak, az volt a válasz hogy eddig figyelték. Megírják a Nevelési Tanácsadóba a papírt, vigyem el pszichológushoz. (papír azóta sincs megírva, de léptem ez ügyben, február végére van időpontunk) Azóta próbálok beszélni kislányommal, kezd megnyílni, de nem tudom mi a megoldás. Ő azt mondja nagyon fél. Mindentől. Tudni kell az agresszió nagy mértékben van jelen a csoportban, a megoldás: agresszióval kezelni. Ezt én a saját szememmel láttam. Én mindent bevetek, szakemberekhez fordultam, de választ még sehonnan nem kaptam. A lányom azóta is hányik az oviban, nem akar menni, minden reggel rosszul van. egyre jobban erősődik benne a félelem, nem tudom hogy segítsek rajta. Oviban nem látom hogy segítenének, a köszönést sem fogadja az óvónő...nem partnerek ebben, ők csak azt hajtogatják ezt azt is kéne tudni egy 4 évesnek. Szigor és követelőzés van. Mosolyt még nem láttam az arcukon mésfél év alatt. Itthon egyedül öltözik, ott nem, Itthon rajzol, gyurmázik, stb, ott nem. Megőrülök a bánatban, még 2 hónap a pszichológusig :( Én úgy látom kislányom mindent feladott, teljesen magányos, senihez nem közelít, de senki nem is megy oda hozzá. Egy kislány szokott vele játszani, de szinte mindig beteg, nincs ott. Szomorú vagyok, olyan érzésem van minden reggel hogy kivégzésre kell vinnem :( Azt olvastam az se jó ha átviszem másik oviba mert ezzel az élménnyel megy át, ott sem lesz jobb. De ha itt nem segítenek hogy oldjam meg egyedül?
2014. dec. 15. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom merre laktok, de ha van rá lehetőség, vidd másik oviba. Amiket leírsz, abból egyértelműen kiderül, hogy nem megfelelő óvodába jártok, türelmetlen, követelőző, barátságtalan óvónőkkel, és ennek megfelelően agresszív, "rossz" gyerekek közt nem csoda, hogy a pici lányod nem érzi jól, biztonságban magát. Én nem hagynám ott egy percig sem. Abba bele sem akarok gondolni, mit jelent, hogy agresszív viselkedést agresszióval kezelnek...? Csak nem verik a gyerekeket?!
2014. dec. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ezzel a rossz élménnyel megy át máshová, de türelmes, kedves, segítőkész normális óvónénikkel és nyugodt, barátságos gyerekek között majd feloldódik és megtapasztalja, hogy lehet jó is az ovis élet.
2014. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem védem az óvónőket, de ennyi idő alatt te is rákérdezhettél volna. A gyerekkel is kell beszélgetni mit csináltál az oviba? Én ugyanígy jártam mint a lányod utáltam oviba járni az okok rossz társaság, nemtörődöm óvónők. Ha tudsz próbáld meg más oviba íratni, mert tényleg nem tesz ez jót a gyereknek.
2014. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megkérdezhettem volna? Mivel kislányom soha nem beszél az oviról, óvónőket minden alkalmas pillanatban elszoktam kapni milyen volt lányom napja? Eddig mindig az volt a válasz hogy minden rendben volt. Majd mikor elkezdődtek a hányások akkor adták a tudtomra mi van. Ha előbb szolnak és nem 4 hónap után akkor talán nem fajult volna hányásig a dolog. Az agresszióval kapcsolatban: kisfiú ráugrott az óvónő lábára, óvónő ugyan ezt tette vele. Másik eset: kislány nem akart bemenni a csoportba: karjánál fogva húzta be az óvónő de olyan erősen hogy szinte röpült.
2014. dec. 15. 11:01
 5/16 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, év közben mi a menete az átíratásnak? Köszönöm
2014. dec. 15. 11:04
 6/16 anonim ***** válasza:
Nézd ki magadnak az ovit, ahová szeretnéd íratni, keresd fel a vezetőjét és vázold őszintén a problémát. Ha van hely, elmondja a továbbiakat.
2014. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

3 gyermekem van, és tapasztalatból tudom: A jó óvoda könnyen felismerhető a kedves segítőkész vezetőről. Helytálló a mondás: fejétől büdösödik a hal.

A jó vezető úgy válogatja meg a munkatársait, hogy megfeleljen annak a szemléletmódnak amit képviselni szeretne az általa vezetett intézményben. Tehát a te problémáid hallatán szakemberként ő is úgy gondolja, hogy a mostani óvónők hozzáállása elfogadhatatlan és segíteni kell ennek a kis 4 évesnek, hogy ne szenvedjen, hanem örömteli, büszke ovisévek várjanak rá.

2014. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A jelenlegi óvónője volt régen az óvodavezető. 25 évig nem volt csoportja ha jól hallottam. Egyébként a többi dolgozó sem szeret ott, másfél év alatt 3 dadusunk volt :(
2014. dec. 15. 11:40
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia, váltsatok ovit.


Olyat nézz, ahol szimpatikusak az óvónők, menj be hozzájuk, vagy családlátogatáson mondd el, mi a gond.


De: ne úgy mondd, hogy szapulod az előző óvónőket (még ha hibásak is), azt nem szokták szeretni, meg ne gondolják rólad, hogy egy háklis anyuka vagy.

2014. dec. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

szia

nekem óvónőként szintén az jött le,hogy valami pszichés dologról lehet szó.nem akarlak megijeszteni,és csak a jó szándék vezérel,de ki kellene deriteni,h mi ez.egyrészt nev.tan-ba nem kell óvónői papir-saját magad is elintézheted.felhivod,3mondatban vázolod,h miért kérsz segitséget-adnak időpontot-aztán megmondják,hogyan tovább(kell e járni,és milyen időközönként)-az hogy táncol egész nap,az sem jó dolog.egyrészt lehet,hogy ez egy önnyugtató,öngyógyitó folyamat(igy zárja ki a külvilágot)-de más is lehet a háttérben.fontos,hogy a te bánatodat ne lássa-ne próbáld meggyőzni,hogy,játsszon ezzel a kislánnyal,meg érezze bent jól magát,ha ez még nem megy neki.lehet,hogy egy év lesz,amig beszokik.adj neki időt.próbálj más módon közeliteni-játszatok bábokkal-ezek az ovisok,hátha kibukik belőle valami.én nem gondolom,h egy kiscsoportosnál akkora probléma,hogy a foglakozáson nem vesz részt-nem is kötelező,meg még kicsi is.

én mindenképp szakember segitségét kérném(neked is!) a továbblépés miatt

remélem segithettem

2014. dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!