Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy óvodába kirendelt fejleszt...

Egy óvodába kirendelt fejlesztő pedagógus, aki megfigyeli a csoportot, kérdezhet-e a gyerektől ilyeneket?

Figyelt kérdés
A kisfiam (5 éves) azt mondta, hogy kérdezték tőle is, hogy hogy bánnak vele itthon a szülei, kap-e édességet, szokott-e ajándékot kapni, mit kap vacsorára? stb.. úgy tudom, hogy ekkora gyermekektől csak szülői beleegyezéssel és jelenléttel kérdezhetnek és inkább pszichológus szokott ilyesmit. Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. dec. 16. 09:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kérdéseket akár a logopédus is feltehet. (beszélgetés) Nem látok benne semmi problémát.
2014. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak fel akarta mérni, mennyire lehet vele beszélgetni, elvileg fejlesztő pedagógus, nem? Honnan tudja, hogy kell-e és ha igen, mit fejleszteni, ha egy szót sem vált a gyerekekkel? Szerintem nem kikérdezni akarta, csak kérdezte, ami épp eszébe jutott. Mégsem kéredezhette az időjárásról, nem?
2014. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez a munkája az illetőnek nem értem mi a gondod ezzel... Tiszta Amerika leszünk lassan ahol mindenért mindenki kiakad :-)
2014. dec. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi itt a probléma, titok, hogy mit vacsizik a gyerek és, hogy kap-e csokit, ajándékot? Gondolom az is infó neki, hogy milyen körülmények között él a gyerek.
2014. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de nem kötözködést kértem...Nem akadt ki senki, csak ha pl. a nevelési tanácsadóban megfigyelnek egy gyereket,és a szülő beleegyezése kell és ott kell lennie, akkor miért van arra szükség, ha ezt így is lehet? Egy egész csoporttal.... Ez az érdekes.
2014. dec. 16. 09:50
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Mi a problémád ezekkel a kérdésekkel?
2014. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, gyerekek közt dolgozom, barátnőm dajka, jóban vagyok az óvónőkkel. El sem hiszed, hogy a gyerekek miket elmondanak kérdezés nélkül is.

Amúgy ezeket az információkat névvel nem fogja megosztani fűvel-fával. Már csak azért sem, mert nem lehet készpénznek venni minden választ.

2014. dec. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyógypedagógus vagyok.


Valószínűnek tartom, hogy csak azért zajlott ez a beszélgetés, mert fel akarta mérni a beszédét. Választhatott volna bármely más témát is, de talán ez jött szóba? Szerintem nem kikérdezés volt, csak beszélgetés. Sőt akár azt is el tudom képzelni hogy valamilyen tematikus foglalkozás volt, egészséges életmód, udvariasság, akármi...


De ha aggaszt ez a dolog, szerintem kérdezd meg az óvónőt.

2014. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nincs gond nálunk, a gyermekkel sem, tisztán beszél és a csoportban a legügyesebbnek mondják, csak furcsának találtam, hogy ilyeneket kérdeznek tőle. De az utolsó előtti válaszoló és az utolsó mivel ebben a témában otthon van, akkor megértettem, köszönöm szépen!
2014. dec. 16. 10:08
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló esetnél én akaratomon kívül majdnem botrányt kavartam (én voltam az ovis gyerek). Elmondtam, hogy nemrég apa otthagyott minket. Feljajdulás (kisváros!), hogy szegény gyerek, zaklatott családi háttér, stb.


Később rakták össze, hogy én csupán egy pár nappal korábbi esetet említettem, amikor reggel jutott eszébe apámnak, hogy elfelejtett valamit és minket hátrahagyva elrohant otthonról munkaügyben. Anyám meg morogva megjegyezte, hogy "apád jól itthagyott bennünket".


Apám izgatott volt a késése miatt, anyám kissé mérges, ezért nekem megmaradt pár napig a szituáció. Az óvónők meg úgy értelmezték, ahogy. Ami visszanézve nem volt túl profi hozzáállás, mert nem egy 4 évestől beszedett információból kellene építkezni, mert így lehet válásnak érteni egy két perces vitát a szülők között.

2014. dec. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!