Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinál egy fejlesztő...

Mit csinál egy fejlesztő pedagógus, hogy nézi meg, hogy minden rendben van-e 2 évesem beszédjével?

Figyelt kérdés
Kisfiam van, nem nagyon beszél még. Sok szót mond, de csak én értem meg:-) Így mondták a bölcsiben, hogy van lehetőség elvinni fejlesztőhöz. Elviszem, azzal nem vesztek semmit. Azon nem aggódok, hogy gond lenne. Párom és bátyám is 3 évesen kezdett beszélni mondatokban. Addig meg nem is mukkantak meg.
2011. ápr. 1. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van a gyerek, nem értem a bölcsit. Mindegy, tudom, nem ez volt a kérdés. Bocs az offért.
2011. ápr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Beszéltetni, produkáltatni fogja a fiadat.


Egyébként ebben a korban ez amit leírtál teljesen normális, nem is értem, miért küldték a bölcsődéből fejlesztőhöz. Egyrészt 3 éves kor alatt ilyennel nem foglalkoznak, ugyanis ez az a életkor, amikor a beszédnek ki kell alakulnia. Addig nem kell aggódni. A másik pedig, hogy a fiúk eleve később tanulnak meg beszélni.


Egy 2 éves gyereknek kb. 50 szóból kell állnia a szókincsének, de ezekbe azok a szavak is beleszámítanak, amiknek sajátos jelentése van számára, és nem érti mindenki, legtöbbször a szülők szokták. Pl. vau = kutya.


De el ne kezdd strigulázni a szavakat, mert ebben a korban egyik napról a másikra képesek ezt produkálni. Ezt hívjuk szótár-robbanásnak, naponta 10-15 új szót tanul meg a hasonló korú kisgyerek jelentéssel együtt.


Természetesen valóban nem vesztesz semmit, ha elviszed, főleg, ha téged ez megnyugtat. De semmi ok az aggodalomra.


Egy (fejlesztő) gyógypedagógus anyuka

2011. ápr. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Lehet, hogy nekem is el kellene vinnem Kisfiamat fejlesztőhőz? Most 21 hónapos, nem beszél, csak annyit, hogy nem és minden szónak az első két betűjét mondja. Ennyi. Aggódjak?
2011. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Ha az első betűt már mondja, jó úton jár.
2011. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi voltunk a beszédjavítóban felmérésen amikor 2éves volt. Volt mozgás, játék, meg pszichológus felmérés. A beszéde senkit nem érdekelt. Nem beszéltetni akarták, hanem minden mást flemértek. Az én fiamnál a nagymozgások késői beindulása miatt volt egy egyszerű megkésett beszédfejődés. Mozgásfejlesztést javasoltak. HRG-re keztünk járni. Most három éves, gazdag szókincsel, mondatokban beszél.
2011. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
26 hónapos a fiam és nem nagyon beszél. Sok szót tud, de ezeket csak ritkán használja, amúgy egész nap halandzsázik. A gyerekorvosunk erre azt mondta, hogy 2,5 évesen elég, ha szavakat tud mondani, megért minket és megérteti magát. Ovira kell tudnia úgy beszélni, hogy megértsék az ovonők.
2011. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!