Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A Ti ovitokban hogy fizetitek...

A Ti ovitokban hogy fizetitek a külön foglalkozást? Volt már problémátok?

Figyelt kérdés

Mert nekem most van!!!

Jelesül:

A Mi ovinkban van egyénileg fizetett heti egyszeri

táncos-csoportos zenés óra. Ha beteg a gyerekem és egy-két havi alkalom kimaradt akkor is (eddig) a havi összeget fizettem ki rendesen. (Úgy ment ez, mint egy BKV bérletnél, ha beteg vagy és nem használod akkor így jártál...).


Múltkor a téli szünet miatt 2 alkalom is elmaradt a foglalkozásból.

Jeleztem is a foglakozást tartó hölgynek előre és előtte, hogy akkor pótolni fogják, vagy miképpen lesz ez?

Erre mondta, h majd ír emailt minden szülőnek, akinek a gyerek hozzá jár... meg hogy azt majd januáriból leszámolja... Ehhez képest...

Nem írt, de múltkor a teljes összeget beszedte szemrebbenés nélkül! Pótlása a foglakozásoknak azóta sem volt... Én pedig mérges lettem! :)


Azt hiszem, hogy legközelebb közlöm vele, hogy most akkor ugye kevesebbet fogok fizetni, másodsorban megfogom kérni, hogy amikor nincs a gyerekem oviban és nem vesz részt a táncon olyankor is részarányosan kevesebbet számoljon fel, mert nem vagyok hajlandó teljes árat kifizetni! :)

Más szülőtől még nem hallottam semmit erről és nem szeretnék lobbista lenni, mert ha őket nem zavarja akkor ő bajuk! Engem ez a lehúzás ezerrel és hülyének nézés zavar, de NAGYON! :)

És betelt a poharam!


2015. jan. 15. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is beszélnék vele ilyen helyzetben, hogy érezze, számítok a korrektségére.

Szerencsére nálunk nincs ilyen. Az ovis foglalkozásokat a valós részvétel alapján számolják, striguláznak stb, nem volt még ebből probléma. Viszont járunk "külső" úgy értem ovitól független foglalkozásra is, na ott havi díj van, és nem utólag kell fizetni mint az oviban hanem előre. Ez ilyen dolog, mindenki tudomásul vette amikor beíratkozott.

2015. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi nem óvodai szervezésben játunk programokra, de ennek szerintem nincs jelentősége.

Kétféle rendszer van. Van olyan program, amit alkalmanként kell fizetni, ha megyünk és van olyan, ami rendszeres foglalkozás és havidíja van. Pl. mi keddenként járunk angolra, ez havi 6000 Ft. Akkor is ennyi, ha egy hónapban 3 óra van, mert az egyik kedd mondjuk ünnepnap és akkor is ennyi, ha 5 kedd esik egy hónapra. Ha nem megyünk el, akkor így jártunk. A tanár így vállata el, neki nyilván nem érné már meg az az óra, amiről a fél csoport hiányzik, viszont akkor már nem mondhatná, hogy 3 gyerekért nem tart órát. Így egyeztünk meg, ha valakinek ez nem elfogadható, akkor az nem jár egyáltalán.

2015. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 foglakozásra jár. egyik csoporton belül heti 2x. ezt akkor is ki kell fizetni ha nincs a gyerek, mert fix díjért tartják a csoportnak, amit elosztottunk a csoport létszámával. de természetesen csak a megtartott órákat kell fizetni, havonta van beszedés, óvónőnek fizetjük. ha szünet van, nem fizetünk vagy ha ők nem tudnak jönni akkor sem.


másik, havi összege van, heti 1x van edzés. itt elméletileg akkor is kell fizetni ha a gyerek beteg. de decemberben első héten a gyerekem beteg volt, 2. héten az edző, a többi elmaradt a szünet miatt. tőlünk nem kért decemberre pénzt, a többiektől az 1 óra árát kérte el, nem a havit... :)

szerintem tök jogos a felvetésed, én se fizetnék ki semmit szünetre!

2015. jan. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nálunk ugyan havidijas a tartást javito torna de pl szünetre csak fél havi dijat kellet fizetnem most decemberben . ha beteg a gyerek 2 hétig akkor sem kell az egész honapot fizetnem csak felét.
2015. jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek legtöbbször havidíjasak és nem órabéresek, ezért kell előre kifizetni a hónapot, aztán vagy mész vagy nem mész. Mint a bkv bérletnél, igen.

Hiába szólsz, nem lesz igazad, mert ezek a különfoglalkozások mind így működnek.

Legalábbis felénk...


Nagyjából az a magyarázat rá, hogy neki ki kell fizetnie a bérleti díjat, és az is fix, akkor is ha 5 gyerek van, akkor is ha 25 gyerek.

2015. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazándiból az háborított fel, hogy akkor mikor kérdeztem, hogy mi lesz a december végi két elmaradó órával... Akkor kerek-perec mondta volna meg, hogy ez van ennyi és ennyi..Esetleg picit hosszabb órát tartott volna januárban... Mert így hülyének nézve éreztem magam!

2015. jan. 20. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!