Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti viszitek a gyereket oviba...

Ti viszitek a gyereket oviba ha köhög és náthás?

Figyelt kérdés
Lányom kiscsoportos.Amióta megkezdődött neki az ovi folyamatosan beteg.Túl van egy hörghuruton enyhe tüdőgyulladással,de a mi visszatérő az a nátha és a köhögés.Tegnap volt először oviban mert előtte másfél hétig itthon volt.Akkor is az volt hogy 3napot volt,-beteg lett.Most ugyanez csak most tegnap délutánra lett megint beteg.Köhög és náthás.Ma nem vittem mert alig aludt éjjel.Holnap érdemes vinni?Fogalmam sincs mi lenne jó neki..de így sosem szokja meg a közösséget ... :-(
2015. jan. 21. 12:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet mifelénk. hazaküldik az óvónők egyből. telefonálnak a szülő munkahelyére is hogy vigye haza a gyereket, mert náthás, köhög. az oviban amúgy minden betegséget összeszednek a gyerekek, ami csak létezik. ez a tapasztalatom.
2015. jan. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elso ev az ilyen a legtobb geyreknel, rettenetes, nalunk is ez volt... hiaba csinaltam barmit, otthon voltam vele 2 hetet, bement a harmadik napon megint folyt az orra, es engem mar hivotak is telefonon, hogy ne vigyem, mert fertozi a tobbi gyereket. nagyszulok nincsnenke, normalisan keresek, de az elso evne, azaz tavaly rengeteget toltottem bebisitterre+40 bnap betegszabim oktober kozepere elfogyott es mar volt, hogy decemberben fizetesnelkulit kellett kivennem ket hetet. Tomom mindennel, de semmi nem segitett, folyamatosan visszafertozodott, folyamatosan veszekedtem az ovonokkel, emrt allandoan hazakuldtek a gyerekemet a vegen mar az enyhe orrfolyasnal is, elsirtam magam a gyerekorvosnal es orulhetek, hogy meg nem rugtak ki... most kozepsos es sokkal jobb a helyzet! Tenyleg ido, mire a gyerekek hozzaszoknak. Oszinten aterzem mit erzhetsz, lekopogom, de most egy honapja nem taknyos es oviban van. Hetvegen probalok vele minel tobb idot a szabadban tolteni, figyelek ra, h tomjem zoldseggel, gyumolccsel+tejtermekekkel, fott kajaval. osszel reggelente mezet kevertem citromlevel+propoliszcseppel. Ja, ferejm gyogyszeresz, szoval gondolhatod, mi mindent kiprobaltunk... ido ,apolas, teak, orrfujas-szivas, tengervizes oblogetese az orrnak...
2015. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
masodik vagyok, ne haragudj a rengeteg elirasert....
2015. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe, a legtöbb gyerek így kezdi, a mostani tél meg még kedvez is a baciknak, mert tél nincs, csak eső köd összevissza idők.

Ha náthás és köhög nem javasolt a közösségbe vinni, mert a többit is fertőzi, és előbb utóbb újból beteg lesz ő is a legyengült immunrendszerével.

Amit tehetsz, megelőzés, immunrendszererősítés. Nagy adag C vitamin tartós szedése, emellett bármelyik gyerekeknek szánt multivitamin vagy Béres-csepp vagy bármi, sok gyümölcs-zöldség, sok friss levegő, sok folyadék.

Ha megbetegszik, tartsd otthon, és csak teljesen gyógyultan vidd újra oviba. Ha ez több hét, nem baj, egy kicsit erősödjön meg a betegség után.

Tavasszal már jobb lesz. Kitartás!

2015. jan. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Èn külföldön élek, és itt másképp állnak ehhez az ovik.

Itt azt mondják(az orvos is), hogy egy gyermeknek az els ovis években át kell esnie a virus fertözéseken, hogy az immunrendszeres elég erös legyen a késöbbiekben. Èsamig egy viruson nem esett át addig nem lesz ellene immunins.


Az oviba akkor nem lehet vinniöket, ha rosszul érzik magukat, vagy erösen terjedö gyerekbetegség van. Ilyen a láz, roszz hangulat, nagyon erös köhögés, kötöhártya gyulladás, fosos hányos virusok.


A normál köhögés, orrfolyás biszont nem tartozik ide. Ezekkel lehet öket vinni. Szerintem ez a normális. A lányaim mindegyik az elsö félévben voltak nagyon betegesek, aztán semmit. Idén összel, télen, csak 1x voltak kicsit betegek.

2015. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire köhög, taknyos. Mert van különbség. Ha kicsit folyik az orra, itthon reggel orrszívózunk aztán elvan bent, meg már próbálja fújni az orrát, így bent is tudja ha kéne. A többi gyerek is fújja bent amúgy ezért is viszem én is be akkor. De ha nem tud aludni rendesen, lázas, nyilván nem viszem bölcsibe.
2015. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet utálni érte, de én viszem. Egyrészt nem tehetem meg, hogy havonta egy hetet járok dolgozni. Másrészt a szülőin az óvoda orvosa is azt mondta, hogy ne tartsuk otthon a gyerekeket minden kis orrfolyással és köhögéssel, mert akkor soha nem fognak beilleszkedni az oviba, és nem fog megerősödni az immunrendszerük.

Alapvetően akkor tartom itthon őket, ha lázasak, hánynak, vagy ha láz nélkül ugyan, de nagyon vacakul vannak. Attól még, hogy néha köhintenek párat vagy fújják az orrukat, még mennek oviba.

2015. jan. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szia 7-es! elso volta, en is viszem , vagy vittem es vinnem orrfolyassal, igazad van, csak engem hivnak az ovibol, hogy menjen erte valaki es addig ne vigyem amig nincs jol... en ha mar meglatom, az ovi szamat a mobilomon osszeugrik a gyomrom, mara fel se veszem, hivom a ferjemet, h hivja oket vissza... Kulonben meg persze van fokozata az orrfolyasnak, de ettol fuggetlenul en is vittem, ugy voltam vele ha ket napig megy akkor is megsporoltam ket nap szabit. Kulonben meg igen, szoknia kell, oktoberben kozepesen volt orrfolyos(kohogni nem szokott)de benyomtam az oviba es egy het alatt helyrejott bent!nem vettek eszre+ megtanitottam kifujni az orrat+megmondtam a gyereknek, ha nem fujja az ki az orrat az oviban mamanak nem marad penze jatekokra... mindez egyutt, meg a Joisten meghallgatta az imaimat es hatott!!!A gyerekem egy honapja nembeteg, megcsak nem is tusszent es oviba jar, meg a fonokom is csodalkozik minden reggel, hogy bentvagyok :))) (koppkopp)
2015. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
ja nem elso vagyok 2-es, 8-as . Pardon :)
2015. jan. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

7-es vagyok.

Nem az itteni válaszolóknak címeztem elsősorban az első mondatomat, főleg, hogy ahogy olvastam, nagyon nehéz helyzetben is vagy az óvónők hozzáállása miatt. Inkább más kérdéseknél szoktam olvasni, hogy - a jellemzően otthon lévő - anyukák milyen rossz véleménnyel vannak azokról, akik "betegen" viszik közösségbe a gyereküket, bezzeg ők, ha egyszer fújni kell az orrát, már otthon tartják. Ha megtehetik, tegyék, semmi közöm hozzá, de nem mindenkinek van erre módja, erre próbáltm utalni.

2015. jan. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!