Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez normális jelenség?

Ez normális jelenség?

Figyelt kérdés

Lányom még csak jövő hónapban lesz 3 éves. Itthon folyamatosan beszél, apróbb hibákkal, de érthetően. Bölcsibe nem járt, viszont január elejétől kezdte az ovit.

Nagyon visszahúzódó, sokszor hallom, hogy nem igazán beszélget senkivel, csak félreül és rajzolgat, babázik, olykor csoportosul, de keveset beszél és azt is halkan, motyogva. Mikor meglát, ha értemegyek egyből felszabadul, beindul a szövegelés is.. Amúgy semmi gond vele, magától kimegy wcre is, eszik-iszik rendesen (bár ha olyan van amit nem szeret, azt nem feltétlen eszi v cs pár kanállal) Az óvónők szerint természetes, mert nem járt bölcsibe és még szoknia kell a szabályokat, helyzetet. Ti mit gondoltok?



2015. jan. 22. 17:35
 1/6 A kérdező kommentje:
amúgy kedvesek az óvónők is és van pár gyerkőc is, aki mindig beszél velem is, hogy figyelnek a lányomra és játszanak vele, segítenek neki az "ovizásban".
2015. jan. 22. 17:38
 2/6 anonim ***** válasza:
Normális szerintem, vagyis minden gyerek másképp reagál az ovira, de ez normálisnak tekinthető reakció. Nekem összeszorult a szívem, amikor mentem az ovi felé, és láttam a lányomat kint az udvaron, ahogy lehajtott fejjel sétált. Nem tudott felszabadult lenni, pedig nem bántották, egyszerűen csak hiányzott neki anya. :-/ (Ő sem járt bölcsibe.) Volt ott egy kislány, akit tavasszal, 2,5 évesen adtak oviba, ő sem járt előtte bölcsibe, de első pillanattól kezdve jött-ment, játszott, nem volt gondja semmivel. Persze néhány hét múlva elmúlt a kezdeti lelkesedés, és jött a nem akarok oviba menni, de ez minden gyereknél előjön szinte.
2015. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy most, középső évben már kinyílt a csipája, nagyon szeret oviba járni (első évben is azt mondta, hogy szeret oviba menni, de hosszabb otthonlét után nehéz volt visszaszoktatni), még akkor is menne, ha beteg, és itthon kell tartanom. A téli szünet végén már konkrétan azt mondta: "Ó, Istenem! Hát én már sosem fogok oviba menni!?" :-D
2015. jan. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

itt nem arról van szó, hogy járt vagy nem járt bölcsibe. persze felszabadultabb egy bölcsis gyerek társaságban, de az, hogy januárban, egy már összeszokott közösségbekell mennie, ahol kialakultak már a barátok, együtt fedezték fel az ismeretlent, ő meg csak belecsöppen... ez borzasztó nehéz :) neked is nehéz egy új munkahelyen megjelenned ahol mindenki mindenkivel jóban van, téged meg csak néznek, hogy kivagy? :D

én azt szoktam javasolni, hogy a kiscsoportot ismételje az évközben kezdő kisgyerek, így meg van neki is adva a lehetőség, hogy egy olyan idegen környezetben kezdjen tiszta lappal, ahol mások is idegenek még egymásnak :)

2015. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3 hete ovis, persze hogy normális a viselkedése.


Mintha te 3 hete dolgoznál egy új munkahelyen. Te sem csacsognál ész nélkül.


Még keresi a helyét, majd meglesz, de még türelem, kell pár hónap.

2015. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon új még neki az ovi, bölcsis sem volt. Most gondold el, hogy az otthon kiszámítható nyugalmához képest belekerült abba hihetetlen ingeráradatba, hangzavarba, idegen aurák tömege közé, idegen szabályok és szokások közé, ráadásul anya sincs ott... Szerintem igen, ez teljesen normális jelenség... És tök jól föltalálja magát, visszavonul rajzolgatni meg minden, tök ügyes. Legyél büszke rá.
2015. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!