Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Három éves gyerek abszolút...

Három éves gyerek abszolút nem szobatiszta. Ez normális jelenség?

Figyelt kérdés

Unokahúgom áprilisban három éves lett, de még mindig pelenkás (éjjel-nappal). Sokszor vigyázok rá, nagyon is jól tudja, hogy mikor kell pisilni, kakilni, de következetesen nem szól. Amikor meg rákérdezek, hogy miért nem használja a bilit, azt mondja, hogy ő még nagyon kicsi a bilihez. Egyik alkalommal próbáltam rávezetni, de hisztibe torkollt. A cumival ugyanez a helyzet, de azzal kapcsolatban már nem is próbálok alkudozni. Tesóm és sógorom egyáltalán nem tartják furcsának, hogy a bölcsis csoportban csak az ő lányuk pelenkás. Szeptembertől óvodás korú lenne, de inkább magán bölcsibe íratják még egy évre a szobatisztaság hiánya okán. Nekem még nincs gyerekem, de ez iszonyatosan zavar, szerintem nem normális dolog és unokahúgomon is látom, hogy neki sem jó. Amúgy egy jó képességű, szépen beszélő kislány, szerintem okos is, bár lehet, hogy csak elfogult vagyok, viszont nagyon hisztis, nagyon akaratos és néha kicsit agresszív is. Mintha senkit sem érdekelné, hogy ez a helyzet. Jogosak az észrevételeim, vagy teljesen rendben van ez így.

Tesómmal mér nem beszéltem az észrevételeimről, először próbálok infót gyűjteni, hogy vajon csak az én "elvárásaim" túl nagyok-e.



2014. ápr. 9. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Pszichológusként azt hiszem, hogy nagyok az elvárásaid. A legtöbb gyerek ilyenkor szobatiszta már, de abszolút belefér az is, ha nem. Nem javaslom, hogy te próbáld erre vezetgetni.

Azt szoktuk mondani, hogy jellemzően 24-30 hónapos korukra érik el a kicsik azt az idegrendszeri és pszichés érettséget, amely a szobatisztasághoz szükséges. Én az egyik kedvenc tanáromtól mindig azt hallottam, hogy a 3 éves kort megelőző vagy követő (szülinap függő) nyáron kell elkezdeni próbálkozni a biliztetéssel.


A lányom egyébként bölcsis, bár még csak 2 éves, de van 7 másik gyerek a csoportjában 25 hónapostól 3,5 éves korig, és csak egyikük szobatiszta. Van ilyen.


Másik: A három éveseknek a töredéke mindössze, aki nem akaratos, és dacos. Élettani.

2014. ápr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Én úgy tudom, hogy a magánoviba is csak szobatiszta gyereket vesznek fel, bár a pénz nagy úr.


A gyerekek többsége 3 évesen legalább nappalra szobatiszta. Védőnő nem szólt semmit? A 3 éves státuszon nálunk a védőnő már kérdezte.

2014. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Magán bölcsibe vinnék, szerintem ott nem feltétel a szobatisztaság. Az ovit pont a pelus miatt nem vállalják, pedig unokahúgom szerintem tökéletesen alkalmas lenne már az ovira.

Unokahúgomnak két bátyja van, mindegyikük 2 éves korára teljesen szobatiszta volt, a kisebbik bátyónál volt éjszakai pelenka, de az sem sokáig. A védőnői szolgálatot már a terhesség idejére lemondták és úgy tudom, most sem jár hozzájuk védőnő (de nem akarok túl nagy hülyeségeket mondani). Unokahúgom nagyon sokszor beteg, sokat hiányzik a bölcsiből, de tudtommal csak a gyerekorvossal tartják a kapcsolatot egészségügyi ügyek terén.

Nem szeretnék téves következtetéseket levonni, kombinálni meg aztán pláne, lehet, hogy tényleg csak dackorszakát éli, de ez a pelenka dolog engem frusztrál. Már keze, lába lelóg a pelenkázóról és minden alkalom egy hatalmas harc. Neki is, nekem is, meg mindenkinek, aki pelenkázni kényszerül.

2014. ápr. 9. 16:15
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

szerintem a szülők sem akarnak vele "konflikusba keveredni" ezért inkább rá is hagyják ezt a dolgot.

egy 3 éves már képes lenne rá hogy használja a bilit.

2014. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

2.vagyok.


Kislányom 2-3 éves kora között csanába járt, ahol indult volna ovis csoport is, ott hiába magán ovi, pelenkás gyereket nem vettek fel.

2014. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinál a kislány ha nincs rajta pelus és bepisil?

Lányom (szerintem) azért lett szobatiszta, mert borzasztóan zavarta ha pisi lett a ruhája. Mondtam neki hogy ha nem akarja hogy pisi legyen a nadrágja akkor a wc-be/bilibe kell pisilni. Nagyon hamar szobatiszta lett (persze azért, mert már megérett rá).

Ha unokahúgodat nem zavarja hogy pisi a nadrágja, akkor még nem érett meg rá. Ha viszont zavarja, akkor én pár napig nem adnék rá pelenkát és hátha rászokik a bilire.

2014. ápr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom megválaszolni a kérdésedet, mert szerintem még soha életében nem volt pelenka nélkül (a fürdetéseket kivéve). Így nem tudom, hogy hogy reagálna, ha nem lenne rajta pelenka egy napig. Attól félek, sehogy. Ha kakil és rákérdezünk, hogy nincs-e kaki, van, hogy letagadja és akár órákig is elvan úgy. A tesója kérdezte, hogy tisztába tettem-e már, mert már délelőtt óta kakis, csak nekem nem szólt, illetve előttem letagadta (ha nincs árulkodó szag, akkor én sem tudom nyomon követni, meg hát, nem vagyok gyakorlott anyuka...) Tehát volt már ilyen is és nem hogy nem szólt, de elvolt, játszott, holott tele volt a pelenkája. Tegnap amúgy megkérdeztem ismét tőle, hogy miért nem ül a bilire, azt mondta, hogy "mert az nagyon vicces." Kicsit az jött le nekem, hogy esetleg próbálkozott már, de kinevették, vagy hasonló (mert amikor ezt mondta, ő nem nevetett, de viccesnek állította be a bilizést). Próbáltam kérdezősködni, hogy csúfolták-e, vagy kinevették-e, de nemmel válaszol. Nem tudom, lehet, hogy túlkombinálom az egészet, tesómékat egy cseppet sem zavarja, meg igazából senkit sem a családból. Én meg nem akarok gyerektelenül megmagyarázni egy háromgyerekesnek, hogy mi lenne a helyes...
2014. ápr. 16. 15:35
 8/12 anonim ***** válasza:

a védőnő sem mondta még neki,hogy ez igy nem jó?

és mi lesz az ovival: mert oda sem járhat így

2014. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Hm, hát szerintem úgy sosem lesz szobatiszta, hogyha mindig pelenkában van. Mivel tudja hogy a pelenka arra való, hogy belepisiljen, ezt fogja tenni továbbra is, hisz nincs motiváció. Az nem megoldás, hogy néha kérdezgetik tőle, hogy van-e kedve bilire ülni, mert ekkor nyilván azt mondja hogy nem és megy minden úgy ahogy eddig.

A motiváció az lehetne, hogy nem kap pelenkát, érzi hogy pisis a nadrágja, az milyen kellemetlen, és inkább ráül a bilire mert nem akar többet pisis nadrágban lenni.

2014. ápr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Már nagyon régi a kérdés, de hátha kapsz értesítést. Ha igen, leírnád, hogy mi lett az unokahúgoddal, mikor és hogyan lett szobatiszta? Az én fiammal ugyanilyen a leírás alapján, kisbabának tartja magát. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy valaha szobatiszta lesz.
2017. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!