Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Lehet olyat, hogy egy nevelő,...

Lehet olyat, hogy egy nevelő, óvodai dajka taníthassa a saját gyerekét, vagy közeli hozzátartozóját?

Figyelt kérdés

anno iskolás koromban a matek tanárom nem taníthatta a gyerekét,mert hogy azt tiltják mivel fenn áll a "kivételezés" lehetősége.és nem is tanította.

de ez egy másik történet.

viszont az eset nagyon is hasonló csak itt az óvodai dajka egy teremben van a kisunokával és igenis megvan az a kivételezés ,sajnos .

és nem is csinál belőle titkot.

az egyébként arogáns,nagy szájú,mindenlében kanál dajka az Ő unokájával türelmes,rendkívül kedves,aranyos.

ha fotózkodás van az unokája biztos,h.levan fotózva,nembaj,h.van olyan gyerek a huszon akármennyiből akit még egyszer sem! fotózott le.

de ez csak egy a sok apró idegesítő dolgaiból. szerintem ez egyszerűen szemtelenség.

és az emberek nem mernek neki szólni,csak annyit mondanak,h.neki mindent lehet.



2015. jan. 27. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem lehet, de ez tényleg nem igazságos a többi gyerekkel szemben. Szerintem szólj az óvoda vezetőjének.
2015. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

lehet. én mondjuk nem akartam, külön csoportban voltam a fiammal, de 1x náluk kellett helyettesítenem :)

igyekeztem nem kivételezni, de bevallom, hogy azért csak odahúzott mindig a szívem. ezért is nem vállalnám de nem tiltja semmi

2015. jan. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát elég baj az ! ha nm tiltják.
2015. jan. 27. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Tiltva nincs, és nagyon nem is lenne értelme. Mármint úgy értve hogy van hogy egy pedagógus annak ellenére kivételezik egy gyerekkel hogy amúgy semmi köze nincs hozzá, nem rokon és még csak nem is a család barátja.

Viszont saját tapasztalatból tudok ellen példát is.

Az általános sulis angol tanárunk tanította a saját lányát (évfolyam társam volt) és abszolút nem kivételezett. Ugyan úgy nem adott 1-2 plusz pontot a dolgozatára hogy jobb legyen a jegye, sőt volt hogy órai beszélgetésért a saját lányának beírta a szaktanárit az ellenőrzőjébe. Úgyhogy nem feltétlenül biztos hogy azért mert rokoni kapcsolat van kivételeznek.


Esetedben viszont a vezetőnek kéne jelezni a problémát.

2015. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi tesómmal ikrek vagyunk, anyukánk ovonéni (már nyugdíjas). Anno a csoportjában kezdtünk, de mondta, hogy rövid idő mulva átrakott minket más csoportba, mert mindig játszottuk a főnököt a többi gyerekkel. Ha ovonéni rájuk szólt, mi odaálltunk és mondtuk, hogy anyukánk azt mondta hogy.... Mi ezekre már nem emlékszünk, anya szokta csak mesélni néha.

Tény, hogy szerintem sem jó ötlet,pedig nem tiltja semmi.

Nálunk most fiam csoportjának a dajkanéninek a kisfia jár abba az oviba, ahol dolgozik, de másik csoportba.

Amit írsz az azért túlzás. Ilyet nem lehetne megengedni szerintem sem. Oké, hogy néha a gyerek előnyére válik, hogy egy dolgozó vagy dajka a rokona, de azért ez nagyon túlzás és nem is csodálom, ha ki vannak rá akadva. :(

2015. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is oviban dolgozom, két gyerekem oda jár, de hárman külön 3 csoportban vagyunk. Párszor volt már összevonás, hogy én voltam velük, próbáltam nem kivételezni, de tényleg nehéz. Én ilyen ölelős-típusú vagyok, mindig elkapok 1-1 gyereket, mindig van valaki az ölemben. Nehéz megállni, ha ott az én gyerekem, akkor más gyerek üljön az ölemben. Ez még hagyján, de az én gyerekem is beszól miatta :(


De hogy neked is reagáljak, ebben a helyzetben akkor mennék be az ovivezetőhöz, ha azt érezném, hogy az én gyerekemmel sz.ar.ul bánik. ..mert az nem gond, hogy kivételez a sajátjával, de a lényeg, hogy a többi ennek ne igya a kárát az alap ellátási feladatokban, nevelésben.

Tehát ne ordítson a te gyereked a vécén 5 perce, hgy kakiltaaaaaaaaam, mert a dadus a sajátját ölelgeti és nem engedi el.

2015. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

valójában a kis Csenge mehetett volna bolcsibe mivel év vesztes és simán elvegyult volna a többi bölcsis között de ügye akkor csúszott volna egy évet és akk.nem a mamaval lett volna egy csop.ba.

szóval ennyi, esélytelen az elejétől de ha anno ezt tudom...

elkeserít ,mert az enyém imád oda járni(nem a nevelők miatt)

most pl.ithon vagyunk ,mert elkapta a hímlőt.mondanom sem kell,h.kitől :(

mindenki látta,h.még pöttyös a kicsike és aki rámert kérdezni az biztosítva volt,h."már nem fertőz"

igen.. :/

megpróbálom átiratni jövőre másik csop.ba.

nem egyszer jött úgy haza a gyerek,h.kivolt csípve a k@kátol a kis popsija.

rá volt száradva meg vérpöttyös volt neki annyira kicsipte.és 4 felnőtt van velük.

kész..egyszerűen úgy kiírnam,h.kik Ők és melyik ovi és csoport az.

de nem merem .még nekik sem merek szólni mivel ugye Én eljövök a gyerekem meg velük marad és alig beszél.

2015. febr. 6. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!