Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket érdemes elvégezni a...

Melyiket érdemes elvégezni a óvodai dajka, vagy kisgyermekgondozó-nevelő OKJ tanfolyamot? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az óvodai dajka végzettséggel könnyebb elhelyezkedni, mint a kisgyermeknevelő, gondozóval. Majdnem ugyanaz a munkakörük, de a fizetési besorolásban nagy a különbség. Az óvodai dajka szakképesítés szakmunkás végzettségnek számít, míg a kisgyermekgondozó-nevelő érettségi utáni szakképesítés.


A rokon szakmák közül a legérdemesebb a csecsemő- és kisgyermeknevelő, gondozó emelt szintű szakképesítést megszerezni. Ezzel pl. bölcsődei gondozónő lehetsz. Nagyon keresett szakma.

2011. júl. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne!

Utolsónak:

Én a csecsemő és kisgyermeknevelő gondozó szakot fogom elvégezni,de még nem tom később hol tudom majd hasznosítani.

A bölcsödén kívül írnál még munkalehetőségeket?

Előre is köszi!:)

2011. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a végzettséggel a bölcsődén kívül, házi gyermekgondozói szolgálatban, családi napköziben helyezkedhetsz el a 0-3 éves korúak gyermekgondozási-nevelési feladatainak ellátására.


Itt részletesen olvashatsz róla (iskolákat is ajánl):

[link]


+ 1 tipp: Ez a szak elvégezhető diplomát adó BA képzésben is.

2011. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én most fogom elvégezni a kisgyermekgondozó- és nevelő szakot és tévedés, hogy csak 0-3 éves korú gyerekekkel lehet foglalkozni! Ellehet helyezkedni bölcsődében, csecsemőotthonban, gyermekotthonban is ahol már nagyobbak vannak, játszóházakban stb... házhoz is lehet menni dolgozni és akár 4-5 gyerekre is tudsz vigyázni, gondozni
2011. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hol keresett szakma a csecsemő gondozó???

Én 2 éve nem tudok elhelyezkedni vele, mert nincs "gyakorlatom".

2012. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

2011-10-06 16:00-os

csecsemő otthonban mindig hiány van

2012. febr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!