Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Most tényleg én vagyok sóher?

Most tényleg én vagyok sóher?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos a lányunk, így nincs még rutinunk ovis ügyekben. Kb egy hónapja tudjuk, hogy március végén lesz egy gálaműsor, fehér blúzt (konkrét üzlet konkrét terméke) meg fehér harisnyát kell venni, oké. Ma megkérdeztem, hogy milyen cipőben kell menni, én naiv azt hittem, a benti cipőjükben. Erre kiderült, hogy fekete lakkcipő. Ebben a hónapban vettünk két cipőt, egy fehér sportost és egy nyitottabb rózsaszínt, az is picit sportos, hát az nem jó. És most eléggé bosszant, hogy amiatt vegyünk lakkot, hogy egyszer 20 percig fellépjen benne a gyerek. Az óvónő válassza az volt, hogy elég egy olcsó, meg majd itthon táncikál benne. De hát egy olcsó is azért egy-két ezer ft, meg itthon kényelmesebb neki zokniban táncikálni... Nem hiszem, hogy mi vagyunk az egyetlen család, ahol pár ezer ftnak is megvan a helye.
2015. márc. 12. 09:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Igazából az bosszant, hogy hogyan írhatják elő, hogy miben KELL menni, és hogy tényleg többé nem lesz a lányom lábán, hiszen amúgy normális, minőségi cipőt hord. És persze úgyis kap lakkot, nehogy már neki ne legyen, de irtó rossz a szájízem.
2015. márc. 12. 09:27
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
De ha belegondolsz, hogy nézne ki sportos cipőben az ünnepi ruhához? Nekem a halálom, amikor valamilyen ünnepségre beöltöztetik a kislányokat habos-babos ruhába az oviba, és hozzá ráadnak egy mamuszt vagy egy sportos szandit...szerintem nem árt a jó ízlést fejleszteni a gyerekekben. 1-2 ezer Ft azért nem a világ vége, és tényleg akár máskor is használhatja, az én lányom 4 éves de 2 éves kora óta minden méretben volt egy balerina cipője, a Tescoban lehet tök olcsón leárazva kapni, akár előre is érdemes megvenni amikor ezer forintért utánad dobják...és imádja. Nem ünnepségek miatt vettük, hanem ha pl elmegyünk egy bábszínházba, egy cukrászdába, szülinapi zsúrra stb. akkor csinos legyen.
2015. márc. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk nem írtak soha elő ilyet, de a lányod szerintem élvezni fogja a lakkcipőt, 2 lány után írom:)

Ha mégsem, eladod utána.

2015. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Annyiban egyet kell,hogy értsek az első válaszolóval,hogy kicsit furcsán nézne ki ünneplőben, sport szandival. Nyilván ezt a gyerek is észreveszi, mert annyira már nem pici egy óvodás,hogy ne tűnjön fel,hogy mindenkin fekete lakk van, rajta meg nem. Nem jó, ha másnak érzi magát.

Szerintem vegyétek meg, aztán ha nem használja el lehet adni.

2015. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Vehets akár használtan is, valószínűleg másoknak sem ez a napi viselete, csak 1-2 alkalommal hordott lenne a használt is. Az meg max 500ft szerintem. Vagy veszel újat és eladod utána.

Az iskolában is elő fogják írni, hogy mit vegyen fel egy ünnepségre, sőt, lehet egyenruhájuk lesz. Azt meg aztán tuti nem adod rá máshova. Szóval jobb még most hozzászokni a gondolathoz.

2015. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez döbbenet. Jó, fehér blúz, sütét szoknya, szép cipő, eddig értem. De hogy csak egy konkét bolt egy bizonyos modellje? És kizárólag fekete lakkcipő? Az csak az egyik dolog, hogy nem mindenki veszi meg gond nélkül, de inkább az zavar, hogy minek? A nagytesóról örökölt valamilyen csinos fehét felső nem teszi meg ugyanazt? Vagy bármilyen rendes, tisztességes cipő? Ez már nem ünneplő ruha, hanem egyenruha!
2015. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Különben (én a 2. válaszoló vagyok) engem jobban zavarna, hogy azt előírják, hogy hol vehetem meg a pontosan milyen fehér blúzt...pff. Lehet, hogy nem is tetszik, vagy találnék máshol olcsóbban, vagy eleve nem vennék mert kaptunk használtan valakitől.
2015. márc. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

"És persze úgyis kap lakkot, nehogy már neki ne legyen"


Ez a mondatod nagyon tetszett. Nekem természetes, hogy csini ruhához csini cipő, de az már kicsit túlzó, hogy nem választhatod meg, hogy milyen legyen az. Fehér blúz oké, de nem biztos, hogy minden kislánynak ugyanaz a modell áll jól.

2015. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

A szoknya előírását se értem. Fiús kislány voltam, kisebbfajta trauma volt minden ünnepségen a rám erőltetett szoknya. GYakorlatilag két szülő részvétteljes tekintettel rám térdelt és rám adták, aztán ők is szarul érezték magukat, mert látták, hogy onnantól lőttek a jó közérzetemnek.


Nem lenne elég kikötés a ruha színe? FEhér felül, fekete alul, ne legyen macinaci, aztán innen mindenki belőheti, hogy neki mi felel meg.


Lakkcipő végképp a halálom volt, bár ezt magamra értem csak, más kislányok biztos kedvelték.

2015. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Nekem meg a fekete a rém egy gyereken. Fekete szoknya, fekete lakkcípő. áááá Miért nem lehet sötétkék az a szoknya? Még középiskolai egyenruhának se kényszerítettek ránk feketét.

Érdekes az eljárás, az biztos.

2015. márc. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!