Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek 4 éves gyermekének...

Akinek 4 éves gyermekének beszédhibája volt, gyerekkori pöszesége volt, az kinőtte, mire iskolába ment? Függetlenül logopédiai segítségtől.

Figyelt kérdés

4 éves lányomnak vannak hibás hangjai. Nem mindig érteni amit mond, pedig nagyon szépen választékosan beszél.

amit nem tud még tisztán mondani

cs, l, (j-t mond helyette), biztos még vannak egyebek is, de most ez jutott az eszembe.

1 éve beszél még csak.


kinőheti még?

szókincse nagy, és választékosan beszél, történeteket mesél, iszonyú képzelőereje van. Csak nem tisztán beszél mindig.



2015. márc. 16. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kinőheti. Heti 2 óra intenzív egyéni logopédiai fejlesztés lenne a legjobb. Logoédus segítsége mindenképp kell és már most, ne várj 5 éves koráig. Az én fiam is 4 éves korától kap fejlesztést, heti 2 óra oviban csoportos és heti 1 óra korai fejlesztőben, ahol csak vele foglalkoznak.
2015. márc. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Magától nem növi ki, segítség kell neki, akár a szülőé is.
2015. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
én szívesen segítek neki, bármikor bármennyit. Az oviban azt mondták, majd 5 éves korában, addig várjunk
2015. márc. 16. 12:28
 4/14 A kérdező kommentje:

tanácstalan vagyok, mert még csak kiscsoportos. Nem tudom, mit tegyek, de fejlődik ő nagyon szépen ám.

várjak és itthon néha gyakoroljuk a hibás hangokat? persze nem túlzottan, iskolásan, hanem játékosan

2015. márc. 16. 12:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 5 éves, neki is van 5-6 hangja, amit nem tisztán mond. Pl a gy hangot nem tudja egyelőre. Most fogja majd megnézni a logopédus. Szerintem ráérsz még vele, ha az óvónők szerint se sürgős egyelőre. Én otthon csak akkor gyakorolnék vele célirányosan, ha szakképzett logopédus lennék vagy tökéletesen tudnám, hogy melyik hangot hogy kell képezni.
2015. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen, az óvonők ezt mondták. Biztos mondanák, ha akkora baj lenne, hogy előbb kéne vele foglalkozni. Azt mondják, meg kell hagyni, hogy a maga természetes ütemében fejlődjön. Amúgy meg szószátyár, annyit tud beszélni és tényleg nagyon jó a dumája :)

természetesen nem iskolásan foglalkoznék vele, csak olvasgatnék olyan szavakat, amiben az adott betű van.

2015. márc. 16. 12:52
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Osztálytársam gimi első osztályban is raccsolt még, aztán mire befejezte az egyetemet elmúlt. Magától! :-)
2015. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nekem is van több rokonom, aki raccsol, de az a legkevesebb, mármint az r betű. A többi hangtól jobban tartok.
2015. márc. 16. 14:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem várnék, az óvónőre akkor hallgass, ha fejlesztő pedagógus is.

Én kérnék időpontot a pedagógiai szakszolgálathoz (nevelési tanácsadó) és ott hozzá értők nézzék meg. Az én fiamnak is azt mondták, hogy majd 5 éves korában, de én elvittem nev. tanba és ott kiderült, hogy a beszédhibáját minél hamarabb el kell kezdeni javítani, különben 7 évesen is nagyon nehezen tanulna meg írni és olvasni.

De, ez az én véleményem, szerintem nem veszthetsz semmit sem a nev.tannal max. azt mondják hogy valóban ráér nagycsoportban fejleszteni, mert ez nem úgy van, hogy mikor betölti az 5. évét, akkor méri fel az óvodai logopédus, hanem mikor nagycsoportba megy, ha akkor már 5 és fél éves lesz, akkor akkor az óvoda utolsó 1 évében kap logopédust, amikor iskolaköteles lesz.

Tehát, ha most még kiscsoportos, jövőre esetleg középsős lesz, akkor sem néz rá az ovi logopédusa, hanem mikor nagycsoportba megy. Legalábbis a mi ovinkban így van, mert ugye rengeteg gyereknek kellene logopédus és így szanálják ki, hogy csak a nagycsoportos iskolaköteles gyerekeket küldik logopédushoz, ha beszédhibája van.

Ha a nev.tanból meg kapsz papírt, hogy a gyereknek kell logopédiai fejlesztés, akkor a logopédus középsőben is köteles már bevenni a gyereket.

Én ezt csinálnám, szerintem semmit sem vesztesz, ha egy gógypedagógus is megnézi a gyereket.

2015. márc. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olyan oviba jár a fiam, ahol van logopédus, és helyben foglalkozik is velük. Csak középsőben van először logopédiai mérés, és középső végétől és nagycsoportban vannak a logopédiai órák.

Fiam is pösze volt. A sz hangnál csúszott előre a nyelve. HIába járt logopédushoz, és többször behívatott a logopédus, hogy otthon hogy gyakoroljunk, egyszerűen nem haladtunk vele sehova. Aztán ahogy kezdtek kihullani a fogai elöl, a nyelvét valahogy jobban tudta figyelni, hogy bent tartsa, így sikerült neki a tiszta SZ betűt kiejteni. EGyébként most is ha hadar és gyorsan akar mondani valamit, még hallom hogy pösze egy kicsit, de ezt már inkább csak mi szülők halljuk. Iskolában azt modnják rá, hogy tisztán beszél.

Ja R betűt sem tudta kiejteni kiscsoportban, már akkor elkezdtem pattogni az ovonéniknek, hogy mennénk a logopédiára. MOndták, hogy várjunk még, majd nagycsoportba. Kiscsoport végefele egyszer csak énekelte az ESzterlánc dalt és tisztán kiejtette a R betűt, azóta is jól megy neki!

Másik gyerekem most középsős és több betűje is hiányzott. Kiscsoport óta folyamatosan jöttek a betűk, nemrég volt a logopédiai felmérés és nem kell járnia logopédushoz.

Szerintem még te is várj kicsit, még nagyon sokat fejlődhet a beszéde.


Legkisebb gyerekem 3éves múlt és több betűt nem ejt még, illetve cserél is, de a tesóiból okulva nem aggódok miatta, majd tisztul a beszéde neki is.

2015. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!