Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesetek szépen ejti a...

3 évesetek szépen ejti a szavakat? Mit tegyek a beszédhibája ellen?

Figyelt kérdés

3 évesem sok betűt nem tud ejteni, pl. r helyett j (hóembej), l helyett is j ( jabda), és a g betűt se mondja rendesen, ahelyett d-t mond.

Kinövi még, vagy mit csináljak? Vigyem már most logopédushoz? (Oviban csak legyintett az óvónő.)Egyébként rengeteget beszél, sok verset, mondókát tud stb.


2011. dec. 18. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs 3 éves a lányom, de a r betű helyett l betűt mond. Szerintem rá érsz majd az oviban a logopédusra bízni, persze addig mindig javítgatni, ha rosszul mondja.
2011. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Úgy általában 4-5 éves koruk körül tudják helyesen kiejteni az R hangot. Ezt nekem logopédus mondta (vittem én is a 2,5 éves kicsimet) Feleslegesen, mert nagyon szépen beszél a korához képest.


Úgyhogy lassan beszéljetek, hangsúlyozzatok. Nekünk a többi hang azért csúszott néha félre, mert hadart annyira mondta a magáét :) a mondókákat-dalokat is.

2011. dec. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nehogy elvidd logopédushoz! :) Tök normális, nagycsoportos korában érdemes ezzel foglalkozni leghamarabb, ha addig nem növi ki! Egyébként az óvodákba is jár logopédus, aki megfigyeli a gyerekeket, szóval később érdemes őt keresned, ha ilyen gondjaid vannak.
2011. dec. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és még valamit! Nincs igaza az elsőnek, nem szabad javítgatni! Mivel ezt nem figyelmetlenségből mondja rosszul, hanem mert még nem tudja jól ejteni/nem tanulta meg helyesen. Ha folyton javítgatod, sanszos, hogy szorongani fog emiatt. Szóval egyelőre nyugodj meg szépen, semmi dolgod vele!
2011. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad javítani, sőt kimondottan tilos és egyébként felesleges.

Most lesz például a my fair lady-nem tudom a magyar változat milyen, mert én csak angolul láttam. De abban ábrázolják, nem annyira mélyen, nyilván, hogy hogyan tanítják a helyes kiejtést. Nem kijavítja Higgins és aztán majd sikerül, hanem láng fújással, golyókkal és sok sok egyéb módszerrel. A másik pedig volt amikor már összevesztek, és liza mondta, de én úgy ejtem, ahogy te, de nem, de igen, de nem... Szóval a hibásan beszélő nem észleli, hogy nem jól ejti a hangokat.

Ha valaki rosszul képzi a hangokat, akkor azt nem lehet javítgatással megváltoztatni, hiszen ha lehetne nem lennének akcentusok.


Szóval logopédus dolga ez, hogy megtanítsa a helyes kiejtést, majd egyszer. Igaza volt az óvónőnek, hogy legyintett.

2011. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még nem kell kétségbe esni. Majd 4,5-5 évesen ráér a logopédus. Az én 3 éves kisfiam amúgy nagyon szépen beszél, de a r hanggal bajok voltak. Néha j, néha l volt. Mi nyelvtörőztünk, ilyen "répa, retek, mogyoró" - kat és ha hiszed ha nem egyik napról a másikra kezdte el mondani 2 éves 8 hósan. Azóta nagyon aranyosan pergeti, mindig megnyomja a r hangot.


(Egy aprócska megjegyzést engedjetek meg nekem, nem sérteni akarok senkit, csak a szakmai ártalomból kifolyólag érzékeny vagyok az ilyenekre: nem a betűket ejtjük, hanem a hangokat)

2011. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

Én is tettem már fel kérdést,és ha van ideje válaszol. Egy próbát megér,de lehet,hogy találsz a Tiédhez hasonló kérdést.

2011. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam érthetően beszél,se hibásan.

Pl.bebugyolálom:bebujojálom.


Kifogja nőni,az oviban egyébként is jobban figyelnek majd rá, a mi ovinkban van logopédus,aki már kicsi kortól foglalkozik a beszédhibás gyerekekkel.

2011. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
de hibásan akart lenni:)
2011. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az r és a l hangok ejtése jóval később alakul ki, a g-ről nem tudom, hogyan van. Én konkrétan az r-et kérdeztem logopédustól. Semmi gond nincs szerintem. 3,5 éves kislány anyukája.
2011. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!