Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Àllami vagy egyházi ovi?

Àllami vagy egyházi ovi?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 13:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
19%
Én csakis egyháziba adnám a gyerekem. (Ez a terv, még nem ovis korú.)
2015. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyházi csak akkor, ha vallasosak vagytok és úgy is nevelitek a gyereket
2015. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Mindegy. Nem az a lényeg, hogy ki a fenntartó, hanem, hogy milyen a légkör, milyen az óvónők szakmai tudása, nyitottak-e a szülők felé, stb...
2015. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Osztom a második válaszoló véleményét.Én államiba írattam a lányom,szeptembertől a kicsi is odamegy.
2015. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
A 3-as miért van lepontozva?
2015. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha neked mindegy, hogy "mivel tömik a gyerek fejét" akkor csak azt nézd, hogy milyen az óvónő, szimpatikus-e a gyereknek.
2015. márc. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyháziba írattam a gyermekemet.

El is hoztam onnan (Budapest).

Olyan méltatlan, megalázó bánásmódot tanusított az egyik óvónő, ami sem általában egy óvodában, sem egy vallási intézményben nem elfogadható.


Természetesen azért írattuk oda a gyermeket, mert számunkra, az életünkben, a mindennapokban is fontos számunkra a vallásos értékrend, emiatt fontos lett volna egy ilyen szellemiségben nevelő óvoda.


Az viszont, hogy a gyerekeket egy felnőtt tekintélyelvűen neveli, kiabál vagy megaláz, semmiképpen nem elfogadható.


Egyébként "természetesen" fizetős óvodáról beszélünk- az étkezési díj mellett is volt havidíj.


Mindenképpen érdemes meggyőződni nemcsak az óvoda tulajdonságairól, hanem lehetőség szerint az ott dolgozókról is minél több véleményt gyűjteni az oda járó gyerekek szüleitől- bár ahogy esetünk mutatja ez sem garancia mindenre.


Ha vallásgyakorló emberek vagytok, akik számára fontos, hogy a vallása szellemiségében történjen az óvodai nevelés is, akkor és csak akkor javaslom a vallásos ovit.


Abba az egyházi fenntartású oviba is ahová mi jártunk felvettek olyanokat is, akik látványosan nem tartották az alapvető előírásokat sem- ez is szülhet feszültséget.

Nem divatból kell egyházi oviba járni, mert az esetleg a gyermeknek sem jó- hisen ha otthoni példamutatással nem társul a dolog, akkor sok értelme nincsen.

2015. márc. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Elég baj, ha nem egyértelmű, hogy miért van a hármas lepontozva. Azért, mert a válasza haszontalan. Vallásos intézménybe azt a gyereket kell beiratni, akinek a szülei szinten vallasosak és a gyereket is vallasosan neveli. Igen röhejes és kimondottan bunkó dolog egy olyan közösségbe tenni a gyereket, amelynek alapvető felfogasaval, hitevel nem ért egyet a szülő. Otthon azt tanítja, hogy nincs Isten, az óvodában meg azért higyje el a gyerek a bibliai történeteket.
2015. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Állami, oda is jár már 2. éve a kislányunk.


Egyházi oviba/iskolába csak akkor adnám, ha vallásosak lennénk, de nem vagyunk.

2015. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszolónak


Azt gondolom, hogy aki nem tud/akar azonosulni a vallásos neveléssel, eszébe sem jut egyházi intézménybe íratni a gyerekét. Továbbra is fenntartom a véleményemet, ha valaki vallásos, és szóba kerül egyházi óvoda lehetősége, akkor is nézzen körül államiban és egyháziban is.

Gyógypedagógus vagyok, dolgoztam két egyházi és több önkormányzati óvodában, láttam ezt is, azt is. Mint ahogy valaki itt írta, az, hogy valami egyházi, még nem garancia arra, hogy a gyerek a megfelelő helyen van.


3-as válaszoló voltam

2015. márc. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!