Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akkor most mikortól is kötelező?

Akkor most mikortól is kötelező?

Figyelt kérdés

Pára napja íratkztunk be, az óvónőnek mondtam hogy bár januárban betölti a 3mat, vannak e lehetőségeink hogy 2016 szeptemberbe kezdjen ne kötelezően januárban miután betöltötte a hármat. Azt mondta csupán védőnői és orvosi igazolás szükséges, hogy rendezett körülmények között, jó nevelésben részesül és nem éhezik, akkor szeptember 1-én új tanévvel kezdhet.


Na már most több ismerősöm állítja hogy tuti félre vezetett az óvónő mert ez nem így van, mert hogy januárban ha betöltötte a 3mat kezdenie kell.


2015. márc. 26. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azt mondták az oviban, hogy lehet felmentést kérni, a védőnő és a talán a gyerekorvos igazolása kell hozzá, meg valami nyomtatványt kell kitölteni.
2015. márc. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor azt olvastam vmi hivatalos helyen, hogy az év szeptemberétől kötelező, amelyik év aug. 31-ig a 3-at betölti a gyerek. Eddig teljesen mást hallottam ismerősöktől. Sajnos nem mentettem az oldalt, mert ugyan mi is érintettek vagyunk, de végül egy összevont bölcsi/oviba kerül a lányunk, így végső soron sokat mégsem jelent.
2015. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem is így modnták az óvónők, de az ismerősök újra csak kételyt csalnak belém, mert szerintük a falusi óvódákhoz még nem jutott el hogy mi is az igaz
2015. márc. 26. 18:53
 4/10 sandrachnologic ***** válasza:
76%
Budapestiek vagyunk, 4 lesz nyáron a fiam, meg marad itthon velem es a tesóval. Védőnő es gyerekorvos igazolása kell, valamint a vezető ovonovel kell megbeszélni.
2015. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igen, az óvónő jól mondta, védőnői és orvosi igazolás kell, hogy még nem szeretnéd oviba vinni. Ugye az éhezést arra értette, hogy azért vezették be 3 éves kortól a kötelező ovit, mert sok kisgyerek otthon alig kap enni, az oviban meg legalább napi 3-szor rendes kaját kap.

Viszont szeptemberben mindenképp kezdje 3,5-4 éves gyereknek szüksége van a szocializálódásra, közösségi szabályok megtanulására, hogy ne 5 éves kora után tanulja meg, mi is az, hogy közösség és osztozkodás. Ez miatt is egy nagyon jó ötlet volt, hogy 3 éves kortól menjenek a gyerekek oviba. Erősödik az immunrendszerük is mellesleg, iskolába kevésbé lesznek betegesek, mint akik csak 5 évesen kezdték az ovit és max. 2 évet jártak oviba.

2015. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia nekem is itthon van a picim 6 hónapos, lányzó juliban tölti a 3- mat viszont rettegek ès undorodom az ovitól mert állandóan beteg lesz ès a nagyfiam is beteges tudom minden gyerek beteg de egyszerüen nem bírjuk már idegekkel , pènzzel ezt a betegeskedèst , hetek ,napok , óta megibt nem aludtunk mert hol egyiknek hol másikhoz kellett rohangálni, mert fuldoklott a köhögèstől , sírt mert fáj a hasa!!

Ès akkor rakjam oviba ahol nyomorult gyerekeket beraknak egy szobába a 30 gyereket! Ès sok anya begyógyszerezve bedugja oviba leszarva a másik gyerekèt!!

Szóval biztos nem egyedül fagyok ezzel biztos!!

2015. márc. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7-es. Ha nincs 3 éves, akkor hogy járhat oviba? Nálunk legalábbis egy gyerek sem kezdheti el az ovit, míg napra pontosan be nem tölti a 3-at. Tudom van kivétel. Na mindegy.

Előbb utóbb közösségbe kell menjen a gyerek. Ha nem 3-4 évesen erősödik meg az immunrendszere, akkor 5 évesen lesz ugyanúgy nagyon beteges. Ugyanazt átélitek, csak később. A kisebb meg ugyanúgy beteges lesz majd akkor is, amikor ő kezdi az ovit. Igen, ezen mindenki átesik, kevés szerencsés van, aki nem. Ugyanakkor megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitellel rövidíthetők a betegségek. Az hogy a gyerekhez meg kelni kell éjszaka is ha beteg, hát az együtt jár a szülőséggel.

2015. márc. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 6-nak írtam. De ha nem viszed, nem baj, de a betegségeket nem fogjátok 5 évesen sem kikerülni.
2015. márc. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sandrachnologic ***** válasza:
Persze konnyen mondod, hogy majd atelik kesobb a betegséget. Csak nem mindegy, hogy hogyan. Nem tudod miert beteges az a gyerek, akkor ne itelkezz arrol, hogy azt írta, hogy faradtak es nem bírják a hónapokon at tarto betegeskedest. Az én fiam is beteges, orvosi javaslatra nem megy oviba, asztmás es etalallergias, ha valaki rakohint hetekre kidől. December 7-tol március elejéig 3 hetet volt egészséges, azt se egyhuzamban, hanem szétszórva... Most is mar kezd taknyosodni. Jo, hogy az iylen szülő, aki amúgyis otthon van a kicsivel megteheti, hogy ne vigye es igenis legyen is ra lehetoseg. Nekem is most születik majd a masodik baba, nem orulnek ha a nagyfiam ugy ovizna, hogy két napot jar, egy hónapot beteg es hozna haza a kicsinek meg nekunk is... Es igaza van neki, hogy azt írta, hogy sokan ugy viszik, hogy reggel beadja a lázcsillapítót es akkor beviszi ugy a gyereket, mire delre felszökik a laza lefertozte a fel csoportot, hat koszi...
2015. márc. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nyilván van egy rakás kiskapu mert anyi gyereknek egyszerüen nincs hely
2015. márc. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!