Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Abban kérném ki a véleményetek...

Manyi89 kérdése:

Abban kérném ki a véleményeteket, hogy aki gyermekvédelmi kedvezményben részesül annak kötelező a csoport pénz és ilyenek? Ezekben a kérdésekben?

Figyelt kérdés
+ Mi Szolnokiak vagyunk, és kitalálták, hogy iskolában csak annak díj mentes az étkezése, akinek van érvényes "Halmozottan hátrányos" hatályban lévő határozata. Ez máshol is így van? Mi a tapasztalatotok
2014. dec. 4. 10:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A gyermekvédelmi kedvezmény arra vonatkozik, hogy a gyermeked ingyenesen étkezik az óvodában/iskolában.


Ha a szülők megszavazzák, és van nálatok csoportpénz, akkor igen, az valószínűleg vonatkozik rátok is. Más kérdés, hogy pl. be tudod-e fizetni.


Az étkezési dolgot meg kérdezd meg az iskola igazgatójától, gondolom, nem ők találták ki úgy, hogy hasra ütöttek, ezekre szabályok vonatkoznak.

Amúgy ez óvodában és iskolában eltérhet, mert az iskolák állami fenntartás alá kerültek, az ovik meg maradtak az önkormányzatoknál.

2014. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

csoport pénzt nem az óvoda szed, óvoda nem is szedhet. szülők szedik egymás között, közös megbeszélés alapján. ebből fizetik az eszközöket, mert az önkormányzat még egy ceruzát se ad, nem hogy még alkotásokhoz dolgokat. ebből vesznek karácsonyi, mikulás, húsvéti ajándékot a gyerekeknek és fizetik a kirándulásokat.

nyilván ezekben nem kell részt vennie a gyerekednek, ha nem tudod kifizetni akkor a a többi szülőn múlik, hogy a te gyerekednek esetleg nem hoz a mikulás ajándékot és otthon marad mikor kirándulni mennek vagy bábszínházba esetleg vagy kifizetik helyetted a gyerekedre eső részt

2014. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
igen kötelező a csoport pénz befizetése attol még ,mert azt szülök szedik és igen abol van minden féle dolga az óvinak ,és a gyerekeknek mikulás,karácsonyi ajándék .
2014. dec. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Baranka ***** válasza:
A gyerekvédelmi csak az étkezésre vonatkozik. Csoportpénzt ugyan úgy kell fizetni mint a többieknek. Nálunk legalább is!
2014. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A csoport pénzt ugyan rendszeresen fizetek, úgy nint a tisztaságit is rendszeresen meg veszem, de a mikulás csomagra is és egyéb alkalmak kori anyagi vonzat is rendezve van.

Ezen felül a az ún nevezett vizuális pénz is kifizetésre kerül. Az melledt, hogy gyermek védelmi kedvezményben részesülünk, közel 10.000 Ft havi távlatban.( 2 gyermekem jár 1 csoportba) akik nem is ikrek...

Szóval késsz káosz, ráadásul kirándulni sem járnak.

Akkor mi lenne, ha az étkezést is álnom kellene?...

Ja...

Ált Isk- ban már nem is elég a gyermekvédelmi, hanem halmozottan hátrányos határozatra van szükség.

Aminek feltételei vannak...

Hát mi ki esünk a kosárból, így inkább fizetünk.(Nem butítom le magam)

De hova is tart így a kormány?

Komoly feltételek melledt igényelhetem a hátrányos helyzetem megkülömböztetését.

Igen kellemetlen sokunkra tekintettel úgy gondolom

2014. dec. 6. 06:00
 6/16 A kérdező kommentje:

Ja és a másik.

Mi mindig az ovó néninek fizetünk.

Nincs külön sz.m.k s anyuka.

Kérhetek egy nem is tudom...

Havi szintű kimutatást ovi ban suliban ami arra irányul, hogy mire költötték el a osztály, illetve csoport pénzt?

Ezt én megtehetem?

2014. dec. 6. 06:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, megteheted.
2014. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

igen, kérheted. amúgy nem kell itt politizálni, anyagi helyzeted függvényében vállaltad a gyerekeidet. szerintem örülj annak, hogy nem kell kaját fizetned, évi 2x kapsz egy kisebb összeget, kapsz csp-ot és ha minden igaz adókedvezményt.

ez két gyerekre havi 65E Ft támogatás, plusz a gyermekvédelmi amit nem tudom mennyi...

szomorú, hogy ott tart az országban sok anyuka, hogy nem tudja kifizetni a csoportpénzt, de hát ez inkább a fizetésük miatt van, közvetetten a kormány miatt...

2014. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

AHOLYKÁK...

Nem a fizetéssel van problémám.

Mivel kapom a csp-t ami az ő kis pénzük, így kutya kötelességem ezt megtenni.

Nem ezzel van gondom.

Hanem azzal, hogy csop pénzt fizetek, mikulás csomagot külön fizetem, a tisztaságit külön fizetem, a vizuálist megint csak fizetem(papír lap,ceruza hegyező stb)

fénymásolást szintén fizetek.

AKKOR MIRE A CSOPORT PÉNZ?

eZÉRT SZÓLT A KÉRDÉS: mEGKÉRHETEM AZ OVIT ARRA, HOGY MEGNÉZHESSEM MIRE KÖLTIK A CSOPORT PÉNZT?

Minden mást a szülők fizetnek: Fent már említetteket.

2014. dec. 10. 13:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik a kérdés...
2014. dec. 15. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!