Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tudtok arról hogy szept.1....

Mit tudtok arról hogy szept.1. -étől a 3. Évet betöltött gyereket az óvoda akkor is köteles fogadni ha nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Állítólag törvény lesz erre de az óvodák szerint nekik erre nincs ember.
2015. márc. 27. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

állítólag? pontosan honnan veszed ezt? érdekelne.


nem emberük nincs erre, ahogy a gyerekek fenekét is kitöröljük, úgy a pelust is ki tudnánk cserélni, de nem tehetjük, mert veszélyes hulladék, a veszélyes hulladék tárolására illetve elszállítására az óvodáknak nincs engedélyük csak a bölcsödéknek! még a kis ovis anyukája a kistesó pelusát se dobhatná ki az ovi mosdójában mert ha jön egy ellenőrzés...


ilyen esetben a védőnő ill. az orvos ad igazolást, sőt még a gyest is meg lehet hosszabbítani arra az időre míg szobatiszta lesz

2015. márc. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Ez így van. Az oviban nálunk már tavaly mondták, hogy 2014től így lesz.
2015. márc. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Én meg úgy hallottam,hogy nem igaz. Állítólag kötelező felvenni, csak az ovik szeretik azt mondani,hogy nem.

A férjem jogász, utánanézetek a dolognak.

2015. márc. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez engem is erdekelne. Figyelem a tovabbi valaszokat.
2015. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azt meg pláne ha utánakérdezel.Én is úgy gondolom ha ez egy rendelet lesz úgyse bújhatnak ki a ovik előle.
2015. márc. 28. 08:36
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem írja elő, hogy szobatisztának kell lennie a gyereknek, de arra hivatkozva, hogy nem felelnek meg az előírásoknak, nem áll módjukban a pelenkázás, elutasíthatják a felvételt.

Tárgyi feltételei vannak annak, hogy pelenkázzanak, komoly előírások, és pénz meg nincs.

2015. márc. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

De ha kötelezik erre az ovikat akkor fel kell venniük a gyereket.Semmibe nem kerül vagyis nem sokba betenni egy pelenkázó komódot meg badellákat.A pelust nyilván a szülő viszi.

Azt is hallottam hogy a családit is az óvodáztatáshoz kötik,akkor meg főleg fel kell vegyék.

2015. márc. 28. 11:55
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

badellákat? :D a badella az ételszállító edény, van az oviba :)

és nem, nem annyi hogy betesznek egy pelenkázót! mint írtam, veszély hulladék, annak a tárolása és elszállítása komoly követelményeket von maga után, külön kell elszállítatni, nem a koszos szalvétákkal, hanem veszélyes hulladékként.


egyébként az óvoda valóban nem tagadhatja meg emiatt a felvételt! felveszik, fel kell venniük, de addig nem járhat a közösségben míg pelenkás mert ők nem vehetik le a gyerek fenekéről...

ettől függetlenül biztos van olyan óvoda ami majd bevállalja, de ha jön egy ellenőrzés akkor az egész ovi bezárhat mert olyan pénzbírságot fognak kapni amit az önkormányzatok nem tudnak kifizetni

2015. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Abszolút nem kitétel a szobatisztaság, ez egy tévhit:) Akár most is viheted a gyereket, ha 3 éves, de még nem szobatiszta.
2015. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Rosszul tudod a badella nem csak ételtárolót jelent.

Eü.- ibe jártam,és anno gyakorlaton így hívtuk azt a nagyon régi nehéz fém ledobót.

Kíváncsi vagyok mi lesz ebből az egészből....

Pl. Az én gyerekemet felvették,mert aug.-ban betölti a 3 évet,nyilván kötelesek.

Én arra gondoltam,hogy akkor sem tagadhatják meg hogy elkezdhesse az ovit a gyerek szept.- től ha nem szobatiszta ha erre lesz egy rendelet.

Akkor muszáj lesz a feltételeket is megteremteni.

Azt tudom h most is vannak olyan ovik ahol fogadják a gyereket így is.

De állítólag ez kötelező lesz minden oviban.

2015. márc. 28. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!