Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodavezető a szülő telefon...

Az óvodavezető a szülő telefonszámát, annak megkérdezése nélkül kinek adhatja ki?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 16. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Senkinek.
2015. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Surgos esetben -baleset- max rendőrség, mentők és természetesen ő és az óvónő használhatja, illetve óvoda pszichologus, nevelési tncsdo, védőnő részére adhtj meg
2015. ápr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Azoknak, akiket a 2.válaszoló írt.


Miért, Nálatok kinek adták ki?

2015. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt, hogy nem szóltak, hogy kiadták egy másik szülőnek, aki aznap (péntek) este felhívott telefonon, hogy akkor 7végén elmennénk-e a fia születésnapjára, mert a lányommal nagy barátok?!

Nekünk nem is szólt előtte, meghívót se kaptunk, nem is tudtam, hogy születésnapja lesz.

Természetesen elmentünk, de azért hétfőn megkérdeztem az óvónőt, hogy miért nem tudott nekem szólni péntek du. 5-kor, hogy a Lacika anyukája du. 3-kor elkérte a számom?!

2015. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az ÁNTSz-től hívtak fel telefonon, hogy az óvodát a hányás-hasmenés járvány miatt keresték meg, és elkérték azoknak a szülőknek a számát, akiknek a gyerekét az óvónők szerint érintette a rota vírus (leoltások nem voltak, olyan szülő számát is megadták, ahol csak gyomorrontás miatt volt otthon a gyerek egy napot). Én udvariasan válaszolgattam a hölgy kérdéseire (meddig, milyen tünetek, érintett családtagok, étkezés, szülők munkaköre, sbt..), de valahogy azt tartottam volna normálisnak, ha az óvodavezető megkérdez, mielőtt kiadja a számom, ill., ha már én segítek nekik az ő felmérésükhöz, legalább megkérdeznék, hogy nekem mikor alkalmas (délelőtt, munkaidőben hívtak). Nem ismerem az erre vonatkozó szabályokat, ezért kérdezlek titeket, mielőtt megkérem az óvodavezetőt, hogy legközelebb értesítsen ilyen esetben.
2015. ápr. 16. 17:45
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kiadhatja, ki is kell, hiszen járványrol van szó.
2015. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2015. ápr. 16. 21:50
 8/16 A kérdező kommentje:

Most több időm volt, és más kulcsszavakkal keresgéltem, mint délután, ezt találtam az adatkezelési szabályzatban (KNT. 43.§)

Az adatok továbbítása

3.1 Az adattovábbításra az óvodavezető jogosult

A gyermek adatai a KNT -ben meghatározott célból továbbíthatók

a) fenntartó, bíróság, rendőrség, ügyészség, önkormányzat, államigazgatási szerv,

nemzetbiztonsági szolgálat részére valamennyi adat

b) sajátos nevelési igényre, beilleszkedési zavarra, magatartási rendellenességre tartozó adatok a pedagógiai szakszolgálatok részére

c) az óvodai fejlődéssel, iskolába lépéshez szükséges fejlettséggel kapcsolatos adatok

a szülőnek, a pedagógiai szakszolgálatoknak, iskolának

d) a gyermek óvodai felvételével, átvételével kapcsolatosan az érintett óvodának

e) a gyermek egészségügyi állapotának megállapítása céljából az egészségügyi feladatot ellátó intézménynek

f) a gyermek veszélyeztetettségének feltárása, megszüntetése céljából a

családvédelemmel, gyermekvédelemmel foglalkozó szervezetnek,intézménynek

3.2 Nem szükséges az adattal kapcsolatosan rendelkezésre jogosult beleegyezése az adattovábbításhoz, ha az óvoda vezetője a gyermek védelméről szóló törvény rendelkezése alapján azért fordul a gyermekjóléti szolgálathoz, mert megítélése szerint a gyermek - más vagy saját magatartása miatt-súlyos veszélyhelyzetbe kerülhet vagy került


Ha a teljes listát sikerült megtalálnom, akkor erre az esetre egyik sem vonatkozik, mert a gyermek egészségi állapota ismert volt, orvosi igazolással napok óta újra jár óvodába.

Nem tudom eldönteni, hogy szóljak-e érte, vagy hagyjam inkább...

2015. ápr. 16. 22:14
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

hagyd a csudába.

járványveszély esetén szerintem amúgy is kötelező kiadni az esetleges érintettek listáját, ez mindenki érdeke egyébként, nem?

értem én,hogy nem volt túl alkalmas neked, de ezt ott akkor a telefonban megmondhattad volna, hogy legyenek szívesek félkettőutánháromésfélperccel hívni, mert most nem tudsz beszélni és kész. visszahívott volna.

2015. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, hagyom is, csak zavart az ovi hozzáállása. Amúgy nem vettem fel, mert órát tartottam, és visszahívtam őket szünetben.
2015. ápr. 17. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!