Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ebben az esetben van valamilye...

Ebben az esetben van valamilyen kötelezettsége az óvodának vagy óvónőnek?

Figyelt kérdés

Az 5 és fél éves kislányomnak 2 hete nagyon csúnya lett a popsija, mert éjjel bekakilt.

Édesanyjával élnek a gyerekeim a válás óta. Nálam vasárnaponként vannak.

Most még csúnyábban néz ki.

Az oviba is be szokott még néha pisilni alvás közben. A dada biztosan tud róla, mert a gyerekem mesélte, hogy kérdezte, hogy a pisitől ilyen piros?

Az anya nem teszi a dolgát.

Kértem már korábban, hogy vigye el az éjszakai bepisilés miatt a háziorvoshoz.


Holnap elvszem az ügyeletre a kislányom.

Nem várok még egy hetet.

Ezen kívül én tegyek még valamit? Ezzel hova lehet fordulni?



2014. nov. 15. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az óvónő mit tehetne? Kend be popsikenőccsel, Bepanthen vagy Sudocrem vagy bármi pelenkakiütés elleni krém jó. Korábban is bepisilt vagy csak újabban? Vannak olyan gyerekek, akik csak sokkal később lesznek szobatiszták mint ágytiszták. 5 és fél évesen már illene nem bepisilnie éjjel sem. Az ügyeleten nem hiszem, hogy sokat tehetnek az ügyben, a háziorvos tudja megnézni vizelettenyésztéssel, hogy van-e esetleg valami fertőzése a lányodnak, de a problémának lelki okai is lehetnek.
2014. nov. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem pontosan értem, mivel kapcsolatban van-e kötelezettsége az óvodának? éjszakai bepisiléssel kapcsolatban? ha igen, akkor semmi. ti vagytok a szülei, ti feladatok utána járni a dolgoknak. sajnálom, hogy az exed nem partner ebben.


azt figyeld meg, hogy mikor pisil be. ha elalvás után 2-3 órán belül, akkor szervi gond lehet. vagyis még nem termelődik az a hormon az agyban ami lelassítja a vese telítettségét. ez 5 éves korig szokott elkezdeni termelődni, de 6 éves kort szeretik kivárni az orvosok a vizsgálatot.

ha hajnalban pisil be, akkor általában az lelki gondra utal, pszichés gond van ilyenkor a háttérben. ami akár a válásotok is lehet, nagyon sérülékeny a lelkük ebben a korban. ilyenkor pszichológus tud segíteni, ezt viszont lehet kérni ovin keresztül ha van pszichológusuk és van hely nála

2014. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*vese telítődését lassítja le a hormon :)
2014. nov. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

így van, ahogy az előző szólt. Én hat éves koromig bepisiltem, elvittek orvoshoz, és semmi bajt nem találtak...

Aztán csak mérnök lett belőlem:):):)

2014. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan csúnya,akkor valóban orvos, amikor a mi babánknak kiütötte a pelenka, kellett rá olyan piros ecsetelő, nem volt elég a Bepanthen.


Orvostól kérj látleletet, vagyis azt a papírt, amit ad majd a rendelésen. Fotózd le, milyen.

Ha jól értem, hogy bizonyítékot szeretnél, hogy az ex-feleséged nem foglalkozott vele.


Annak, hogy alvás közben bepisil, sok oka lehet: szervi is, de ha már volt szobatiszta és éjjel is az volt, akkor az is lehet, hogy lelki oka van, pl. a válásotok megviselte, ezért esett vissza.

2014. nov. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Rátapintottál a lényegre.

Bár ez kevés ahhoz, hogy elővegyenek egy anyát.

2014. nov. 17. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Mikor volt a válás? Mióta éltek külön?
2014. nov. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!