Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti gyermeketek mennyi idő...

A ti gyermeketek mennyi idő után aludt benn az oviban?

Figyelt kérdés
A fiam középső csoportos és nem tud aludni az oviban. Az óvónők már szóltak, hogy hozzam haza megint ebéd után, mert csak zavarja a többieket, mert lapozgat, dúdolgat, játszik. A ti gyermeketek hogyan szokta meg az oviban alvást?
2015. ápr. 29. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A lányom kiscsoportos, és nem alszik ebéd után. Mondták, hogy néha zavarja a többieket, mert forgolódik. Hát erre nem tudok mit mondani, ha nem tudok aludni, én is forgolódok... Mondtam, hogy tegyék az ágyát a szélére, vagy adjanak egy könyvet neki. De mostanában már nem szólnak, elvan szépen csendben.

Egyébként eleinte nagy nehezen aludt, kb. fél órát, és azt is úgy kellett kierőszakolni belőle. Olyankor este nem lehetett letenni időben, ráadásul nyűgös is volt. Szóval én személy szerint nem bánom, hogy nem alszik.

Egyébként nem kérhetik, hogy hozd el.

2015. ápr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy hét után. 4 évesen kezdte az ovit 3-ból 2 gyerekem, itthon is mindig aludt délután mindhárom.


Most már 6 éves a legkisebb, de alszik délután. Az óvónéni min. 30 percet mesél minden altatáskor, az összes gyerek alszik. Tudom, mert többször láttam.

2015. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Harmadik napon... 2 év 8 hónapos korában... Ne hozd haza, ott vannak az óvónők, fegyelmezzék, oldják meg, ez nem a te problémád, ők ezért vannak. Nálunk vegyes csoportban a fél csoport (nagyok) nem tud már aludni délután, de ezért egyik szülő sem mond föl a munkahelyén és áll sorba segélyért az önkorinál, csak hogy hazavigye a gyerekét unatkozni egész délután.
2015. ápr. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első naptól bent alszik. Én is és az Apja is teljes munkaidőben dolgozunk, nem tudtuk - és őszintén szólva - nem is akartuk elhozni ebéd után, fel sem merült. Ha összevont csoportok vannak ünnepek előtt, azt megoldjuk, hogy be Menjen. Szerintem ha megszokja, hogy nem kell ott lennie oviba délután, nagyon nehéz utána átállni arra, hogy mégis bent kell aludnia.
2015. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én emlékszem talán az utolsó évnek a végén aludtam. mellém is ült egy dadus,vagy ovónő, ilyenkor tettettem,hogy alszok. nem mindenki tud máshol aludni van ilyen. próbáld mondani neki ha nm alszik,attól még legyen csendben mert a többi gyerek szeretne aludni. amúgy egyáltalán megtudnád oldani,hogy elhozd? mert ha dolgozol,nem kötelezhet rá
2015. ápr. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nem dolgozol, akkor se kötelezhet rá...
2015. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az első naptól bent aludt.

Én is dolgozom, egyedülállóként élem tól a napokat, nagyon neki más választása sem volt.

Egyébként volt bölcsis is, ott azért már beleszokott az intézményi rutinba, nem is kellett kérni, hogy aludjon, csinálta a többiek után.

Természetesen a beszoktatás hetében úgy intéztem, hogy az első 3 napban ott voltam (első nap végig a folyosón, msáodik nap ebédre bementem, harmadik nap is tudtam volna ugrani)- de nem volt rá szükség.

Első nap megkérdezték, hogy álmos-e, alszik-e ott (vittük az alvós állatokat, menő új ágyneműt stb.) és ott tülekedett, hogy aludni akar :)

Harmadnap már szóltak is ebéd után, hogy nem kell rohannom alvás után odaérni, mert már otthonosan mozog.


Most nagycsoportos, mai napig rendesen alszik, elvétve ugyan előfordul, hogy kimarad egy-egy nap vagy csak fekszik az ágyban, de alavetően nagyon örülök annak, hogy még otthon is és az oviban is ez a napi rutin része.

Ha kirándulás, utazás stb. miatt egyszer-egyszer már kimarad, akkor már 7 előtt aludni kell, mert teljesen kikészül.


Nálunk érdekes módon minden kisgyerek alszik (már nem vegyes csoportba jár, hanem legalább 5 évesekkel)- vagy ha nem is alszik, akkor pihenget, fekszik nyugodtan- szerintem ez leginkább az óvónőkön múlik. Itt az óvóda teljesen kiáll a délutáni alvás mellett, nincs büntetés, nincs nyüzsgés, kiküldés meg hasonlók- nem muszáj aludni, de csendben feküdni igen.

Beválik.

Az nonszensz, hogy hozd el ebéd után, mert nem alszik.

Én nem is tudnám ezt megoldani. Melyik munkáltató tolerálná ezt mégis?

2015. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Már ne haragudj, de TESSÉK??? Szerintem az óvónőkkel is lehet némi gond. Nálunk is vannak nehéz esetek, de: az óvónénik és a dada megoldják, hogy a csendes pihenő tényleg az legyen, ha valaki nem olyan jó alvó, az se zavarja a többieket (és nem a szülőnek szólnak, hogy oldja meg helyettük). Sőt, én is a nem-alvók táborába tartoztam. A mai napig emlékszem arra, hogy amíg a többiek aludtak, és a dadáknak "segítettem" szépen csöndben. :D
2015. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és 23 gyerek jár a csoportba, ami ráadásul vegyes korosztály!
2015. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mivel bölcsis volt, az első nap :)
2015. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!