Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nálatok az oviban kiscsoportba...

Nálatok az oviban kiscsoportban mennyire segítenek a gyerekeknek a wc-zésben és az orrfújásban?

Figyelt kérdés

Nálunk ki van rakva a papírzsepi és a gyerek önállóan odamegy, egyedül kifújja az orrát aztán kidobja a kukába a zsepit.

Ha wc-re kell mennie akkor meg szól aztán önállóan kimegy wc-re (pisilni), ott van közvetlenül a csoportszobával szemben a wc. Én ezt egy kicsit korainak érzem még így kiscsoportban. NÁlatok ez hogy van? Segítenek az óvónők vagy nem?

Lányom pl. nem tudja rendesen megtörölni az orrát, csak elkeni...



2015. máj. 27. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így van. Pisilni egyedül mennek (ajtót nyitva hagyják, közvetlenül nyílik a mosdó), nagyvécére dadus kikíséri a gyereket és kitörli a fenekét. Orrfújásban akkor segítenek, ha még "olyan" marad az orra.
2015. máj. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

nálunk is így van az oviban. én nem tartom ezt korainak. bölcsiben dolgozom, mi úgy küldjük át a gyerekeket az oviban, hogy ezeket már tudják. tehát akkor kis odafigyeléssel otthon a szülő is meg tudja tanítani egy 3 évesnek az orrfújást és wc használatot (persze ha kakil akkor segítsenek, még középsőben is).

ráadásul év vége van, napokban vannak az évzárók, tehát mát középsőbe megy a gyereked. kicsit feküdj rá a témára, biztos meg tudja csinálni ő is :)

2015. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Egyedül kellett csinálniuk, még a pipsitörlést is.
2015. máj. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Oké köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam hogy nem a mi ovink béna, hanem ez a normális.

(lányom jövőre is kiscsoportos lesz, még csak most múlt 3 éves, januárban kezdett)

Igazából anyósom paráztatott be, hogy úristen hogyhogy ez így van nálunk (ő túlaggódó és mindig idegeskedik)

Köszi még egyszer!

2015. máj. 28. 07:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van, de én itthon is önállóságra tanítom. Ha valami nem megy segítenek,de nagyon ügyesek.
2015. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont jol csinálják ,nálunk is igy csinálják .
2015. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!