Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovitokban milyen ételeket...

Az ovitokban milyen ételeket adnak a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Tìzórai,ebèd,vacsora...ìrnátok pár pèldát?

Koszono.


2015. febr. 24. 21:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
off de erre én is kíváncsi leszek, habár még az óvodáskor közelében se vagyunk de sok panaszt hallani mostanság...
2015. febr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

vacsorát tuti nem adnak oviban ;)


reggeli mindig tej, vagy kenyér/zsömle/kifli felvágottal, zöldséggel és tej/kakaó/kávé, vagy műzli, gabonapehely tejjel, ahhoz teát adnak inni.

10órait mi viszünk, gyümölcs vagy gyümölcslé néha maradék keksz, süti ünnepségek után, de szerencsére nem mindennapos az édesség.

ebéd mindig 2 fogás, általában leves+ főzelék hússal/hús körettel, vagy hús körettel és süti, esetleg ha tartalmasabb leves akkor ahhoz süti. a süti alatt ne habos tortákat gondolj, hanem mákos guba, barackos gombóc, rántott palacsinta, tejbegríz, tejberizs.

és aztán alvás után uzsonna van ami ha a reggeli tejbecucc akkor kenyérféle felvágottal zöldséggel vagy valami krém kiflivel (hal, kőrözött, zsíros hagymás kenyér...) vagy ha ez kenyérféle volt a reggeli akkor joghurt.

2015. febr. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Reggeli tk jenyér vagy rotscipó felvágott zöldségek. 10órai gyümik, zöldségek. Ebéd változó egészséges házi koszt, sok zöldség, főzelékek, húsok, néha durum tészta. Uzsi tk kenyér valamivel vagy kalács lekvárral meg joghurt. Vacsi nincs az oviban.
2015. febr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsi a vacsorát nyìlván vèletlenül ìrtam :) termèszetesen uzsira gondoltam :)
2015. febr. 25. 07:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: kakaó/tejeskávé/tej/tea/karamella, kenyér v. kifli, margarin, lekvár, méz, felvágottak, valamilyen zöldség vagy péksütemény.

Ebéd: leves + főfogás. Tartalmasabb húsos leves után valamilyen tészta vagy édes étel. Könnyebb leves után főzelék feltéttel (pörkölt, vagdalt), vagy tokány tésztával/rizzsel. Szokott lenni két hetente valamilyen rántott cucc (csirkemell vagy hal). Általában csemegeubit kapnak savanyúságnak.

Uzsonna: hasonló, mint a reggeli, de ott már csak vizet vagy gyümölcslevet kapnak. Van, hogy müzliszelet, alma van. Sajnos, ilyenkor ez kevés. Általában pont ellentétes a reggelivel, ha reggel kapnak édeset, akkor délután van felvágott és fordítva.

Ebéd után szoktál elosztogatni az ünnepségekről maradt zacsis nasikat vagy uzsonnához kapnak gyümölcslevet. (Mivel ezeket mi visszük be ilyenkor, általában min. 50%, jó minőségű italt kapnak.)

Egyébként néha kapnak ebéd után ropit, ha olyasmi van, amit a legtöbb gyerek utál (spenót, sóska).

Az én tapasztalatom szerint jól főznek, gondosan, mennyiségileg is elég, mert gyakran mondja a fiam, hogy kért még ebből-abból vagy kétszer evett belőle. Ügyesen osztják el az ételt, elfelezik a kiflit, felnegyedelik a gyümölcsöt, mert van olyan rossz evő kislány, aki csak egy fél kiflit csipeget el, viszont van olyan nagyobb fiú, aki többet enne és így nem megy kárba semmi.

Van, aki visz be nekik házi lekvárt, akik mézzel foglalkoznak, rendszeresen visznek be akácmézet és kapnak a gyerekek a kenyérre, kiflire, ha pl. nem szeretik az adott felvágottat.

2015. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap:

Reggeli kakaó + kalács

Ebéd pulykaraguleves + szilvás gombóc

Uzsi vajas kenyér


Ma:

Reggeli nutellás kenyér

Ebéd borsóleves + csikóstokány

Uzsi kifli és kockasajt

2015. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Változatosat.


Reggeli: tej/kakaó/tehes kávé/tea, felvágott/vaj, gabonagolyóbtejjel

Ebéd: gyümölcslevesek, ma scsi leves lesz, főzelék fasírttal, Hetente 3x ebéd után gyümölcs van

Uzsonna:kifli/teljes kiőrlésű vagy barna kenyér, uborka/paprika/savanyú káposzta,kocka sajt, vaj.


Szokott lenni sajtkrém leves, gyümölcs leves, elég jók.

2015. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mai tízórai az oviban

tej és margarinos magos zsömle


az ebéd zeller leves

fejtet babfözelék

párolt karaj gyümölcs


uzsona

húskrém kenyér újhagyma

2015. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6. vagyok, a mai menü:

Reggeli: túrókrémes kenyér

Ebéd: alföldi sertésbecsinált leves, könnyű spenótfőzelék főtt tojással és kislivel, narancsos müzliszelet

Uzsi: löncshúsos kenyér

2015. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem panaszkodok az ovis kajára, egészséges.

Rostási konyha hozza és nagyon jól, egészségesen főznek. Néha én is befizetném magam. Nem tudok példát írni, sokszor olyan kacifántos ebéd van, mint az éttermi étlapokon.

2015. febr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!