Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Így igényelhetem az ingyenes...

Így igényelhetem az ingyenes óvodai étkezést? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A férjem Németországi munkaviszonnyal rendelkezik,tehát Magyarországon nincs sehova bejelentve, még adóbevallást sem kell benyújtania.Én 4 órában dolgozom.Így kérhetek ingyenes étkezést?
2015. aug. 28. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Kérhetsz, ha van hozzá gyomrod.
2015. aug. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Oviban ingyenes az étkezés, kivéve, ha úgy nyilatkozol, hogy a jövedelmetek magasabb a küszöbértéknél.
2015. aug. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Első, azt hiszed, hogy Németországban csupa szuper állás van, amiből csak úgy dől a pénz haza?
2015. aug. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A rosszindulatú hozzászólásokat nem kérem!Csak az érdekel,hogy esetleg később lehet-e gond belőle?
2015. aug. 28. 08:46
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván azt hiszem, persze!! De, itt ezen a fórumon is többen nem kérnek ingyen étkezést, mert esetleg van valamilyen kis mellékes bevételük, addig egy német országi munka nyilván több jövedelmet jelent. Azt csinál a kérdező, amit akar. Véleményeket kért, ez a véleményem.
2015. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Persze, kérhetsz. Gondolom ezt a választ várod!
2015. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
A külföldről származó jövedelem is számít. Ha azzal együtt nem haladja meg az egy főre jutó jövedelmetek a 89Eft-ot, akkor kérheted. Szerintem ez később ellenőrizhető, még akkor is, ha most nem kérnek igazolást.
2015. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom megéri neki ott dolgoznia,ami azt jelenti,hogy ha összeadódik a te meg az ő fizetése akkor már nem járna nektek az ingyenes étkezés igaz?

Ezzel az óvónők is tisztában lesznek,én nem tenném ki ennek a gyerekem a helyedben,nehogy rajta verjék le,de te tudod...

2015. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
kérheted. Büntetőjogi felelősségeddel nyilatkozol. Ha ellenőriznek, akkor meg majd visszafizeted és vállalod a retorziót.
2015. aug. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

gondolkozzál már kérdező! a jövedelmet nézik, nem pedig az ebből az országból származó bevételt.

nektek a bevételetek a béred, a német csp (amivel már eleve kiesel) és a párod fizuja.

hogy gondolod? ha másik országba adózik az azt jelenti, hogy 3 perc alatt tart a navnak megtudnia, hogy mennyi a bevételetek...

2015. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!